2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Bizde evimizin önünde parkta yaptık kendimiz süsledik balonlarla,komşularım herkes birşeyler yapıp getirdi oğlum pek anlamasada güzel oldu mekana harcanan para çocuklara harcandı

Artık bebislerinde 1 yaşı varaşi oldunuz mu , göz kontrolü de varmis yaptıran var mı
Aşımızı olduk sorunsuz geçti tabi aşı sırasında ağlaması hariç göz kontrolü aklımda ama henüz yaptırmadım 15 aylıkken kontrol verdi dr sanırım o zamana göze de randevu alırım ya da geç mi kalmış olurum?

Bir yaştan sonra kan tahlili yaptıran var mi zorunlumuyuz ki bir sorun yokken
Sıkıntı yoksa yaptırmak zorunda değilsin. Ben yaptırdım 11 ayı biraz geçmişti. Demir’i düşük çıktı. Damla vermişti doktor. Şurup içirmeye başladık. 3 ay sonra bakarız değeri yükseldi mi diye dedi doktor

Olsun canım başınız sağolsun
Sağlıklı mutlu yaşlar diliyorum

Bizde evimizin önünde parkta yaptık kendimiz süsledik balonlarla,komşularım herkes birşeyler yapıp getirdi oğlum pek anlamasada güzel oldu mekana harcanan para çocuklara harcandı
Valla devir ekonomi devri şuan fuzuli masrafa gerek yok tabi imkanı iyi olan yapar herkesin tabi gönlünce olsun
Ama biz de aile içinde kutlayacağız
Sağlıklı mutlu yaslariniz olsun

Büyüklerin demesi yaşını karşılar derdi hep annem. Bizimki yaşına 1 hafta kala yürüdü. Ama tabi her çocuk farklı.
Evet annem de benim için sen yaşını karsiladin diyor ama benim evlat 2 gün var henüz yok hayırlısı kucağıma atlamak ayağa kalkmak istiyor sürekli , bende koltuk kenarlarında tutuyorum adım arabasını itekliyor şimdilik durum bu kadar

Büyüklerin demesi yaşını karşılar derdi hep annem. Bizimki yaşına 1 hafta kala yürüdü. Ama tabi her çocuk farklı.
Yaşını geçti de biraz kilo problemimiz vwr,metabolizma çok hızlı yediği yaramiyor,ondan da olabilir mi bilmiyorum dişleri de geç çıkıyor 2 alt çıktı 3.ust sol yeni patlamis

Yaşını geçti de biraz kilo problemimiz vwr,metabolizma çok hızlı yediği yaramiyor,ondan da olabilir mi bilmiyorum dişleri de geç çıkıyor 2 alt çıktı 3.ust sol yeni patlamis
Benim oğlanda öyle aşırı hareketli bi dk yerinde durmuyor kurtlu :) zor bela 10 kilo oldu ve yiyor da yani , diş çıkarınca da iştahsız oluyor 6 diş var ve sol arka azı çıkıyor şu an

Biz 4.aydan itibaren demir takviyesi kullanıyoruz yaşından sonra tahlil yaptırip bakılacak artık

Benim oğlanda öyle aşırı hareketli bi dk yerinde durmuyor kurtlu :) zor bela 10 kilo oldu ve yiyor da yani , diş çıkarınca da iştahsız oluyor 6 diş var ve sol arka azı çıkıyor şu an
Maşallah 10 kilo olması çok iyi,keşke on kilo olsa daha düşük ağırlıklı, yeryemez bakıyorum afedersiniz hemen kaka yapıyor, bazen fazla yemediği halde bile çok kaka yapıyor ,gebe kalmam da etkiledi galiba sütüm yapıyor diye düşündüm,mama aldım hipp in onu da bı turlu biberonla veremedim ,biberona alismayan bebek zor oluyormus, yenidogdugunda bıberon vermeyin alışır dediler vermedim daha sonrasında da biberon tutmayınca ayrıca zorlanıyorum.

Biz 4.aydan itibaren demir takviyesi kullanıyoruz yaşından sonra tahlil yaptırip bakılacak artık
Bizde demir damla kullanıyorduk. Yeterli gelmemiş düşük çıktı demiri. Doktor şurup verdi doktoru 3 ay bunu kullanalım sonra gene kan tahlili alıp bakarız değerlere dedi.

Arı mama var eskilerden pirinçli pişirerek yapıyorsun muhallebi gibi oluyor tadı güzel. Bir de hero baby pirinçli muzlu var gece kaşık mama ondan yapıyorum. Pirinçli olduğu için kilo aldırıyor. İştah açmak istersen ocean demir şurubu aldım iştahı açıldı. Doktora sor dene istersen. Balık yağı da veriliyor ancak tadı çok kötü.

Formül mama içen bebişlerin gece beslenmesi nezaman kesilecek bizimki halen uyanıyor mama için
Bi an önce kesmelisin, ben gece hiç mama vermedim uyandığında emziriyordum sonra emmeyi kendi bıraktı uyandığı zamanda mamasını vermedim gece beslenmesi bitmiş oldu, sadece uyumadan önce mamasını veriyorum onu da artık her zaman vermiyorum çünkü yatana kadar bişeyler yiyor sürekli

Evet maalesef biberona alıştırsan bi türlü alıştırmasan bi türlü, benimki zaten emmiyordu biberona kullanmamamıza rağmen sonra biberonla mamaya geçtik öyle alıştı tabi o zaman 2.5 aylıktı. Benimde oğlumda çok kaka yapıyor 1-3 kez yapması normalmiş dil çıkarma sürecinde kakası artıyor günde 5 6 yı buluyor bazen bende şaşıyorum naısl bu kadar çok kaka yapıyor diye, bu arada bende gebeyim emmeyi kendi kendine bıraktı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…