2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Süt oluyor da bebek emmiyor uyuyakalıyor başlarda sütü artırmak için çok gerekli bence. Oğlumda sağmadım başlarda bilemedim. Sonra 40 takla attıysam da çoğalmadı o süt. İlk 40 gün çok önemliymiş süt üretiminde kızlar.
sağmak gerekiyor değil mi 🥰

Süt oluyor da bebek emmiyor uyuyakalıyor başlarda sütü artırmak için çok gerekli bence. Oğlumda sağmadım başlarda bilemedim. Sonra 40 takla attıysam da çoğalmadı o süt. İlk 40 gün çok önemliymiş süt üretiminde kızlar.

ben bunu ilk duyduğumda çok şaşırmıştım. manuel bir pompa almayı düşünüyorum, elektrikli olan gece ses yapıyormuş, gece sağmak sıkıntı oluyor diye duymuştum. bir de şeyi çok merak ediyorum, bu işlem sırasında göğüste acı oluyor mu?

Ayrıca ben de bebek arabası ve puseti, ateş ölçer ve kamerayı aldım. Ateş ölçer mediamarktta daha uygundu online sitelere göre braun 6520 aldım kulaktan ölçer, 1000 tlydi, en iyi yorumlar bunda vardı. Kamera olarak da xiaomi 2k kamerayı aldık, kendi monitörü yok Telefon ya da tabletle izlenebiliyor görüntü kalitesi de çok iyi, Karşılıklı konuşma da var. 900 küsür liraydı bi bakın derim.
merhaba bebek arabası ne aldınız 🙈 bu konu benim için tam bir kara delik🤣🤣

ben de 48 kiloyla başladım ilk 3 ay 3 kilo aldım doktorum sakın kilo almaya çalışma dedi. şu an 54 falanım ben de biraz hızlı gidiyorum sanırım.. boyum 155 çünkü 🤧 acaba egzersiz spor falan mı yapmalıyız kızlar? özellikle akşamları şişkinlik ve gazdan çok fena oluyorum.

Kızlar ben aşırı açlık ve ağızdaki metalik tad durumu için şöyle bir çözüm buldum. Tatlandırıcılı şekersiz sakız çiğniyorum. Mentos, oneo, first, vivident falan. Meyvelisi, karpuzlusu, nanelisi. Ağzımda hoş bi tat oluyor ve ağzımı oyalıyor. Kilo almayı durdurmak için böyle bir çözüm buldum. Sabahları bir tam sandviç ekmeği yiyordum, onu da çıkardım. Ekmeksiz kahvaltı ediyorum 🙄 Aşırı iştahım var, o yüzden sakızı öneririm size de.

ben egzersiz için hamile olduğumu öğrendiğimde pilates topu ve pilates bantları aldım ama o kadar az yapıyorum ki :KK49:
havalar soğuduğu için dışarıda yürüyüşte çok zorlaştı akşamları.
öğle aralarında iş yerinde yürüyüş yapmaya karar verdim.

Kızlar ateş ölçer de lazım ama bir de su sıcaklığını ölçen bir termometre almanız lazım. 1 haftalıkken göbeği düştüyse banyo ettiriyorsunuz. Bebeğin banyosu için ona özel kova küvet tas alıyorsunuz. Temizleyip bekliyorsunuz. Kovaya koyduğunuz suyun sıcaklığı 36 derece olacak. Ona bakıp öyle yıkıyorsunuz bebişi. Bir de bioderma gibi yenidoğana özel bir şampuan almanız lazım. Onlar pahalanıyor alabilirsiniz şimdiden.

İnternetten ecza ürünü alırsanız son kullanma tarihi yaklaşmış ürünleri gönderiyorlar. Ayrıca sahtesini satan çok satıcı var. Yenidoğan bebek şampuanını, meme ucu kreminizi gidip eczaneden alın. Son kullanma tarihlerine de bakın, bebek doğunca en az 4 ay kullanıyorsunuz. Ben kızım 4 aylıkken şampuanı değiştirmiştim öyle hatırlıyorum. Meme ucu kremi de ilk 3 ay lazım olmuştu. Meme ucu süt toplayıcı alırsanız birisine onu takıp diğerini sağabilirsiniz. Süt toplayıcının içine birikiyor süt, onu da bebeğe şırıngayla veriyorsunuz. 1 damlasını bile ziyan etmiyoruz. Süt saklama poşetini, meme ucu pamuğumu falan aldım bile ben.

Kızlar merhabalar kilo durumunuz nedir? Ben ilk 2 ay hiç kilo almadım ama şuan 14+4. Haftadayım 3 kilo almışım 🙁 hep çok iştahlı biriydim tabi bu aralar biraz daha arttı ama hiç hoşuma gitmiyor göbeğimde çıktı baya. İlk 3 ayda alınan kilo hep anneye dediler bana hep o yüzden çok korkuyorum kocaman bir gebe olucam diye 67 kiloyla gebe kaldım boyum 1.68 şuan 70 görünüyorum son bir ayda 3 kilo almışım hiç bu kadar hızlı kilo aldığımı görmemiştim yıllardır. İnşallah normaldir. Son ayları düşünmek istemiyorum. Tabi sağlıklı olalım da kilo çok önemli değil. Siz de durumlar nasıl?
Ben 56 yla hamile haldım 53 e düştüm 15. Haftamdayım şuan kilom 54 yeni yeni alıyorum çünkü adam akıllı yemeye yeni başladım 😁 kızımda 20 kiloya yakın kio almıştım 🙈

Benim boyum 170 63 ile hamile kaldım bı ara 61e falan düştüm şimdi 65 oldum çok şükür kusmalar azalınca bırden kilo alınıyor. Ben de biraz takıyorum ama hafif göbek çıkmış bebek her ne kadar 150 gram olsa da sonuçta rahim genişliyor amniyon sıvısı var plasenta var o yüzden normal deyip kendimi avutuyorum 😅 hamur işi yemeye başlamıştım onu bırakacağım ben o kilo yaptı galiba
Hamur işine bayılıyorum sürekli börek poğaça yiyesim geliyo 🙈😁

ben egzersiz için hamile olduğumu öğrendiğimde pilates topu ve pilates bantları aldım ama o kadar az yapıyorum ki :KK49:
havalar soğuduğu için dışarıda yürüyüşte çok zorlaştı akşamları.
öğle aralarında iş yerinde yürüyüş yapmaya karar verdim.
ayyy benim de almam lazım evde hiç malzemem yok.. yapar mıyım onu da bilmiyorum normalde de çok spor yapn biri değilim 🤣 ama dediğin gibi şu sıralar şart oldu 🙈

Böyle kilo aldım diye yazanları okudukça özeniyorum valla bende aksi gibi bu 3 ayda kilo verdim 62 ile hamile kaldım şuan 57 kiloyum 14 haftalığız ve hala iştahımda yok kiloda almıyorum ne olacak böyle bilmiyorum doktorum sıkıntı olmaz sonra alırsın diyo ama bakalım görücez
Bnde senin gibiyim hiç kilo alamadım istahimda hiç yok canım 16 haftaligiz

Kızlar göğüs ucu kremine hamileliğin son ayında başlanıyormuş doğru mu? Ben emzirirken başlanıyor sanıyordum
Onda da lansinoh krem için iyi yorumlar vardı
Hem kremi hem balmını alacağım sanırım
Biberon için de aynı marka övülmüş
Daha hiç mağazaya gidip bakmadım tabii tamamen trendyol odaklı konuşuyorum

Böyle kilo aldım diye yazanları okudukça özeniyorum valla bende aksi gibi bu 3 ayda kilo verdim 62 ile hamile kaldım şuan 57 kiloyum 14 haftalığız ve hala iştahımda yok kiloda almıyorum ne olacak böyle bilmiyorum doktorum sıkıntı olmaz sonra alırsın diyo ama bakalım görücez
Ben de hiç kilo almadım hatta 8 kilo kadar verdim
Zaten baya fazla kilom olduğu için sorun olmadı, doktorum artık vermemen lazım ama alma da sabit tutmaya çalış dedi bana
Ayrıntılı ultrasonda bazen göbekten görünmüyormuş, korkum o şu an :KK53:

Ay bende buna özeniyorum açıkcası tabi sağlıklı beslenmek önemlide yinede ne güzel biz son aylarda kısmak zorunda kalcaz sen rahat 😌

Ben de hiç kilo almadım hatta 8 kilo kadar verdim
Zaten baya fazla kilom olduğu için sorun olmadı, doktorum artık vermemen lazım ama alma da sabit tutmaya çalış dedi bana
Ayrıntılı ultrasonda bazen göbekten görünmüyormuş, korkum o şu an :KK53:
Ay görünür ya kasma kendini bende göbekli bi tipim daha ayrıntılı olmadı ama görürüz bence 😂

X