2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar ben bebek arabasını ve puseti aldım. Bütün diğer şeyleri de almaya başladım. Biberondan süt saklama kaplarına kadar, meme ucu kreminden, bebek emzirme yastığına kadar. 12. haftada topladım hepsini. Beşik ve banyo seti var önceki çocuğumdan kalma, o yüzden onu almadım. Başka aklıma ne gelirse alıyorum. Fiyatlar artmadan alın bence de.
Trendyoldan da hamile salopeti, elbisesi, gömleği ve birkaç hamile pantolonu ve tişörtü aldım. Esprili tişörtler var, çok tatlı. Salopet aşırı tatlı oldu. Hamile giysilerine başladım çünkü ben 80 kiloyum ve göbeğim şu anda 100cmden fazla.
Bebek için aldıklarını paylaşırsan bizede fikir olur

Kızlar ben bebek arabasını ve puseti aldım. Bütün diğer şeyleri de almaya başladım. Biberondan süt saklama kaplarına kadar, meme ucu kreminden, bebek emzirme yastığına kadar. 12. haftada topladım hepsini. Beşik ve banyo seti var önceki çocuğumdan kalma, o yüzden onu almadım. Başka aklıma ne gelirse alıyorum. Fiyatlar artmadan alın bence de.
Trendyoldan da hamile salopeti, elbisesi, gömleği ve birkaç hamile pantolonu ve tişörtü aldım. Esprili tişörtler var, çok tatlı. Salopet aşırı tatlı oldu. Hamile giysilerine başladım çünkü ben 80 kiloyum ve göbeğim şu anda 100cmden fazla.
Hayırlısıyla kullanmak nasip olsun inşallah. Bizle de aldıklarını paylaşabilir misin fikir olur☺️

Kızlar türkiyede hamilelik boyunca doktor kontrolleri ne kadar süreyle yapılıyor. Bu arada ben yurtdışındayım burda hamilelik boyunca 5 defa gidiliyor doktora üç defa ultrason yapılıyor sadece onun için cinsiyetini bir buçuk ay sonra öğrenebilicem😔😔
Evet ben de yurt dışındayım burda da 6 diyor. 12 haftada 3. Kullanmis olacağız.Ben arada dayanamam giderim 😸 randevu alıp gidemiyor musun canım 5 ten sonra bakmiyor mu dr

çok iyi yapmışsınız ben de eşimi ikna edemiyorum almak için 🙈 fena halde grip sinüzit olmuşum şu an gündemimiz bu, inşallah bebeğime bir şey olmuyordur 🤧

Herkese merhabalar, uzun zamandır takip ediyorum yazmak anca kısmet oldu. ❤️ Ben de bir aksilik olmazsa Haziran annesi olacağım. Arianaa Arianaa Bilgilerimi girebilirsen çok sevinirim. 😊 Sat 10 eylül, kese 5+2 kalp atışı 6+4 yaşım 34 tahmini doğum tarihi 17 haziran. Şu an 11+5 oldum 😍

Sizlere bir şey danışmak istiyorum aslında, malum yılbaşı sonrası gelecek zamlardan etkilenmemek için erken olsa da bebek arabası, araba için 0-6 aylık puset, yatak/park yatak vb gibi pahalı şeyleri şimdiden almayı düşünen var mı? Kayınvalidem çok hevesli hemen alalım diyor, bana sanki hala biraz erken gibi geldi, emin olamadım, siz ne düşünüyorsunuz merak ettim.

Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım bebişlerimizi ❤️❤️
Ben bu ay alacağım çünkü her şeye zam geliyor ocakta daha da zamlı olacak. Süt sağma makinesi aldım çalıştığım için araba oto koltuğu vs alacağım. Yatak konusunda kararsızım anne yani beşiklerinden de alabilirim büyük yatakta şuanlık ihtiyaç mı bilemiyorum. Arabada yüksek ihtimal kabin boy alacağım
Benek arabası hangi marka aldınız acaba

bebek arabası küçük beşik vs konusunda araştırmalarıma göre birkaç ayrım yapmaya başladım
öncelikle travel sistem çok güzel görünse de kabin boy bebek arabalarının daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.
bebişin yatağı olarak beşik almaktansa anne yanı olabilen park yatağı tercih edeceğim muhtemelen. ileride büyüyünce odasına normal bir yatak almayı düşünüyorum..
benim için biraz uzun süre kullanışlı olması önemli gibi sanki.

bebek arabası küçük beşik vs konusunda araştırmalarıma göre birkaç ayrım yapmaya başladım
öncelikle travel sistem çok güzel görünse de kabin boy bebek arabalarının daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.
bebişin yatağı olarak beşik almaktansa anne yanı olabilen park yatağı tercih edeceğim muhtemelen. ileride büyüyünce odasına normal bir yatak almayı düşünüyorum..
Evet ben de kabin boy araba düşünüyorum ama hangisi daha sağlam ve kullanışlı olur onu bilemedim🤷🏼‍♀️ ben de park yatak olarak yoykonun 8in 1 var herkes çok memnun ondan düşünüyorum Allah nasip ederse 🤲🏻

Evet ben de kabin boy araba düşünüyorum ama hangisi daha sağlam ve kullanışlı olur onu bilemedim🤷🏼‍♀️ ben de park yatak olarak yoykonun 8in 1 var herkes çok memnun ondan düşünüyorum Allah nasip ederse 🤲🏻
ay ben de hiçbir markaya karar veremedim bebek arabasında. geçen gün civil’e gitmiştik orada travel sistem pierre cardin bi arabayı aşırı övdüler sürmesi çok rahattı. ama sürekli baktığım için instagramda falan karşıma reklam çıkıyor hep, dün kabin boyun daha uzun süre kullanılacağını öğrendim.
yoyko’yu söylediğiniz iyi oldu ben de huggy ve elele’nin park yataklarını görmüştüm 🥰🫶

bu arada doktorum bana antibiyotik verdi ama içim hiç rahat değil. 2 tane kullandım galiba bırakacağım. antibiyotik kullanan var mı aramızda 🤧
koronadan sonra hayatımın en ağır gribini yaşıyorum 😪

Kızlar cinsiyeti kesinleşenler varsa beni etiketlesin lütfen yoksa gözden kaçıyor listemizi güncelleyelim 😇

Ben avusturyadayım normalde 5 defa kontrole gitme hakkın var mutterpas kontrolleri için bilmiyorum almanyada varmı mutterpas onun dışında ekstra kabul etmiyor acil durumlar olmadıkça. 3 defa ultrasona bakıyor eğer ekstra istersen bakma başı 80 euro istiyor. Konuşacam doktorumla bende gebelik şekeri olduğu için ücretsiz bakmak zorun çünkü özel durumum var gebelik şekeri bebek için tehlikeli onu biliyorlar mecburlar ultrason ile gelişimini takip etmeye

Burda normalde kaç hakkın var bilmiyorum mutterpass var onda işte 3 kontrol hakkın var diğerleri ücretli.ama gebelik şekeri durumunda ücretsiz mi bakılıyor bilmiyorum hiç duymadım eğer kesin bilgiyse bnde sorarım bnm yok ama riskli şuan da kontrollü gidiyorum bu nedenle. Saçma bir mantıkları var sürekli dile getiriyorum sağlık sistemler çok sığ geliyor bana ultra öcü gibi geliyor burada kalp atlımı bile rica minnet dinledik oysaki tr de prof lar diyor yayın yapıyor bebeğe zarar vermez diye..cihazlar modern ve teknolojik diyor eskiden evet küçük bir miktar etkisi vardı diyorlar oda eski cihazlar diyorlar .. e ozman ortaya şu çıkıyor buradaki cihazlar eski ztn yeni teknoloji olsa cihazları şaşardım çünkü görüntüleme kalitesi ortada yani neyse artık ne yapalım idare edeceğiz bu durumları
Burdada sormam lazım gebelik şekeri olduğu için devlet karşılıyormu diye benimde bir bilgim yok bir dahaki kontrolde soracam. Kalp atışını benim doktorumda dinletmedi. Bacım burdaki doktorlara insan çekiniyor bişey desin bazen belli olmuyor ırkçılıklarını ortaya koyuyorlar.

Merhaba kızlar bugün ikili test sonucu muzu aldık çok şükür bir sıkıntı yok cinsiyeti erkeğe benzetti yine doktorumuz ama kesin demedi. Çok şükür her şey sağlıklı yolunda ❤️😘 darısı hepinize olsun İnşallah güzel sonuçlar alın
Amin canım çok şükür hepimiz için sağlıklı gebelik olsun

Evet ben de yurt dışındayım burda da 6 diyor. 12 haftada 3. Kullanmis olacağız.Ben arada dayanamam giderim 😸 randevu alıp gidemiyor musun canım 5 ten sonra bakmiyor mu dr
Acil bir durum olmadıkça bakmıyor. Doğuma kadar toplam 5 defa gidiliyor, 3 defa ultrasona bakıyor. Normalde her gittiğinde ultrasona bakıyordu pahalıya mal oluyor herhalde üçe indirmişler😕😕

Kızlar bende bugün doktora gittim. Çok şükür herşey yolunda boynumuz ince ve diğer testleri yaptirmana gerek yok dedi. Normalde 12+3 olmalıyız ama 13+2 çıktı biz yine 12+3 olarak devam edelim dedik. Boyu tahminimce 10 cm, Boyu uzun olduğu için hafta büyük çıkabilir dedi. Eşim 193 boyunda normal karşıladık tabi. Birde gülmekten bakamadık o kadar komik zıplıyordu ki eşimle kendimizden geçtik 😂

Hayırlı akşamlar kızlar nasılsınız?
Bugun 12+0da ilk ultrasonumuzu gerçekleştirdik.
Biz bacaklarının arasındaki çıkıntı yı görünce erkek sandık ama doktorumuz çok büyük ihtimalle kız dedi 😊
Yine de 16.hafta kesin bişey diyebilirim dedi.
Var mı bizim gibi olan?

Eklentiler

• Screenshot_20221201_173040_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20221201_173040_com.whatsapp.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 81
  • Screenshot_20221201_173018_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20221201_173018_com.whatsapp.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 76
Kızlar merhaba, benim bugün ufak bir kanamam oldu. Doktora sordum hiç bir şey söylemeden yarın gelmenizi öneririm dedi. Benzer şeyler yaşayan var mı? Progestan kullanıyorum bu arada.

Ablam küçük besikleri hic kullanamamıştı.onlar büyüyebilen yataktan da yaptirmislardı bebek hep orda yattı.kucuklerde huzursuz oldu 😶 park yatak yorumlarina baktım kimi çok sevmiş kimi kullanamamış bebeklerin durumuna göre değişiyor sanırım.
Bebek arabasini da ablamdan alcaz 😸 onden bir bebek gelmis olması güzel.markası ne bilmiyorum ama arabasından aşırı memnundu

X