2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Kızlar size bir şey soracağım . Dönemim geldi ondan mıdır bilmiyorum 🤷 ama . Ben bu aralar çok garibim sürekli yalnız kaldım diye ağlıyorum . Sabahtan akşama kadar bebeğimleyim klasik ev işi . Ye içir yatır iş yap ortalığı topla.. Allahım bitmek bilmeyen işler diyorum ağlıyorum . Beni yadırgamayın Allahım bu çocuk yüzünden hayatım yok olmuş gibi geliyor 😏🤦‍♀️ tabi ki oğlum ama ağladığı zaman krize girdiği zaman sinirleniyorum bir şey yapmıyorum tabi ama .. Hayatım boşa gidiyor gibi geliyor
Canım seni burdaki herkes çok iyi anlıyor çünkü bizim de böyle hissettiğimiz dönemler çok. Ben de Bolu'da tekim eşim ve ben dışında kimsemiz yok. Zaman zaman aynı döngüde boğulmuş hissediyorum ve Ankara'ya ailemin yanına kaçıyorum öyle iyi geliyor ki bebeğime de eşime de bana da.
Bir de başımıza çok kötü bir olay gelmişti, kızımın boğazına portakal kaçmış tam tikanma yaşamış ve son saniyede eşimin son bir hamlesiyle hayata dönmüştü, o günden sonra bakış açım çok değişti. Gece milyon kez uyanıyor hep sevgiyle sabırla kucakliyorum sağlığına bin şükür yeter ki canı yerinde olsun da gecelerim gunduzlerim feda olsun diyorum.
O kadar kiymetliymis ki canlı kanlı bir şekilde yanımızda yamacimizda olmaları, ağlamaları, huysuzluklari. Hepsi geçecek, karşılıklı kahve içtiğimiz tatlı tatlı sohbet ettiğimiz günler gelecek inşallah

Kızlar ilk dişimiz patlıyor ama oğluşum ishal oldu iştah kaybı var sizde de oldu mu doktora gitmedik ,gitmelimiyim kontrolü var beklesem mi 🤷🤷

Globber aldım çok memnunum, yaz da geldi artık sürekli ona koyuyoruz çıkıyoruz

Canım merhaba, globber almayı düşünüyorum. Baya yükseldim kendisine keşke hamileyken yükselseydim ama neyse o başka zamanın konusu 😬

Biraz araştırma yaptım da. Birkaç sorum olabilir mi sana da 🍀 birebir kullanan instamom olmayan annelerden deneyim öğrenmek istiyorum 😬

Canım seni burdaki herkes çok iyi anlıyor çünkü bizim de böyle hissettiğimiz dönemler çok. Ben de Bolu'da tekim eşim ve ben dışında kimsemiz yok. Zaman zaman aynı döngüde boğulmuş hissediyorum ve Ankara'ya ailemin yanına kaçıyorum öyle iyi geliyor ki bebeğime de eşime de bana da.
Bir de başımıza çok kötü bir olay gelmişti, kızımın boğazına portakal kaçmış tam tikanma yaşamış ve son saniyede eşimin son bir hamlesiyle hayata dönmüştü, o günden sonra bakış açım çok değişti. Gece milyon kez uyanıyor hep sevgiyle sabırla kucakliyorum sağlığına bin şükür yeter ki canı yerinde olsun da gecelerim gunduzlerim feda olsun diyorum.
O kadar kiymetliymis ki canlı kanlı bir şekilde yanımızda yamacimizda olmaları, ağlamaları, huysuzluklari. Hepsi geçecek, karşılıklı kahve içtiğimiz tatlı tatlı sohbet ettiğimiz günler gelecek inşallah

Allahım korumuş, çok şükür bin şükür. Çok büyük bir olay atlatmışsınız, geçmiş olsun 💝

Yaşayan biri olarak bende geçecek diyorum büyüdükçe iletişim arttıkça kolaylaşıyor. Kolay olmayacak yaş sendromları çok zorluyor ama sebepsiz ağlamalar gidiyor ne istediklerini söyleyebiliyorlar. Kızım 6 yaşında tatildeyiz tam yaşı yani o kadar güzel konuşup sohbet ediyor ki en yakın arkadaş gibi. En büyük yardımcım kızım, bizde dün böyle birşey yaşadık otelde park yatak istedim bebek için tek yatmaz ama hazırlanırken koruma altında kalır diye düşündüm. Trenle aktarma yaparak geldik çocuklar çok zorlandı yolda sıkıldılar. Büyük kızım polly pocket oyuncağın bir parçasını bebeğin oyuncak kesesine atmış. Keseden kendisi oyuncak çıkarırken vakit geçiriyor diye keseyi verdim bende. Yemek için giyiniyordum kızım seslendi anne bebeğin ağzında birşey var diye, beşikte küçük birşey yok dedim sonra anne buraya gel var diyorum dedi. Gittim geveliyor ağzında ver kızım dedim açtı ağzını minicik bir kanguru. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen verilmiş sadakamız varmış. İşin özü bu duygular çok normal ama bunlar bile şükür sebebi rutin nimettir.

Son düzenleme:
Canım merhaba, globber almayı düşünüyorum. Baya yükseldim kendisine keşke hamileyken yükselseydim ama neyse o başka zamanın konusu 😬

Biraz araştırma yaptım da. Birkaç sorum olabilir mi sana da 🍀 birebir kullanan instamom olmayan annelerden deneyim öğrenmek istiyorum 😬
Merhaba, tabi kii sorabilirsin 🙏🏻

Elbette bizde yaşadık 2 kere hem de ne yapacağımı şaşırdım . Evlat ötesi yok ..
Geçecek hepsi biliyorum 😏 anne olmak mükemmel bir şey .
Zaman zaman böyle hissediyorum sonra geçiyor .. Allah sağlık sıhhat versin inşallah 🙏

Canım Rabbim rutinlerimizi bozmasın sakın yanlış anlama sadece şunu belirtmek istiyorum sağlık olsun gerisi boş evde olabilmek bile büyük bir nimet kızımla geçen sene hamilelik dönemim hastanede geçti hamile olduğumu öğrendim aynı anda kızımın hastalığı. Çıktı. Doğuma kadar hastanede yattık evimi yatağımı yerdeki halıları özlemiştim. İlk haftalar midem bulanıyordu ev işlerini eşim yaptı diye söylendi bana, ama kızımla hastanede yatınca keşke evde olsaydınız sağlıkla, Bende iş yapsaydım demişti. Herşey gelip geçiyor. Ama yalnız değilsin kızım bebekken senin yaşadığın duyguları yaşadım evimde Bi düzen yoktu ailem yanımda yoktu tek başıma bunalıma girmiştim. Birazcık büyüdükten sonra düzene oturttum yavaş yavaş derken kardeşi oldu şuan inan ki o günlerden daha berbat durumdayım hiç bir işim yetişmiyor yine yardım edecek kimse yok 24 saat uyumasam yine iş yine iş saldım ben üzülme sende sal gitsin:) 😂♥️🥰
Canım benim ya zor günler yaşanmış gecmis gitmiş olsun sormaya çekindim ama kızının hastalığı nedir Rabbim tez şifasını versin

Kızlar size bir şey soracağım . Dönemim geldi ondan mıdır bilmiyorum 🤷 ama . Ben bu aralar çok garibim sürekli yalnız kaldım diye ağlıyorum . Sabahtan akşama kadar bebeğimleyim klasik ev işi . Ye içir yatır iş yap ortalığı topla.. Allahım bitmek bilmeyen işler diyorum ağlıyorum . Beni yadırgamayın Allahım bu çocuk yüzünden hayatım yok olmuş gibi geliyor 😏🤦‍♀️ tabi ki oğlum ama ağladığı zaman krize girdiği zaman sinirleniyorum bir şey yapmıyorum tabi ama .. Hayatım boşa gidiyor gibi geliyor
Aslında bu bizim her şeye yetişip mükemmel olma çabalarımızdan eskisi gibi her şeyin tam temiz hazır ve düzenli olması aynı zamanda çocuğumuzun da herseyinin kusursuz olmasını istememizden... Biz kadınlar eşimiz ne kadar yardım ederse etsin ki Allah razı olsun ediyorlar yine de tüm iş bizde tam kontrol çamaşır ütü yemek temizlik kendi kişisel bakimlarimiz var var da var ama kafada işleri planlayip sakın kalabilmek kendimize zaman ayırabilmek mesela.. salı günü işe başlayacağım ilk defa 13 aydır evdeyim şimdi hem iş hem ev hem yavrumu anneme bırakma koşturmaca daha da büyük tempo geliyor içlerinde en zoru bırakıp işe gitmek olacak, bazen bırak eksik kalalım diyorum sadece 1 tas çorba içelim veya evler bugün değil yarın supurulsun napalim canım yetisebildigimiz kadar, nefes almak istediğinde eşine sarıl yavruna sarıl , hani diyorlar ya bunlar güzel gunleriniz bence her günümüz en guzel günümüz , belki de ben de ise başlayacağım için bu kadar duygusallık bilemiyorum hepimizin evlatları iyi olsun 🙏

Canım çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin tez zamanda iyileşsin canım yavrum benim Rabbim kimseyi evladiyla imtihan etmesin
Amin canım Allah razı olsun Rabbim korusun Bi daha yaşatmasın 🤲
Yapılacak bir şey olur bir şey lazım olur seve seve canim
Çok sağol canım dua edin yavruma yeter şuan iyi, toparladı elhamdülillah Rabbim kalıcı sağlık şifalar versin 🤲hiç kimseye yaşatmasın

Kızlar biri gece maması yapıyordu hip in . Elmalı yulaflı sormak istiyorum nasıl yapıyor benimki sulu oluyor çünkü de 😂🤣

Kızlar biri gece maması yapıyordu hip in . Elmalı yulaflı sormak istiyorum nasıl yapıyor benimki sulu oluyor çünkü de 😂🤣
Ben biberonla veriyorum 150 ml suya 5-6 mama ölçek kaşığıyla biberon emziği lansinoh 4 numara tek delik biraz deliği büyüttüm mama kıvamlı olduğu için

Kızlar bu arada bu 9. Ay aşısını yaptırmadım ya içimde kaldı. Annemlere gidicem Bi dahaki ay ev badana boya olacak otobüsle gideyim dedim çocuklarla eşimde biz yokken yapsın bizi sonra almaya gelir diye düşündüm. Otobüste ya mülteci varsa diye içim içimi yiyor Dr onlardan uzak durun dedi çünkü aşısız oldukları için bide kızım kemoterapi aldığı için immün sistem sıfırlandı yani bütün aşıları kayboldu tedavi bitince tekrar aşı olması gerekiyormuş :KK43:

Kızlar bu arada bu 9. Ay aşısını yaptırmadım ya içimde kaldı. Annemlere gidicem Bi dahaki ay ev badana boya olacak otobüsle gideyim dedim çocuklarla eşimde biz yokken yapsın bizi sonra almaya gelir diye düşündüm. Otobüste ya mülteci varsa diye içim içimi yiyor Dr onlardan uzak durun dedi çünkü aşısız oldukları için bide kızım kemoterapi aldığı için immün sistem sıfırlandı yani bütün aşıları kayboldu tedavi bitince tekrar aşı olması gerekiyormuş :KK43:
Canım çok geçmiş olsun rabbim şifalar versin inşallah

X