2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben gece yanımda uyursa, yanindan kalkarken beşiğine koyuyorum, sabah benden geç kalkarsa, üst katta çıktığım için kamera kuruyorum
kucağıma aldığımda ya da yatağına koyduğumda uyanıyor,o yüzden gece yanıma koyduysam artık dokunmuyorum.Bir kaç defa denedim,ya hemen ya da sık-sık uyandığı için pes ettim.15-20 gün sonra da başka şehre,annemlerin yanına gideceğim,orada da yanımda yatacak,o yüzden şimdilik böyle devam ediyorum,bakalım ne olacak.

Merhaba.Emzirme sayını azaltarak gece emzirmeyi yavaş-yavaş sonlandıra bilirsiniz.Gündüz emzirmeye devam etseniz iyi olur,anne süte 2 yaşına kadar bebeklerimizin hakkı.
Yaz olduğu için sıcaktan belki de benim oğlum da son günler öğlem ve akşamlar iyi yemiyor.Ona yaptığım yemek yerine benim yediğim yemeği yemek istiyor.Yemek saatimiz savaş alanı gibi oluyor.Küçük canlarıyla şimdiden yemek seçiyorlar. Benim oğlum da fazla uyuyan bebek değil,9:30-dan sonra uykuya geçiyor,1 ya 2 defa uyanıyor,sabah 6:00-6:40 arası uyanıyor,bu gün 7:30-da uyandı,şaşırdım.Son zamanlar gündüz 2.uykusunu memede yapıyor.Gece emzirmesini kesdikten sonra gündüzler memede çok kalıyor.Bu beni rahatsız ediyor,bensiz uyumasını isterdim. saç yolma,vurma,ısırma bir dönem benim oğlumda da vardı,şimdi geçti,ama arada vurduğu,cimciklediği oluyor.Öp dediğimizde ısırıyordu,bir kaç gün önce farkettim ki,artık yapmıyor,ağzını kocaman açıp yaklaşmasını şimdiden özlemişim.Bir şeyleri yere vurması,atması da normal bir durum,sanırım büyüdükce geçecek o da,sadece sabır.Şimdi bizi yorsalar da,büyüdüklerinde özleyeceğiz bu hallerini
Reklamı nereden izliyor,televizyondanmı?Telefon,tablet çocukları agresif yapıyor diye biliyorum.Onun etkisi ola bilirmi?

Nergis kızımıza maşallah.Konuşması için özel bir şeyler yaptınızmı?Benim oğlum baba(bilinçli değil) ve ba(bak manasında,bilinçli) diyor,başka bir şey demiyor,ama anne,baba,araba,balon vs nerede dediğimizde o tarafa bakıyor.Yani anlıyor ve tanıyor,ama kelime yok.Bir ara kitap okumaya çalıştım,elimden aldı filan,bıraktım.

Buradaki de en az 15 aylık kabul ediyorlardı , ben etkinlik yapmayacağızı , gözlem için götüreceğimi söyledim kabul ettiler.
Burda da kreşler 2 yaş istiyor.
burada bi kitap kafe tarzı bir yer açmışlar atölyeler falan oluyor biraz büyük çocuklar için drama eğitimi vs var.
1-2 yaş grubu varmış aylık 1600 tl toplam 4 saat bana biraz fazla geldi

çok geçmiş olsun

burada bi kitap kafe tarzı bir yer açmışlar atölyeler falan oluyor biraz büyük çocuklar için drama eğitimi vs var.
1-2 yaş grubu varmış aylık 1600 tl toplam 4 saat bana biraz fazla geldi
Ben de dün gezerken yeni açılan bir yer buldum tesadüfen ama kapalıydı .İnternetten baktım Saati 180 tl imiş, aylık daha uygunmuş. 10 aylıktan itibaren grupları varmış.Yarın arayıp soracağım.
Bence de saati 400 pahalıymış sizin oradaki, bir saat 15 dakika gibi geçiyor çünkü.
Ben bir de şöyle bakıyorum, oyuncaklar hem çok pahalı hem de evimiz çok küçük, koyacak yer yok. Orada çok güzel oyuncaklar var, oyuncak parasından daha ucuza geliyor orada oynatmak

gerçekten çok haklısın bizde de öyle. bi ara gece hiç uyumuyordu şimdi daha iyi. zamanla her şey değişip dönüşüyor.. muhtemelen vurmasını bile özleyeceğiz çok haklısın
ben sabırlı biriyim diye bilirdim kendimi ama değilmişim
reklamı televizyondan izliyor telefonu yere vurduğu için kaçırıyorum.. gün içinde maksimum 3-4 reklam izliyordur
ama bugün daha iyi yedi çok şükür

bizim ev full oyuncak dolu ama yine de sosyalleşmesi ve başkalarıyla başka ortamlarda iletişime geçmesi çok değerli oluyor öyle bir imkan varsa değerlendirebilirsiniz söylediğiniz çokkk mantıklı hem evdeki oyuncak başka ortamda daha çok dikkatini çekecektir

aklıma yeni geldi enfeksiyon ya da mikrop kapma gibi bir şeyse demlenmiş soğumuş çay ile de silebilirsin gözünü

Normal doğum yapan annelere bir sorum olacak. Ben dogumdan sonra hiç ayna alipta alt tarafa vajinama bakmadım. Ama elimi dikiş yerlerine degdirdigm zaman böyle değişik geliyor puturlu gibi mi denir bilemedim sizde de var mı?

Benim kızımda emerek uyumaya alıştı, gecede 3 4 defa uyanıyor emmek ıstiyor, bazen emiyor yerine koyuyorum 10 dk sonra uyanıp tekrar emmek ıstiyor, emzirmeden uyutayım diyorum imkanı yok çığlık çığlığa ağlıyor, bazen saatlerce ağzından bırakmıyor, bi şeyden korksun yada düşüp cani acısın koşarak memeye geliyor, 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum ama beni çok zorluyor, biberonla süt felan içse belki azaltır emmeyi ama biberon kullanmayi bilmiyorki ısırıyor sallayıp döküyor sağa sola

Yani klişe gelecek ama gerçekten çok konuştum onunla ağlak bir bebekti ağlamasın diye biraz da mecbur kaldım açıkçası ya konuştum ya şarkı söyledim dikkatini dağıtmak için ve merak edip incelediği her şeyin adını söyledim bu ara renkleri ve uzuvlarını tanıtmaya çalışıyorum erken konuşsun diye yapmadım ama hiç birini bebeklerle konuşmayı seviyorum sadece :)

Normal doğum yapan annelere bir sorum olacak. Ben dogumdan sonra hiç ayna alipta alt tarafa vajinama bakmadım. Ama elimi dikiş yerlerine degdirdigm zaman böyle değişik geliyor puturlu gibi mi denir bilemedim sizde de var mı?
Evet var, küçük bir yara izi gibi.

Aç değilse biberonla benimki de içmiyor kafasına damlatiyor gece emmesi hep var.

Ya bende kitap okumaya çalıştım bir ara. eline alıyor atıyor kenarlara filan

Öğretmenim,her çocuk farklıdır biliyorum,ama internette karşıma da bazı şeyler çıkınca acaba ben mi çok da fazla bir şey yapmıyorum diyorum.Ben de merak ettiği şeylerin adını,renklerini söylüyorum,11 aylıkken burnunu göstermeği tesadüfen öğrettim,amma başka uzuvlarını öğretemedim,13 aylık olduk bu gün☺,fazla konuşuyorum diyemem,ama bir ara kucağımda geziyorken, uyuturken çocuk şarkıları çok söylüyordum,ona tekrar başlayım diyorum,böylece kulağı duymuş olur.Eliyle işaret etmeği,1 yaşı olduğunu göstermeği öğrendi son günler.

Kaynımın 2. oğlu kalabalık bir ailede büyüse de,3,5 yaşından sonra konuşmaya başlamıştı,o da kardeşiyle okul öncesi eğitime gittikten sonra oldu.Sosyalleşmek çok önemli hakikaten kızlar.Bir de 1 psikolog diyordu ki eğer evde büyük kardeş varsa ve o küçüğün ne demek istediğini anlıyorsa,o zaman da küçük çocuğun konuşması gecike biliyormuş.Onlarda da öyle olduğunu bunu duyunca anladım.Evde hiç kimse anlamasa da,kardeşi ne demek istediğini anlıyordu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…