2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Peki gece emziren var mı doktor demişti ki yaşından sonra artık gece emzirmek yok büyüme hormonunu etkiliyormus
Zaten emzirip yatırıyorum ama çok sık kalkıyor gece 2 kere emziriyorumdur alışana kadar yandık biz bi süre o zaman

Peki gece emziren var mı doktor demişti ki yaşından sonra artık gece emzirmek yok büyüme hormonunu etkiliyormus
Zaten emzirip yatırıyorum ama çok sık kalkıyor gece 2 kere emziriyorumdur alışana kadar yandık biz bi süre o zaman
Gece 4 gibi uyanıyor emmek için emip yatıyor. Doktora hiç sormadım onu. Bir sonraki ay gittiğimde sorayım.

Eger uyumadan muhallebi yedirirseniz tok olur ,gecede uyanmaz ,

Evet maalesef biberona alıştırsan bi türlü alıştırmasan bi türlü, benimki zaten emmiyordu biberona kullanmamamıza rağmen sonra biberonla mamaya geçtik öyle alıştı tabi o zaman 2.5 aylıktı. Benimde oğlumda çok kaka yapıyor 1-3 kez yapması normalmiş dil çıkarma sürecinde kakası artıyor günde 5 6 yı buluyor bazen bende şaşıyorum naısl bu kadar çok kaka yapıyor diye, bu arada bende gebeyim emmeyi kendi kendine bıraktı 🥹
Kadın doğum doktoru kesmemi soyledi, dedi zaten artık süt değil hormon hem erken doğuma sebep oluyor dedi,çocuk doktoru da riskli gebelik değilse emzirmeni öneriyoruz dedi,bende karnını doyurmaya çalışıyorum tok olunca sadece uyumak için emiyor yada bağ kurmak için emdigini düşünüyorum,aslında emmemesi daha iyi sizin işinizi bebeginiz kolaylaştirmis.hangi mamayı günde kaç ml veriyorsunuz? Ben bıberonsuz nasıl verebilirim?

Arı mama var eskilerden pirinçli pişirerek yapıyorsun muhallebi gibi oluyor tadı güzel. Bir de hero baby pirinçli muzlu var gece kaşık mama ondan yapıyorum. Pirinçli olduğu için kilo aldırıyor. İştah açmak istersen ocean demir şurubu aldım iştahı açıldı. Doktora sor dene istersen. Balık yağı da veriliyor ancak tadı çok kötü.
Aldım evet dediğiniz arı mama dan inşallah işe yarar ,öncesinde kendim yapıyordum biraz da bu şekilde yedireyim teşekkür ederim.

Kadın doğum doktoru kesmemi soyledi, dedi zaten artık süt değil hormon hem erken doğuma sebep oluyor dedi,çocuk doktoru da riskli gebelik değilse emzirmeni öneriyoruz dedi,bende karnını doyurmaya çalışıyorum tok olunca sadece uyumak için emiyor yada bağ kurmak için emdigini düşünüyorum,aslında emmemesi daha iyi sizin işinizi bebeginiz kolaylaştirmis.hangi mamayı günde kaç ml veriyorsunuz? Ben bıberonsuz nasıl verebilirim?
Benim kadın doğumcumda emzirebilirsin ama zamanla sütün tadı değişecek kendi içmek istemeyecek dedi ki sanırım öyle oldu zorla emziriyordum sonra bi baktım bırakmış🥲

Mamamız Hipp marka günde 4 defa 120 cc yani 4 ölçek veriyordum ama şu an devam sütüne de başladım, günde 2 defa mama 1 2 defa da devam sütü veriyorum , o gün yoğurdu iyi yediyse devam sütünü vermiyorum

Biberon almıyorsa kaşık biberonlar var onlardan alabilirsiniz ucu kaşık gibi oluyor ya da pipetle içebiliyorsa pipetle verebilirsiniz en kötü ihtimal bardakla içermeyi deneyebilirsiniz

Benim kadın doğumcumda emzirebilirsin ama zamanla sütün tadı değişecek kendi içmek istemeyecek dedi ki sanırım öyle oldu zorla emziriyordum sonra bi baktım bırakmış🥲

Mamamız Hipp marka günde 4 defa 120 cc yani 4 ölçek veriyordum ama şu an devam sütüne de başladım, günde 2 defa mama 1 2 defa da devam sütü veriyorum , o gün yoğurdu iyi yediyse devam sütünü vermiyorum

Biberon almıyorsa kaşık biberonlar var onlardan alabilirsiniz ucu kaşık gibi oluyor ya da pipetle içebiliyorsa pipetle verebilirsiniz en kötü ihtimal bardakla içermeyi deneyebilirsiniz
Toplam 1 gün için 4 ölçek değil mi,hipp aldım ama balik yağı varya sevmedi,Aptamil deneyeceğim bir de inşallah sever.cok teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için 🥰

Toplam 1 gün için 4 ölçek değil mi,hipp aldım ama balik yağı varya sevmedi,Aptamil deneyeceğim bir de inşallah sever.cok teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için 🥰
Hayır hayır her öğünde 4 ölçek 😄 bazen 5 veriyorum, 4 ölçek 120 ml e denk geliyor.Mamaların genel olarak tadı kokusu çok kötü zaten benim oğlan bayılıyor mamasına nasıl bi damak tadıysa 😂

Bi an önce kesmelisin, ben gece hiç mama vermedim uyandığında emziriyordum sonra emmeyi kendi bıraktı uyandığı zamanda mamasını vermedim gece beslenmesi bitmiş oldu, sadece uyumadan önce mamasını veriyorum onu da artık her zaman vermiyorum çünkü yatana kadar bişeyler yiyor sürekli
Bizimki en son 7 buçukta akşam yemeği yiyor 10 gibi uyuyor gece 3te acikiyor bir gece vermedim kalktı oturdu sabah gibi mama yaptım bende içti uykuya devam bir defa içiyoruz illla ki

X