2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Merhaba reflünüz geçti mi motisi ne kadar süre kullandınız? Doktor bize de verdi ama prospektüsünü okuyunca hiç içime sinmedi
Merhaba, oncelikle gecmis olsun ugrasmasi her anlamda yipratici bir hastalik. Kizim bircok reflu surubu kullandi, gastrotuss, motis, gaviscon aklima gelenler. Ama bu suruplar bizde ise yaramadi.
3. Ayda reflu mamasina basladik anne sutunu sagip icine mama atip biberonla verme seklinde 5. aya kadar rahat bir sekilde ilerledik. Tabi rahat derken kizim rahat, ben gunde 4-5 defa sut sagip mama hazirliyorum falan
5. Ay gibi ek gidaya basladik sonra onun da etkisiyle biberonu reddetti, tekrar emmek istedi, ek gida ile de yavas yavas duzeldi. Ama hala cok sivi seyler tukettiginde bir miktar kusuyor.

Kızlar siz suluk aldınız mı ya benm var ama pipetli kısmından alışamadı bi türlü çekemiyor .. aşağıda ki küçük mavi den içiyor ama boğazında kalıyor hep su deliği çok açık ..
elimde olan pipetliden de çekemiyor .

Bana kolay çekilebilen pipetli kullanışlı suluk önerir misiniz ya

Eklentiler

• image.jpg
    70,7 KB · Görüntüleme: 27
  • image.jpg
    91,9 KB · Görüntüleme: 28
Teşekkür ederim süreciniz baya zorlu olmuş üzüldüm inşallah kısa zamanda geçer artık

Ya şu aventten bende aldım hep boğazına kaçırıyor çok saçma çok büyük deliği onu çıkarıp mamajoonun su emziğini taktım daha rahat içiyor avent in pipetli suluğunu sevdi gibi

Ya şu aventten bende aldım hep boğazına kaçırıyor çok saçma çok büyük deliği onu çıkarıp mamajoonun su emziğini taktım daha rahat içiyor avent in pipetli suluğunu sevdi gibi
Bizimki de öyle hep boğazına kaçıyordu ben benim oğlan da sorun var sanıyordum ama yok sorun bu alıştırma bardağındaymış :) yine aventin pipetli bardağını aldım ben ama nasıl alıştırdım anlatacağım bak

İnstagram da bi video görmüştüm şu an onu bulamadım ama umarım anlatabilirim
Evde normal pipet varsa onu pipetin bir ucu parmağınla kapalı olacak şekilde suya batırıyorsun yani bi ucu suda bi ucu parmağınla kapalı olacak suyun seviyesine göre pipette su çekecek, hiç parmağını kapalı uçtan kaldırmayıp diğer ucu bebeğinin ağzına koyuyorsun yavaş yavaş parmağını kaldır pipetteki su ağzına boşalacak, önce çekmeyi bilmiyorlar ama zamanla suyun pipetten geldğini anlıyor ve çekmeye çalışıyor, böyle 2 3 denemede benim oğlan kaptı ki çok basit her bebek böyle öğrenebilir :) ben bardağı gelene kadar böyle pipetle su verdim bayağı alıştı,aventin bardağı geldiği gibi içti direk ..

İnşallah anlatabilmişimdir takıldığın bişey olursa sor yine she86

anladım anladım merak etme .. deneyeyim bi … Bende wee markanın pipetli suluğynu aldım deneyeceğim bakalım .. cidden bi chicco nun verdi komşum suluk onda da akıtıyor bende bıraktım isyan ettim artık .. bu çocuk pipete alışacak çaresi yok . Normal pipetli suluk yani çek iç be oğlan

Bu yöntemle alışır inşallah, ben 1 hafta kadar evdeki cam pipetle su verdim çocuum su içmeye başladı sayesinde ya diğer alıştırma bardağıyla hep boğazında kalıyordu

Bu yöntemle alışır inşallah, ben 1 hafta kadar evdeki cam pipetle su verdim çocuum su içmeye başladı sayesinde ya diğer alıştırma bardağıyla hep boğazında kalıyordu
Bende cam pipet yok ama alıştırmaya başlasam iyi olacak rahatlık olur ya . Şimdi ben yedirdiğimde yemiyor bile yiyecekleri kendi mıncıklaya mıncıklaya yiyecekmiş paşam suyu veriyorum itiyo kendi tutup içmek istiyor o zamanda denk getiremiyor bari pipetle içer ..

Benimki de öyle ya yemeğe saldırıyor kendi yemek istiyor, kaşığı tutup alıyor eline yemeğine daldırıyor arada benim ağzıma koyuyor çilek muz verdim çileği bi güzel kendi yedi muzu perişan etti bıraktı vücudunda muz değmedik yer bırakmadı ahajalşa direk aldım duşa soktum sonra

Al benden de o kadar . Ekmek karpuz ver eline kemirsin . Yumurtayla küstü bu aralar kendi de yemiyor ama zeytin peynir salatalık karpuz ekmek kendi yiyecekmiş paşam . Dolayısıyla üst ortalık her yer batıyo beni de batırıyor , sürekli beni ellediği için . Banyo da yıkayamadığım için yatak odasının ortasında küvet duruyor garip bu çocuklar şu pipet kısmını çözmem gerek , cidden kolaylık olacak ..

kendi yemesi de iyiymiş kreş zamanında vs .. bazı anneler pütürlü alıştırmadığı için ve pipetle alıştırmadığı için kreş zamanında öğretmenler zorluk çekiyormuş ve uğraşmıyorlarmış . . Ay bilmiyorum öğrensin de yapmasın zaten üşengeç

Kızlar sizin bebeler ne zaman derin uykuya dalıyor ..
ben 10 da yatırıyorum derin uykuya dalması gece 12 . O sırada hep git gel emzik ver..

Akşamları 9 da yatırdığım zamanlarda böyle .. kaç kere gidiyorum Allah bilir ..

Bende hep en geç 9 da uyutuyorum, sancılı süreçleri saymazsak gece 11:30 gibi uyanıyor o sırada yatakta oluyorum kokumu alıyor heralde ben tam uykuya dalacam bizimki uyanıyor

Bu arada gündüz kaç uyku yaptırıyorsunuz?
Ben 3 ten 2 ye düşürdüm ama uyutsam 3 defa uyur yine

Ya 9da 10da da uyutsam akşamları derin uykuya dalması geç oluyor . Akşam da 5ten sonra uyutmuyorum ama gene aynı valla emzik düşünce başlıyor ağlamaya . Emzik atıyo Dönüyo emzik bi yerde kendi bi yerde bulamayınca bas bas . Tam dalınca emzik aramıyor ama ..
biz gündüz 2 uyku yapıyoruz taaa 8.aydan beri erken geçtik 2. Uykuya ..
09:30 kalkar 12 de uyur 1 de kalkar 4te uyur 5 te kalkar .. sonrası yemek ye oyun park yemek sonra uyku ..

Oo seninki bayağı geç kalkıyormuş biz 5:30 da ayaktayoz cin gibi

dikloron K Kucuk lola
Çok gariptir ki bebeğim pipetli suluktan su içiyor sanırım garezi banaymış .. babası gitmiş wee marka normal kreş zamanında kullanılan suluklardan almış vermiş çekmiş eşim diyor ki ; gitmişsin çocuğa içinde garip bir şey olan neymiş sağa sola tutunca o da oraya gidiyormuş suyu rahat çekermiş . O garip şeyden ben zor çekiyorum ağır çocuk nasıl çeksin zor dedi .. garip şeyin adı munchin markalı olandan bahsediyor
al bak ne güzel çekiyor oğlum dedi

Hadi gözünaydın

Soldakinin pembesi var bizde. Ondan su içiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…