2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
kızlar bu arada devlet hastanesinde 2li testi yapan doktor 5 aylıkken perinatolojiye git mutlaka dedi. açıklama yapmadı. böyle bir şey duyan var mı perinatoloji neye bakıyor
Perinatologlar detaylı organ taraması yapıyor genelde devlet hastanesi doktorları yapmıyor ondan yönlendirmiştir

Çok ilginç ilk gebelikte bu kadar erken hele birde eşinizin hissetmesi daha ilginç genelde önce anne hissediyor babanın hissetmesi çok daha geç oluyor bağırsak hareketi olabilir bence

Çok ilginç ilk gebelikte bu kadar erken hele birde eşinizin hissetmesi daha ilginç genelde önce anne hissediyor babanın hissetmesi çok daha geç oluyor bağırsak hareketi olabilir bence
Hiç öyle bir bağırsak hareketi yaşamadım ki birde bebek zaten aynı noktada bunuda demiştim doktorda şaşırmıştı ama tam yerini bile ultrason gibi hemen buldum.bağırsak hareketi küçük lokal bir alanda olmaz ki üstelik ağrı olur hiç ağrı olmadı.

Kızlar türkiyede hamilelik boyunca doktor kontrolleri ne kadar süreyle yapılıyor. Bu arada ben yurtdışındayım burda hamilelik boyunca 5 defa gidiliyor doktora üç defa ultrason yapılıyor sadece onun için cinsiyetini bir buçuk ay sonra öğrenebilicem

Normal bir gebelik sürecinde
0-28. hafta – Ayda bir
28- 36. hafta – İki haftada bir
36-41. hafta – Haftada bir
Doktor kontrole çağırıyor ama tüp bebek ya da problemliyse kontrol süresi sıklaşıyor bazen tedirgin oluyoruz istediğimiz zaman gittiğimizde de bakıyor doktorlar

çok iyi yapmışsınız birden yükleneceğiz alışverişe bizi biraz zorlayacak açıkçası sizin mercimek de güle güle kullansın

6-7 haftalarda tahmin yapa biliyorum,amma şimdi hayır.Onu anlamadığım için tahmin yapamıyorum
Bugün 2li testimizi verdik muayenede çoo sükür herşey güzel çıktı hiçbir sorun yok hatta doktorum cinsiyet için daha erken 4.ayda belli olur dedi ama benim tahminim direk kız dedi açı olarak bakıyoruz biz genelde tahmin yaparken ve seninki büyük ihtimalle kız dedi

Eki Görüntüle 3169018
Kızlar merhaba bugün doktora gittik bebişim 12+6 . %85 erkeğe benzettim dedi ama daha net olması için 3 hafta sonra gel dedi
Hayırlı uğurlu olsun kuzum inşallah sağlıkla gelir bebişlerimiz. Bende gittim bugün 2li testi verdim muayenede de doktorum cinsiyet için tabiki erken dedi 12+2yiz ama açı olarak bakarsam vs. herşeyiyle %80 kız dedi

İşte orda istediğin zaman gittiğinde doktor bakıyor burda o yok. Üç ultrason sonrası belirli ücret karşılığı bakıyor. Siz ücret ödüyormusunuz.

İşte orda istediğin zaman gittiğinde doktor bakıyor burda o yok. Üç ultrason sonrası belirli ücret karşılığı bakıyor. Siz ücret ödüyormusunuz.
Özele gidersen ödüyorsun bazı hastanelerin doğum paketi falan var tahlil doğum vs. tek ödeme yapıyorsun yada her gidişte ücret veriyorsun ama devlette hiç ödemiyorsun

Çok sağol kuzum hadi senin bebişte hayırlı uğurlu olsun inşallah sağlıkla gelsin hepsi

Kuzum ben her ay gidiyorum almanyadayım ama dediğin gibi 3 defasını devlet karşılıyor diğerlerini imza atıyorsun parasını veriyorsun 35€ -45€ arası benim yaşadığım şehrinde o şekilde yapılıyır kuzum doktorunla konuş ben düzenli gelmek istiyorum diye belirt yada değiştir burada Türkiye gibi değil malesef buna ücret ödemek zorunlu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…