2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kizlar 2li test sonucundan bir şey anlayan varmı

Eklentiler

• Screenshot_20221202-214046_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20221202-214046_Samsung Notes.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 127
Hanımlar benim kuzenim almış çok memnun hem fiyatı gayet uygun valla ben almayı düşünüyorum size de örnek olsun diye fotoğraf bıraktım

Eklentiler

• 2C6344EE-51D3-4BB1-BA4C-8F0856C51A39.png
    2C6344EE-51D3-4BB1-BA4C-8F0856C51A39.png
    382,2 KB · Görüntüleme: 113
  • 877ACAD5-092B-41AE-AEEA-27B4AAEC6F38.png
    877ACAD5-092B-41AE-AEEA-27B4AAEC6F38.png
    395,7 KB · Görüntüleme: 85
  • 430FC545-5123-400F-B9BF-084164153F61.png
    430FC545-5123-400F-B9BF-084164153F61.png
    315,9 KB · Görüntüleme: 88
Merhabalar, ben de başlığı bayadır takip ediyorum. 12+2 deyiz. Bulantılar hâlâ devam ediyor. Gece 1 prilamla günü biraz rahat geçiriyorum.
Aranızda tecrübeli anneler var, onlara sormak istiyorum. Bebek kıyafeti alırken kaç takım yenidoğan alsam bilemiyorum. Bir de Haziranın ilk haftaları doğum olacak ancak Bingölde yaşıyorum. Yazlar adana antalya kadar sıcak olmuyor. Ne giydireyim ne alayim hiç bilemiyorum. Fikir verir misiniz? Böyle takımlar aldım 0-1 ay ilk ayda uzun kollu ve tulum giyilir değil mi?
SmartSelect_20221202-233106_LC Waikiki.jpg
SmartSelect_20221202-233118_LC Waikiki.jpg

Mobilya beşik kesinlikle almayın hiç kullanisli değil .. tanlvsiyem anne yani portatif veya park beşikler ..tecrubeyle sabit 🤭
Park yataklar güvenli olmadığı için yurtdışında tercih edilmezmiş, bizde almıştık kullanamadık, portatif taşınabilir beşikler 7 8 aya kadar çok iyi oluyor, sonrasında bütçesi uygun olan için korunaklı bazalar, yada mobilya beşik kullanmak gerekiyor. Benim tecrübemde bu yönde 😊

Merhabalar, ben de başlığı bayadır takip ediyorum. 12+2 deyiz. Bulantılar hâlâ devam ediyor. Gece 1 prilamla günü biraz rahat geçiriyorum.
Aranızda tecrübeli anneler var, onlara sormak istiyorum. Bebek kıyafeti alırken kaç takım yenidoğan alsam bilemiyorum. Bir de Haziranın ilk haftaları doğum olacak ancak Bingölde yaşıyorum. Yazlar adana antalya kadar sıcak olmuyor. Ne giydireyim ne alayim hiç bilemiyorum. Fikir verir misiniz? Böyle takımlar aldım 0-1 ay ilk ayda uzun kollu ve tulum giyilir değil mi?
Eki Görüntüle 3170627 Eki Görüntüle 3170628
Çok hızlı büyüyorlar ama ne kadar alırsan o kadarida giyiyorlar. Ya sık sık elbise yikayacaksin yada 8 10 takım alacasın en az, mis gibi giydirirsin fırt kusmus, bi bakarsın kakasi boynuna kadar cikmis, tulumlar kullanışlı olmuyor, boyu uzuyor bacakları bukuluyor. Ben yenidoğan tulum almıştım sıfır duruyor, hastanede bi giydirdim daha 1 günlükken baktım bacakları bükük kaldı, hemen çıkarttım Allahtan yedegim fazla vardi

Bende e nabizdan baktım ikili test sonucum çıkmış, ayrıntılı bilgi ektedir diyor ek nerde belli değil, üzerine tiklayincada olmuyor nerden bakabilirim

Eklentiler

• Screenshot_20221203-021127_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20221203-021127_e-Nabz.jpg
    31,9 KB · Görüntüleme: 91
Kızlar bişey soracam, be
Bizde her gidiş zaten biraz para veriyorsun 😅 devlet ama sıfır ücret değil.gerci dogumdan sonra geri veriliyormus ödediğin paralar dr sadece 6 muayeneye kadar geri ödeme.
Anne stres panik olabiliyor mesela bi ölçümde bir kac gün büyük çıkıyor sonraki muayenede küçük çıkıyor bu bile anne için sıkıntı.Doktor sorun yok desede kafaya takiyor. Diger yandan zaman ve para israfi olarak görülüyor çünkü doktorlar icin 5 muayene yeterli.Tr de özel doktor ve hastane cok oldugu için hepsi bir baska şey sunup anne baba adaylarina olmasi gerekn buymuş gibi lanse ediyor.yani 10 muayene her dk doktoru arama vs.
Ama kadın dogum. Uzm arkadasıma sordum 5 gayet yeterli dedi.
Herşeyi paraya dökmüşler ekstra her ultrason için 80 euro nedir yaa. Rabbim mecbur kılmadıkça 5 defa yeterli zaten

Bizde her gidiş zaten biraz para veriyorsun 😅 devlet ama sıfır ücret değil.gerci dogumdan sonra geri veriliyormus ödediğin paralar dr sadece 6 muayeneye kadar geri ödeme.
Anne stres panik olabiliyor mesela bi ölçümde bir kac gün büyük çıkıyor sonraki muayenede küçük çıkıyor bu bile anne için sıkıntı.Doktor sorun yok desede kafaya takiyor. Diger yandan zaman ve para israfi olarak görülüyor çünkü doktorlar icin 5 muayene yeterli.Tr de özel doktor ve hastane cok oldugu için hepsi bir baska şey sunup anne baba adaylarina olmasi gerekn buymuş gibi lanse ediyor.yani 10 muayene her dk doktoru arama vs.
Aslında benim içinde 5 defa kontrol yeterli ama şeker olduğu için insan tedirgin oluyor insan.

Anladığım kadarıyla sende başka üükedesin doğumdan sonra paranın geri ödenmesi durumu nedir onu anlamadım da sen biraz anlatırsan bnde burdan araştırırım

Anladığım kadarıyla sende başka üükedesin doğumdan sonra paranın geri ödenmesi durumu nedir onu anlamadım da sen biraz anlatırsan bnde burdan araştırırım
Yaşadığımız ülkeye özel bir durum ikinci muayenede doktor sana kağıt veriyor.Sizde de varsa doktorun açıklayacaktır.ama bazı ulkeler direkt karşılıyor masrafları 🙂.
Kagıt;5 kadin dogum ve 1 dis muayenesini kapsıyor. Her muayenede imzalatiyorsun doktora.hepsini yaptirirsan doğum yaptıktan sonra hastane ucretini falan geri alıyorsun.Devlet sagliksiz kontrolsuz dogumlarin onune gecmek icin yapmış.

X