2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bana da bugün doktor ters rahim dedi. Şok oldum. Bu zamana kadar hep doktora gitmisim kimse bişi dememisti. Bel ağrın kasik ağrın çok olur. Ama korkalacak bı durum yok dedi.9+4 ama ultrasonda 9+6 çıktı. Bide hem zıplıyor hemde ellerini bacaklarını oynatiyordu

Merhaba bende bugun doktora gittim kontrol amacli ters rahim dedi ki daha once 2 3 kadin doguma gitmistim kontrol icin ilk defa duydum ve sok oldum daha once olsa doktorlar soylemezmiydi veya bu ters rahimin olumsuz yonu nedir ?

Kızlar aranızda 2 li teste giren var mı? Biraz bilgi verirmisiz? Kaç, dk sürüyo nelere bakılıyor sonuc ne zaman cıkıyo gibi. Yarın ikili teste gidicez Allahın izniyle. Çok heyecanlıyım heyecandan yemek borun yanıyo

Benimde son gittiğimde öncekine göre bir kaç gün gerideydi doktor milimetrik ölçümler yapıyoruz illa +,- bir kaç gün fark olabilir normal dedi. Bebeğin pozisyonu bile etkiler ölçümü
merhaba 7+1 gebelık kese var ama bebek yok neden olabılır sızce bos gebelık mı kese buyumus bu arada
Şimdi kese de 7+1 le uyumlu olmasına rağmen mi bebek yok ? Yoksa sat a göre mi 7+1 kese geride mi ? Kese belli bir mm gelince bebek yada oluşum görmeyi bekliyorlar erken dönemse görünmeyebiliyor. boş gebelik olabilir de olmayabilir de bir sonraki ultrasonda anlaşılır biz tam bir şey dersek yanıltmış olabiliriz. Sen olumlu ve pozitif düşün hep.

Yinde de insan korkuyor ağrı olunca. Çok şükür herşey yolunda.

Kızlar sizlere bir sorum var benim gibi bebeğini erken hissedenler var mı çünkü en son kontrole gittiğimde tamda hissettiğim yerdeydi bebek sancılı geciyo hamileliğim solda hafif aşağıda doktorun demesine göre kızımı 11 haftalıkken hissetmiştim bu bebisi de 9 haftalık Tan beri sol altta hissediyorum kendi vücudumu çok iyi analiz edebiliyorum yaşadığım onca zorluktan dolayı ama benim gibi olan var mı merak ettim ne zaman sola Gecce sancım çok oluyo doktor kanama olmadı sürece korkma dedi ama işte gel anlat kalbe

Kızlar günaydın, 12+6 günlük ben dün 2 li tarama yaptırdım. Ultrosonla baktılar birde kan aldılar. Kan sonucu 10 gün sonra çıkcakmış. Bebeiş ultrosonda gayet normal gözüküyor dedi. %78 erkek dedi bende bakınca erkek oldugunu anladım:)

Merhaba bende bugun doktora gittim kontrol amacli ters rahim dedi ki daha once 2 3 kadin doguma gitmistim kontrol icin ilk defa duydum ve sok oldum daha once olsa doktorlar soylemezmiydi veya bu ters rahimin olumsuz yonu nedir ?
Normal bir durummus. 10 kadından 30 unda gözükür dedi. Sadece bel ağrın ve kasik agrin çok olur dedi. Düşüğe neden olmaz dedi. Hatta benim adet sancilarim çok oluyordu onun nedeni de buymuş. Normal doğum olabilir. Yani ters diyince tepetaklak ters düşünmeyin. Normalde rahim bizim gobegimize doğru biraz egikken şimdi belimize doğru üst noktası biraz eğik. Google'da görsellerde bulabilirsiniz

Ters rahim olayını daha önce duymamıştım, herhangi bir sakınca oluşturmamasına çok sevindim.
ben de yakında özel bir hastaneden doğum paketi alacağım, ikili test zamanı yaklaşmış, ama en son gittiğim doktor daha kesin bir sonuç isterseniz fetal DNA yaptırın dedi, aranızda daha önce yaptıran ya da yaptırmayı düşünen var mı?

Erkek bebekler bu haftalarda daha net belli oluyo kızlar belirsiz bakalım bize ne diycek

Ben daha yaptırmadım da yaptıranlardan biliyorum önce ultrasonda burun kemiğiyle ense kalınlığına bakıyor bebeğin genel durumuna falan sonra kan alıyorlar sonuçlar 10 15 güne çıkıyor 2 li down sendromu gibi kalıtsal hastalıklar için yapılıyor isteğe bağlı zorunluluk yok çıkan sonuç kesin değil olasılık belirtiyor

Anladım canım teşekkür ederim

Ben fetal dna yaptıracağım. Bu cumartesi kontrolüm var doktorum yönlendirecek. Muhtemelen haftaya yaptırmış olurum

Kim dedi yasak diye ? Benim doktorum yasak demedi ama küçük olduğu için daha göremedik cinsiyetini 16. Haftada gittiğim de öğrenirim insAllah gösterirse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…