2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben de her çocuğun farklı olduğunu düşünüyorum. 2023 haziran bebeklerinin en tembeli benimki , dönmesi emeklemesi , babıldaması en geriden gelen benimki. Her çocuğun farklı olduğunu bilmeme rağmen bunlar için doktora da götürdüm .
Düzenli her gün kitap okuyorum diyemem ama okumaya çalışıyorum, konuşuyorum, şarkı söylüyorum.Her gün dışarı çıkarıyorum. Dışarıda bebeğimle iletişim kurmak isteyen herkese izin veriyorum.( Bunu da yanlış mı yapıyorum diye düşünüyorum ama evde de sadece ben ve babası var)
Elini , ayağını, parmaklarını, göz, kulak burun vs . 70 in üstünde kelimeyi biliyor, anlıyor, gösteriyor.
1 aydır çatal da kullanıyor.
Öpmek için izin istediğimizde istiyorsa alnını veya kolunu uzatıyor. İstemiyorsa uzatmıyor.
Gittiğimiz marketleri biliyor, önünden geçerken ııııhhh diyor. Ama tek hecesi ıııh . Acaba biz de onu anladığımız için mi ses çıkarmıyor bilmiyorum.
Ama yürüme , ayakta durmaya çalışma yok

Normal doğum yapan annelere bir sorum olacak. Ben dogumdan sonra hiç ayna alipta alt tarafa vajinama bakmadım. Ama elimi dikiş yerlerine degdirdigm zaman böyle değişik geliyor puturlu gibi mi denir bilemedim sizde de var mı?
Bendede küçük bi yara izi gibi var

Benim kizim doğduğundan beri çok aktif bi bebekti fiziksel olarak, yuvarlanarak evi dolanırdı, emeklemeyi öğrendi, tutunup kalkmayı, düştü kaç defa yılmadı, kendi yemek yemek istedi, benim yedirmemi asla kabul etmez, ama yürümüyor orda tıkandım, 13 ay bitti 14 aylığa doğru gidiyoruz, tutunarak yürüyor ama kendi yürümek istemiyor canım sıkılıyor. Oglum kilolu bi çocuktu kızıma oranla ama hiç emeklemedi, tutunup kalkmadı doğum gününden 2 hafta sonra koşa koşa yürümeye başladı

Sizde olan bazı şeyler bizde yok,bizde olan bazı şeyler sizde yok.Hakikaten her çocuk farklı,her aile farklı olduğu gibj.
Çatal hangisinden,resmini koya bilir misiniz,nereden aldığınızı söyleye bilirmisiniz?Hepsiburadada istefiğim gibisi var,fiyatı da ucuz,tereddütte kaldım.

Yine ne diyoruz?"her çocuk farklı".Benim oğlum da 13 aylık ve o da kendi yürümüyor.Kızamık olmadan önce 2-3 adım atmıştı,şimdi o da yok,bugün elinde bir şey vardı,onu bana veriyordu,onda 1 adım atdı durdu.Osman hoca bebeğin yürümesi keyfe bağlı diyordu,canı istediğinde yürüyecek belli ki.Tutunarak yürümesi hızlandı,mutfakta ben iş yaparsan,mutfakta ya emekleyerek ya tutunup gezerek turluyor

Ona özel almadım , evde kendi kullandığımız tatlı çatalı veriyorum. Hatta tatlı çatalı kalmamışsa yemek çatalı bile veriyorum eline , yerken yiyeceği çataldan düşünce eliyle tekrar takmaya çalışıyor.çok komik görünüyor.

Bende bölmeli tabak almıştım yanında plastik kaşık çatal hediye geldi ama kullanmıyor, benim elimdekini ıstiyor hep, kızımda ucundaki yiyecek düşünce geri takmaya çalışıyor, bazen tokası çıkıyor kafasına koyuyor, bi kıyafetini eline alsa üzerine koyuyor çok komikler ya,Allah'ım canlarını sağ etsin

Kızlar selaam uykular yine gitti ya bi ara gecede iki kalkışa düşmüştük şimdi yine uyanıp bir saat uğraşıyorum sonra bir saat sonra yine uyanıyor altta dördüncü diş şişmiş ondan diyorum ama çok fena kaç haftadır bu şekildeyiz eşimle de aramız berbat kendi kendimi motive etmeye çalışıyorum ama napıcaz nasıl geçiçek

Benim uyku sıkıntısı çekmeyen bebeğim de bir haftadır aynı.11-12 den önce uyumuyor hatta Dün gece 3.30 da uyudu neredeyse her saat uyanıyor. Ben de sersem gibiyim. Gündüz tek uyku uyuyor 2 saat filan.
Üstte 2 dişi şiş, ama bi türlü çıkmıyor.
Hava çok sıcak, çok terliyor. Terledikçe kaşınıyor. Her yeri yara bere içinde. 4 kez yıkıyorum.uzun şeyler giydiriyorum bu sıcakta.
Eşim de 1 saat bakınca kendini 10 saat bakmış zannediyor , ona göre bebeğin emmesi ve uyuması dışında her şeyi o yapıyormuş . Bunun ek gıdası , ara öğünü , sayısız el -yüz yıkaması , duşu , oyunu ,alt temizliğini ağlayınca sakinleştirmesi hepsi ben de, bunları göremiyor. Bu yüzden aramız çok iyi değil bir kaç gündür.
Ben de geçsin diye dua ediyorum

Amin cidden amin bizimkide yaralı bereli heryere düşüyor çarpıyor ama sıcaktan uyuyamyo da olabilir kafayı yicez artık gece olmasın diye düşünüyorum yorulunca da olsunda yatsın bari bi saat diyorum kocamı boğasım var o ayrı tabii valla allah yardımcımız olsun

Bizde tatlı çatalı yok,bizimki de çok büyük.Plastik tabağının yanında çatal kaşık vardı,onun çatalını veriyorum,aynen,benim oğlum da öyle,düşünce geri takmaya çalışıyor,çok komikler ya
Bir psikolog diyordu ki,ek gıdaya geçerkem silikon kaşık kullanmayın,normal,bizim kullandığımız kaşık kullanın,bu bebekler için daha iyiymiş

Ben bir kaç biberon aldım, emzik- diş kaşıyıcı, suluk , silikon kaşık, silikon tabak aldım. Herbirini en fazla üç kez kullandım.Suyu, ayranı, kefiri kahve fincanında içiyor. Yemekleri için de ucuzluk pazarından küçük metal tabaklardan aldım. Silikonlar tam temiz olmuyormuş, kokuyormuş gibi geldi bana.
Bebek ürünleri de ucuz değil , artık almıyorum. Evde kendi kullandığımız eşyaları ile devam ediyorum.

Bende hamileyken oioilerden almıştım ztan sadece tabağını kullanıyoduk sonra bi midem bulandı o silikondan hepsini sattım dolapta bebişe cam tabak aldım bölmeli ağır cam şeffaf çok daha hijyenik

selam kızlar ben de civilden bi plastik set ve oioi almıştım hala onları kullanıyorum ama yemediği için normal çatal kaşıkla da veriyorum.
her şeyi yere atma huyu olduğundan daha çok kendi ürünlerini kullanmaya çalışıyorum bir iki defa bardakla su verdim ısırıp kırıyor maalesef ben hala biberonla bi şeyler vermeye çalışıyorum (kefir ayran vs)
oioinin bardağında pipet alıştırmaya çalıştım ama bardağa elini sokuyo falan offf hep cins cins şeyler yapmaya devam ediyor.
hele dün artık kendimi yandaki odaya kapattım evde beni aradı bulamayınca ortaya gelip ağladı

yerde onunla vakit geçirmezsem başka bir şeyle ilgilenmiyor bazen bilerek oturmuyorum bile hemen önüme gelip beni çekiştirip ağlıyor bağırıyor yani bilerek yapıyo ağladığından değil.. ben yanındayken de hemen şımarıp bana vuruyor ve saçımı çekiyor canım acıyo artık geçen gün oturup ağladım istemediği bir şey olunca kendini küt diye yere atıyo bu defa canı yandığı için ağlıyo. çok çaresizim uyuturken 40 dk falan gezdiriyorum yemek desen zaten yok artık yemek yapmak bile istemiyorum. bazı günler oluyor ki ağzını bile açmıyor elime vurup her şeyi döküyor. önüne koyduğum bi şeyin asla tadına bakmıyo ya sıkıp atıyo ya direkt atıyo.. son günler zor geçiyor

bir tek havuz aldım sulu oyunlar oynamayı seviyor onda da giderler tıkalı olduğu için eşim evdeyse doldurabiliyoruz evin içinde. geri eşim kovalarla boşaltıyor her yer ıslanıyor ama en azından 10-15 dk oynuyor.
bugün bir tık daha iyi sabah 2 kaşık yoğurt 1 tane mücver yarım dilim karpuz yedi.

özetle diş çıkarıyor olma ihtimali yüksek sanki.
bu arada bebeklerinizde çiğneme davranışı var mı? çok fazla dişi olmasına rağmen direkt yutamadığı çoğu şeyi çıkarıyor.

Yaa hepsi aynı, benimki de tuvalete filan gittiğimde göremeyince ağlıyor.
ellerini bardakta bi güzel yıkıyor, sonra da o suyu içiyor
Hala yere atıyor , bir ara yer sofrası kurdum ona, sofra bezini çekip domatesi yumurtayı halıya sürüp yiyordu , tekrar mama sandalyesine döndüm.
Daha bardak ısırıp kırmayı öğrenmedi umarım öğrenmez

ay sabrın kalıyor muuuu
ben neden böyle oldum ya hiç umrumda olmazdı dökmesi atması falan. şimdi çok sinirleniyorum
herhalde artık öğrenmesini bekliyorum çünkü bana hep bilerek yapıyor gibi geliyor

Ben de kendi banyo küvetini doldurup balkona koyuyorum. Orada oynuyor biraz.
Birkaç kere denize götürdüm , kumsalda kum bırakmadı hepsini yedi . Bana resmen zulüm oldu, terlediği için kolay arınmıyor da. Artık götürmüyorum.

ay sabrın kalıyor muuuu
ben neden böyle oldum ya hiç umrumda olmazdı dökmesi atması falan. şimdi çok sinirleniyorum
herhalde artık öğrenmesini bekliyorum çünkü bana hep bilerek yapıyor gibi geliyor
Kendimi geçecek bu günler diye teselli ediyorum. Hayır , yapmayalım dediğimde gözü doluyor.
Bir de tabağını artık önüne koymuyorum bizim masaya koyuyorum .çatalını ya da kaşığını eline veriyorum bir küçük dilim meyve ya da yiyecek koyuyorum ,onu kendi alıp yiyor. Bitirince 2. parçayı koyuyorum . Daha az atıyor . Başka türlü tabağı gözüme bakarak yere ters çeviriyordu

Allah sabır versin okurken ben yoruldum geçici bir dönem tabii ki muhtemelen diştir onu huzursuz eden şey . Yemek konusunda bizim rutinimiz telefondan çizgi film açarak biliyorum kötü örneğim ben bu konuda ama ona rağmen oğlum çiğnemesi gereken şeyi çiğniyor yutması gerekeni yutuyor neyse ki gelişti o özelliği ama rutinimiz çizgi film eşiliğinde yemek oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…