2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar pazartesi gününden beri uyutma ile ciddi sorun yaşıyorum. Uyumak istemiyor akşam ise tam bir kabus! Meme veriyorum son çare emiyor bırakıyor. Sonda tekrar tekrar emip dönüyor zor uykuya geçiyor. Bugün de yaptım dedim tek uyku istiyor artık herhalde dedim. Yok yine aynı ne yapacağım bilmiyorum. Yeni atak mı bu şimdi

Bizim gece 8 defa kalkmalar düzeldi. Daha azaldı gündüz sürekli emmek istiyor. Ek gıda yiyor şükür yoksa ben de kesmeyi düşünürdüm. Allah kolaylık versin size

ben bi ara tek uyku uyutuyordum birkaç haftadır 2 uyku uyuyor. uyku ve iştahla ilgili problemlerin sıcaktan ve dişten dolayı olduğunu düşünüyorum

epeydir sağlık ocağına götüremedim ben de kaçıyormuşum gibi sürekli arıyorlar. 6 ay 1 yaş arası hiç aramamışlardı

ben bi ara tek uyku uyutuyordum birkaç haftadır 2 uyku uyuyor. uyku ve iştahla ilgili problemlerin sıcaktan ve dişten dolayı olduğunu düşünüyorum
Bence sıcaktan , şu saatte bile klima çalışmasına rağmen ev 26,5 derece. Terleyip kendini kaşımaktan kolları , bacakları kedi tırmalamış gibi.El yüz yıkama dışında günde en az 3 kez duş aldırıyorum ben.
Bunaldıkça memeye yapışıyor benimki de

oy kıyamam yaaa bizde de ev klimayla 27-28 derece ama bizim artı taraf şu ki burada nem az seviyede. bu dereceleri nemle beraber düşünemiyorum

selim’in birkaç haftadır gece uykusu düzeldi. 11 gibi en geç yatıyor 2-3 defa uyanıyor sabah en geç 8de kalkıyor (evet bizim bebe az uyuyor)
11 gibi uyuyup12’de 4 gibi uyuyup 5’te kalkıyor.
gece uyanmaları beni pek yormuyor, emziriyorum
suyu az içen bebekler gece su için bile olsa kalkarmış çünkü hava aşırı sıcak

iki gündür de yemesi biraz iyi oldu sanki tekrardan tadım yapmaya başladık gibi yedirme konusunda zorlanıyorum artık genelde reklam açıyorum ben de
bunun dışında saçımı aşırı yolması, sürekli vurmak ve bir şeyleri fırlatmak istemesi canımı çok sıkıyor. içecekleri ağzında biriktirip püskürtmesi de can sıkıcı. telefon kumandayı falan hep yere vuruyor. zor günler ve bu davranışları pekiştireceğiz diye ödüm kopuyor (ki galiba bir yerde yanlış yaptık bilemiyorum)

Nergis hanım da epey dillendi hemen hemen her kelimeyi taklit ediyor çoğunu da anlıyor tuvaletin yerini ve tuvalet demeyi öğrendi kendisinden 5 ay büyük yeğenime aba diyor ama 6 yaşındaki yeğenime evva (erva) diyor dışarı çıkacağımız zaman ayakkabılarını gösterip yere oturuyor giydirelim diye legoları birbirine takıp kendi kendini alkışlıyo bu halleri nasıl hoşuma gidiyor bir bilseniz ev işlerine de yardım etmeye başladı benim artık sırtım yere gelmez ben bulaşıkları makineye dizerken ona da kaşıkları sudan geçirip önüne koyuyorum kaşıklığa diziyor işimiz bitince kapağını kapatıyor çayı isteyince çay kovasını getirip sonra yerine götürüyor oyuncaklarını sepetine topluyor kirli bezine pis pis diyerek çöpe atıyor falan
Bu arada ben sallayarak uyutuyordum 1 haftadır sallamayı bıraktık beşiğine koyup ee ee açıyorum önce poposuna pat pat yapıyordum şimdi sadece beşiğin başında bekliyorum 2 gündür uyandığını duyduğumda bekliyorum biraz mızırdanıp kendisi dalıyor bazen gündüz 2 uyku yapıyor benim kız doğduğundan beri yarım saat 45 dk uyurdu şimdi ilk uykusunu 1.5 2 saate yakın uyuyor akşam uykusunda da bi saat falan uyuyor 9 buçuk gibi gece uykusuna yatıyor sabah 8de uyanıyor uyanma sıklığı geceden geceye değişse de 2 3 defa emmek için mutlaka uyanıyor
Ek gıda bizde de sıkıntı yemek istemiyor mama mama diye oturuyor bikaç kaşıktan sonrası yok ya da ağzına alıp geri çıkarıyor ya da hiç açmıyor ağzını biraz kilo kaybı da oldu 200 300 gram kadar memeye de aşırı düştü bu ara yine
Durum güncellemelerimiz bu şekilde efenim

Kızlar bizde geçen gün 27 gün geciklemeli 1 yaş aşısını olduk,çok korkuyodum sıkıntı yaşarız diye ama bi sıkıntı olmadı çok şükür.Şehir dışında olsuğumuz için burda olduk aşımızı…
Kızlar size birşey danışıcam benim 5 gün önce gözümün bir tanesi kanlanmıştı hafif bende önemsemedim sadece yıkadım ertesi gün geçmedi hatta küçüldü neyse akmaya kaşınöaya başladı ve baya kanlandı doktora gittik enfeksiyon dedi damla verdi ama geçmedi hala hatta diğer gözümde kızarmaya kanlanmaya başldı hiç başına gelen var mı sanırım vampire dönüşüyorum

İstanbul bayramdan beri poyraz esiyor şükürler olsun nem yaşamıyoruz. Yakındır ama Uyumak istemiyor bu çocuk sürekli değişiyor huylari

Olabilir car sanki bu haftalarda atak . Yeni diş filan olabilir mi? Ya da oyun oynamaktan istiyor olabilir

Canım tekrar git doktora. Alerji filan da olabilir mi ? Göz çok önemli bekletmeye gelmez

Doktor bana kontrolde size vurabilir kendini yere atabilir filan demişti bu aylarda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…