2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    254
Buarada bende birşey soracağım. Biz 10.aya girdik. Ama uykuya ya memede dalmak istiyoruz ya kucakta gezerek. Gece her uyanmasında ya meme istiyor ya gezmek. Bazen 8-9 kere uyanıyor bir gecede, uyku arkadaşına alıştırdım. Emzik almıyor. Sizin bebişler nasıl uykuya dalıyor. Az uyanması için bir çözüm bulan var mı? Gündüz uykularımız 1aydır iki sefere düştü.1’er saat veya 1buçuk saat kadar uyuyor yani toplamda iki uyku için 3 saat gündüz uykusu en uzun uyku oluyor. Eşim ve benden ayrı yatıyor bebiş ama aynı odadayız ayrı odada yatardı mutlaka ama gece bukadar uyanmaya ben oda ayıramam 1 yaşını beklemeyi planlıyorum. Belki o zaman ayırabilirim.

Kızlar herkese merhaba, umarım herkes ve bebişler çok iyidir. Konu açtım ama buradan sizlere de sorayım, belki aynı şeyi yaşayanlar vardır. 2,5 haftadır bir durum yaşıyoruz, çözüm bulamıyorum.

Picsart_24-08-11_08-36-55-061.jpg

"
Herkese merhaba,

3 gün sonra 10 aylık olacak bebeğim. 9'uncu ay kkk aşısından 5 gün sonra vücudunda kırmızı döküntü ve kabarıklıklar oluştu. (Sırtı dışında her yerinde var, ekledim fotoğraf) Hastaneye gittik, doktor ürtiker (kurdeşen) olabilir dedi. Alerjiye bağlı da gelişebilir dedi. Kan testi ya da yapılabiliyorsa alerji testi yapalım dedim, gerek yok dedi. Allerset yazdı sadece. Yumurta, ceviz vs. tüketmesin dedi. Bebeğim 6. ayından beri yumurta sarısını her gün tüketti, hiçbir sorun yaşamadık. Doktorla koordineli yine yumurta verdim geçen hafta kahvaltısında, yine döküntü oluştu, kestik. Dün de ilaca başladığından beri ilk kez muz verdim, (onu da kesmişti doktor) yine bütün vücudu kızardı kabardı :KK43: ama muzu da 6. aydan beri tüketiyor ve en sevdiği şeydi.

İnternette çok araştırma yaptım, aşı sonrası böyle alerjiler gelişebilirmiş ama doktorumuz buna ihtimal vermiyor. Kaşıntı ya da ağrı yapıyor gibi tepki vermiyor kızım.

Her zaman uyku ve yemesi problemli bir bebek oldu, o yüzden şimdi de sık uyanmalarını ve yemek yerken bir noktadan sonra inatlaşıp ağlamalarını buna bağlayamıyorum. Ama çok üzülüyorum, tam geçti diyoruz yine başlıyor.

Yumurta, muz vs. vermediğim zamanlarda da döküntü oluştuğu oldu bu arada. Aynı şeyi yaşayanlar var mı? Ne yapalım, nasıl çözelim?

Bu arada deterjanı yumuşatıcısı her şeyi doğduğu günden beri aynı. Evde kedimiz var ama kedi alerjisi sadece döküntüyle ortaya çıkan bir şey değil, ne burun akıntısı ne öksürük var. Neşesi, enerjisi yerinde. İştahı da dediğim gibi hep aynı. Dışkılaması normal. Ama ne yedireceğimi sapıttım artık, her şey yasak ve net bilgi olmadan yasak. 10 aylık bebeğe alerji testi yapıyorlar mı? Çok sevgiler."

Buarada bende birşey soracağım. Biz 10.aya girdik. Ama uykuya ya memede dalmak istiyoruz ya kucakta gezerek. Gece her uyanmasında ya meme istiyor ya gezmek. Bazen 8-9 kere uyanıyor bir gecede, uyku arkadaşına alıştırdım. Emzik almıyor. Sizin bebişler nasıl uykuya dalıyor. Az uyanması için bir çözüm bulan var mı? Gündüz uykularımız 1aydır iki sefere düştü.1’er saat veya 1buçuk saat kadar uyuyor yani toplamda iki uyku için 3 saat gündüz uykusu en uzun uyku oluyor. Eşim ve benden ayrı yatıyor bebiş ama aynı odadayız ayrı odada yatardı mutlaka ama gece bukadar uyanmaya ben oda ayıramam 1 yaşını beklemeyi planlıyorum. Belki o zaman ayırabilirim.
Bizde aynı durumdayız.. gece beslenmesini keselim dedik 2 hafta önce ama beceremedik bu sefer de hep kucakta uyumak istiyor yatağa gelince ağlıyor.. beceremedik yani...

dün ilk defa hiç ben görünmedim hep eşim uyandı.. önce su verdi yatırdı.. Sonra gene uyandı bu sefer de gezdirip uyuttu ilk defa kesintisiz 4 saat uyudu diyebilirim..

Gene deneyeceğiz bakalım ben hiç görünmeyecegim babası da su teklif edip yatıracak.. bakalım şans miydi yoksa alışacak mi 🙏🙏
Yoksa gecede 6 kere en az emzirip yatırmaya çalışıyorum çok yorucu oldu artık..

Ya süper doktorların varmış cidden.. benim kadın doğum doktoru emzirme dedi ben o andan beri daha dikkat ediyorum.. sadece uyuturken emziriyorum.. kucağıma da bu ilk 3 ay geçsin dikkat edeyim dedim ama durmuyor elbetteki kuzum haklı bebek onlar kucak isterler..
Senin bir değil iki tane bebeğin var bunu sakın unutma dedi bana doktorum. Kucak isteyecek sakın almamazlık etme hakkına girme çocuğun dedi. Emme konusu da aynı şekilde gücün yettiği yere kadar emzir dedi 8.5 aya kadar yetti gücüm napalım canımız sağolsun.
Babası kalkıyor canım geceleri bizde yaklaşık 3 aydır. anne kokusu almayınca daha kolay uykuya geçiyor galiba ben öyle anladım bu arada yine aşağı yukarı 3 aydır gündüzleri 2 uyku yapıyoruz biz. Üçüncüyü katiyen uyumuyordu çok üstüne düşmedim ben de. Gece güzel uyuyor nasılsa diye. Sabah 10-11 gibi yatıyor 1 saat kadar uyuyor. Sonra 2-3 civarı bir kez daha uyuyor yine 1 saat civarı. Gece de 11-12 saat kadar uyuyor 1 kez uyanıyor mama içip uyuyor tekrar.

Kızlar herkese merhaba, umarım herkes ve bebişler çok iyidir. Konu açtım ama buradan sizlere de sorayım, belki aynı şeyi yaşayanlar vardır. 2,5 haftadır bir durum yaşıyoruz, çözüm bulamıyorum.

Eki Görüntüle 3464237

"
Herkese merhaba,

3 gün sonra 10 aylık olacak bebeğim. 9'uncu ay kkk aşısından 5 gün sonra vücudunda kırmızı döküntü ve kabarıklıklar oluştu. (Sırtı dışında her yerinde var, ekledim fotoğraf) Hastaneye gittik, doktor ürtiker (kurdeşen) olabilir dedi. Alerjiye bağlı da gelişebilir dedi. Kan testi ya da yapılabiliyorsa alerji testi yapalım dedim, gerek yok dedi. Allerset yazdı sadece. Yumurta, ceviz vs. tüketmesin dedi. Bebeğim 6. ayından beri yumurta sarısını her gün tüketti, hiçbir sorun yaşamadık. Doktorla koordineli yine yumurta verdim geçen hafta kahvaltısında, yine döküntü oluştu, kestik. Dün de ilaca başladığından beri ilk kez muz verdim, (onu da kesmişti doktor) yine bütün vücudu kızardı kabardı :KK43: ama muzu da 6. aydan beri tüketiyor ve en sevdiği şeydi.

İnternette çok araştırma yaptım, aşı sonrası böyle alerjiler gelişebilirmiş ama doktorumuz buna ihtimal vermiyor. Kaşıntı ya da ağrı yapıyor gibi tepki vermiyor kızım.

Her zaman uyku ve yemesi problemli bir bebek oldu, o yüzden şimdi de sık uyanmalarını ve yemek yerken bir noktadan sonra inatlaşıp ağlamalarını buna bağlayamıyorum. Ama çok üzülüyorum, tam geçti diyoruz yine başlıyor.

Yumurta, muz vs. vermediğim zamanlarda da döküntü oluştuğu oldu bu arada. Aynı şeyi yaşayanlar var mı? Ne yapalım, nasıl çözelim?

Bu arada deterjanı yumuşatıcısı her şeyi doğduğu günden beri aynı. Evde kedimiz var ama kedi alerjisi sadece döküntüyle ortaya çıkan bir şey değil, ne burun akıntısı ne öksürük var. Neşesi, enerjisi yerinde. İştahı da dediğim gibi hep aynı. Dışkılaması normal. Ama ne yedireceğimi sapıttım artık, her şey yasak ve net bilgi olmadan yasak. 10 aylık bebeğe alerji testi yapıyorlar mı? Çok sevgiler."
Tabikide alerjı testi yapılabilir , hemen bi inmunolojiden randevu alıp baktırın. Geçmiş olsun çok 9. Ay aşısı alerjık bünyeye sahıp bebeklerde hastane ortamında bıle yapılabılıyor. Yada bilinen bi alerjı varsa yapılmayadabılıyor. 9. Ay asısından once yumurta beyazını denettırıyor bazı doktorlar ebeler vs ne oldugu cozulurse hızlı çözüme kavuşturursunuz en azından

Tabikide alerjı testi yapılabilir , hemen bi inmunolojiden randevu alıp baktırın. Geçmiş olsun çok 9. Ay aşısı alerjık bünyeye sahıp bebeklerde hastane ortamında bıle yapılabılıyor. Yada bilinen bi alerjı varsa yapılmayadabılıyor. 9. Ay asısından once yumurta beyazını denettırıyor bazı doktorlar ebeler vs ne oldugu cozulurse hızlı çözüme kavuşturursunuz en azından
Çok teşekkür ederim, bu hafta hemen yaptıracağım testi. Bugün iyice kötü oldu iğne yaptılar acilde. Aşı konusunda asla yumurta beyazı denetmemizi söylemediler, aslında her şeyi araştırıyorum keşke daha dikkatli olsaydım. Aşıdan önce yumurta sarısı, muz, ceviz her gün tüketti, en ufak bir sıkıntı yaşamadık. Şimdi hiçbir şey yediremiyorum, hani sonradan aşıyla mı gelişti bunlar anlamıyorum ki. Doktorlara bugün yine sordum hala ısrarla aşı yapmaz diyorlar. Bilmiyorum birkaç doktora daha göstereceğim, umarım çözülür. Sevgiler.

Hanımlar bi konuda fikrinize ihtiyacım var kızım 10 ay 7 günlük malesef bu zamana kadar öğle uykularını hep ayağımda sallayarak uyuttum ve uyanana kadar ayağımdaydı bıraktığım an kalkıyordu artık yatağına bırakıp öylece uyusun istiyorum çünkü tuvalete bile gidemiyorum sizler nasıl yapıyorsunuz bebekleriniz gündüz nasıl ve kaç saat uyuyor acaba 🥴🥴

Hanımlar bi konuda fikrinize ihtiyacım var kızım 10 ay 7 günlük malesef bu zamana kadar öğle uykularını hep ayağımda sallayarak uyuttum ve uyanana kadar ayağımdaydı bıraktığım an kalkıyordu artık yatağına bırakıp öylece uyusun istiyorum çünkü tuvalete bile gidemiyorum sizler nasıl yapıyorsunuz bebekleriniz gündüz nasıl ve kaç saat uyuyor acaba 🥴🥴
Saat mi keşke 😂 bazen bi saat oluyor genelde 20-30-40 dk seklınde emerek yada kendi uyuyor

Merhaba teyzoşlar,biz bugün 1 yaşına bastık 🫠 Zaman ne kadar çabuk geçiyor geçen sene bu saatlerde size aniden doğuma

Saat mi keşke 😂 bazen bi saat oluyor genelde 20-30-40 dk seklınde emerek yada kendi uyuyor
Yaaa bizim kız rahata alıştı uyuyor ama benim ayağımdayken 😅geri uyumuyor mu mesela sizinki kalktımmı kalkıyor o kadar mı uyuyor yani

Yaaa bizim kız rahata alıştı uyuyor ama benim ayağımdayken 😅geri uyumuyor mu mesela sizinki kalktımmı kalkıyor o kadar mı uyuyor yani
Kalktımı kalkıyor 😂 bazen gunluk uykumuz toplam 1 saat bıle olmuyor, ıkı kez uyuyor. Mızmızlıgı cok oluyor o zaman malesef uykusuz kaldığı ıcın

Biz birkaç haftadır odasını ayırdık. O zamandan beri çok rahat ettim ben. Bizim gürültümüzden bile rahatsız olup uyanıyormuş meğer. Simdi aksam 8:30-9 gibi yatıyor, sabah 7:30-80 gibi kalkıyor. Sadece gece 2 gibi besliyorum, sonrasında hiç uyanmadan devam ediyor. Gündüzleri de iki uyku yapıyor. Genelde biri 1.5 saat kadar, digeri de yarim saat bir saat arası oluyor.

Bir de en basindan beri yapmaya calistigim şey, tamamen dalmasını beklemeden yatağına yatırmak oldu. Boyle kucakta sersemlemisken yatağına bırakmak lazım. Yoksa uyanınca ayni seyi tekrar arıyor. Bu meme olabilir, sallanma, gezinme olabilir. O yüzden de sürekli uyanabiliyorlar.

Selam kızlar. Uzun zamandır giremiyordum siteye 3 çocuk olunca malum. Sizlere sormak istediğim bir şey var. Son birkaç sayfayı okudum. Benim minik kuşum Duru 23 ekim doğumlu. 4 dişi var, 15 gündür falan emekliyor, bir yerden tutunup dizinin üstünde duruyor tam kalkmıyor henüz. Fiziksel becerileri kazanacaktır er geç onu çok önemsemiyorum da alkış, bay bay, gel gel yapmıyor. Bilinçli kelimesi yok. Bababa dedede gagaga gibi şeyler diyor. Endişelenmeli miyim? Sosyal gülümsemesi çok, huysuz uykusuz iştahsız 1 bebek değil bu arada.

Canım benim kızım 2 gündüz uykusu yapıyor. Home office çalıştığım için evde tek başıma bakamıyorum kvye geliyorum. Burada aldığımız yatakta uyumak istemiyor zor bela bir şekilde uyutuyorum. Gündüz 3 saat civarı uyuyor ortalama.
1 ay önce de odasını ayırdım, geceleri ilk zamanlarda daha sık uyanıyodu. Şimdi 1-2 kere uyanıyor. Uykuya ya kendi geçiyor ya da sırtını kaşıyarak destek veriyorum başka yok.
İdil önceden uykuya geçtikten 40-50 dk sonra mutlaka uyanırdı tekrar bi uyutmaya çalışırdık. Kendi uyumaya başladığından beri o uyanmalar kalktı şükür. Desteği kesmek önemli gerçekten...

Eki Görüntüle 3464237

"
Herkese merhaba,

canım çok çok geçmiş olsun :KK43:
Merhaba teyzoşlar,biz bugün 1 yaşına bastık 🫠 Zaman ne kadar çabuk geçiyor geçen sene bu saatlerde size aniden doğuma alınacağımı yazıyordum 🥹 Hepinizi öpüyoruz 😘
Yaa iyi ki doğmuş Kuzeyy, çok güzel bir ömrü olsun.
Erken doğuşu, endişelerimiz, umutlarımız geldi aklıma şimdi.. :)
Selam kızlar. Uzun zamandır giremiyordum siteye 3 çocuk olunca malum. Sizlere sormak istediğim bir şey var. Son birkaç sayfayı okudum. Benim minik kuşum Duru 23 ekim doğumlu. 4 dişi var, 15 gündür falan emekliyor, bir yerden tutunup dizinin üstünde duruyor tam kalkmıyor henüz. Fiziksel becerileri kazanacaktır er geç onu çok önemsemiyorum da alkış, bay bay, gel gel yapmıyor. Bilinçli kelimesi yok. Bababa dedede gagaga gibi şeyler diyor. Endişelenmeli miyim? Sosyal gülümsemesi çok, huysuz uykusuz iştahsız 1 bebek değil bu arada.
Canım bazı bebekler 11. aydan sonra yapmaya başlarmış. İçin rahat etmiyorsa doktora götür istersen ama bence bekle biraz daha. Her çocuğun gelişimi farklı genel olarak iyi durumda bebeğin belli ki.

Canim Arasta ayni sekilde memede daliyor. Hatta 1 hafta kadar kendi uyudu ama o kadarmis devamlilik gostermedi. Bazen senin dedigin gibi gece surekli kalkiyor emmek istiyor bazen 1 kere kalkiyor belli olmuyor yani

Bizde alkis bay bay vardi simdi yapmiyor ama diger gelisimleri iyiyse sorun yok. Canlari istemiyor genelde😂

X