2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bennnnn karnım sanki 6 aylık midem taş gibi oluyor şişkinlik çok bendede soda içince bı tık rahatlıyorum
Bende soda içmeye çalışıyorum, ama yani karnımın şişi inmiyor bi süre, sabah kalktığımda normal ama sonra akşama doğru kocaman oluyor , pantolonlara sığamıyorum, taytlarım sıkıyor resmen

Ayy bende bol bol su içiyorum ama faydasi yok nerdeyse uc haftadir muhakkak bir gün bas agrisi icinde geçiyor inşallah geçicidir diye avutuyorum kendimi.
benim daha sık oluyor sakın endişelenme ben gripten dolayı oluyor sanıyordum birkaç gündür her gün var.. inşallah bir an önce kurtuluruz ağrılardan

2 hafta önce 45 saat süren çok şiddetli migren atağı yaşadım. O günden bugüne gün içerisinde hafif yokluyor ve geçiyor. Çok su içmeye çalışıyorum. Bide migren taşı iyi geldi. Mentollü bir taş. ..bugün kızımı acile goturmustum 14 haftalık gebeyim basagrisindan duramiyorum dedi bı kadın.. Parol serum taktılar.. çok zor çok iyi anlıyorum sizi...

Bende soda içmeye çalışıyorum, ama yani karnımın şişi inmiyor bi süre, sabah kalktığımda normal ama sonra akşama doğru kocaman oluyor , pantolonlara sığamıyorum, taytlarım sıkıyor resmen
Normal kıyafetler olmuyor hamile pantolonları da büyük .. aslında bu haftada o kadar olmaz karın şişkinlik hemde çok Dr her gittiğimde sorucam neden bu kadar sisiyo unutuyorum eğer benden önce sorarsanız benide bilgilendirilmesiniz

Selam kızlar,
Demir ilacı kullanıyor musunjz? Kullananlar kaçıncı haftada başladınız?

Kızlar merhaba. Aklıma bir şey takıldı
İkili test yaptıran anneler, doktor size ayrıntılı sorular sordu mu? Sigara içip içmediğiniz vs form gibi bi kağıttan sorular soruluyormuş sanırım
Benim doktorum bana hiçbir şey sormadı. Sadece ultrasonla bakıp kan vermemi söyledi
Ama sigara konusunu özellikle sorması gerekiyormuş sanırım anlamadım hiç .

Ben ayın 26sında gideceğim gidince bilgi verebilirim. Ben 10 sene sigara içtim gebe kalınca bıraktım sorması lazım bencede

bizim bebişler de aynı gün doğuyormuş inşallah

Canım ablam tatlıdır. Bazen takılırım abla hadi antenlerini salla bakalım ne havadisler var diyorum başlıyor anlatmayaaslında fikrin güzel
Yaaa çok güzel yaa maşallah keşke benimde ablam olsa dedim yıllarca ama ben ablaydım ama şimdi görümcem var benden büyük dedikodu yapamıyoruz şöyle içtense çünkü ortak tanıdıklarımız az o Türkiye’de hiç olmamış falan ama abla gibi abla işte zor zamanında yanında elinden geleni yapar kötü söylemez kırmaz üzmez ama biraz daha senin ki gibi neşeli de olsa fena olmazdı benim abla aşırı yoğun işi gereği uyuyacak vakti zor buluyor bende vakit kolluyorum peşi sıra

Kızlar iki gündür benim gece olunca acaip karnım acıkıyor açlıktan uyuyamayacak kadar hayatımda böyle aç kalmadım yaaa ne yapıyor bu bebek midemi mi emikliyor anlamadım uykudan falan uyanıyorum deli gibi çok çok fenayım yemezsem uyku yok

Şişkinlik konusu hepimizde olduğunu düşünüyorum. Bende akşamları 6 aylık oluyorum sabahları 3 aylık..
Selam kızlar,
Demir ilacı kullanıyor musunjz? Kullananlar kaçıncı haftada başladınız?
Bana doktor yazdı. 12. Haftada başladı. Ama ben pazartesi alacağım ilacı. Benim hemoglobin normal ama ferritin çok düşük.
12. Haftanda gittiğimde yani bikacgun önce ikili testi yaptırmadım ama bana sigara içip icmedigimi kaç doğum yaptığımi gibi sorular sordu.

Banada sormadı önce muayene etti sonra kana gönderdi doktordan doktora değişiyor sanırım

Ben ayın 26sında gideceğim gidince bilgi verebilirim. Ben 10 sene sigara içtim gebe kalınca bıraktım sorması lazım bencede

bizim bebişler de aynı gün doğuyormuş inşallah
Bayram olması dışında sorun yok ben de gebe olduğumu bilmediğim ilk 5 hafta alkol de kullandım sigara da, hala içimde yaradır

Banada sormadı önce muayene etti sonra kana gönderdi doktordan doktora değişiyor sanırım
12. Haftanda gittiğimde yani bikacgun önce ikili testi yaptırmadım ama bana sigara içip icmedigimi kaç doğum yaptığımi gibi sorular sordu.
En azından sigarayı sormalıydı sanki internette o şekilde okudum hep. Hatta daha da soru soranlar varmış. İkili testi zaten sevmiyorum kötü yorumlarından dolayı şimdi de doktor niye sormadı diye düşünür oldum. Neyse vardır herhalde bir bildiği :))

benim daha sık oluyor sakın endişelenme ben gripten dolayı oluyor sanıyordum birkaç gündür her gün var.. inşallah bir an önce kurtuluruz ağrılardan
İnsallah gecer canim
Yaa demekki tek değilmişim, migren taşı deneyeyim bende teşekkür ederim

Yok valla ben söylemedim önden bir düşüğüm vardı dedim bunuda az kişi bilsin
Tabi haklısın daha doğrusu öyle derler ama benim ağzımda kendi baklam olunca ıslanmaz başkasınınkini tutarım kendime gelince sabırsızım annem diyor ki azcık kendine de ketum olmayı becersene 3 ay dolsun öyle falan dedi bende ki cevap aman yaaaa dur yazıyorum şimdi herkese hala aklıma gelince gülüyorum.ama doğrusu seninkisi tedbirli mekanda ferahlık vardır.hakkımızda hayırlısı sağlıkla gelsinler

Arkadaşlar çok kötüyüm benim daha önce 2 kez kanamam oldu en son 10.haftamda.Sabah mutfaktayken birden ağrı girdi kasık bölgeme sanki bir şeyler aşağı indi gibi ,korktum yine kanamam var sandım baktım yok.Düşük ola bilir mi gün içinde?13+5 haftadayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…