2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    254
Bizim de aynı oldu erkeğe benziyor ama emin değilim dedi sonra erkek çıktı allah gönlüne göre versin canım
Hiç sorma valla şimdiden hafakanlar basıyo sıcak günlerde pelte gibi eriyorum sonlara doğru daha da eziyetli olucak nasıl geçicek bakalım bu seferki
Benim doktorum emzirmemde bir sakınca olmadığını kendimi iyi hissettiğim sürece devam edebileceğimi söyledi. Ama üç aylık hamileyken sütüm aşırı azaldı. Kızımın kilo alımı da yavaşlayınca mama destekli gittik 2.5 ay kadar. Son 15 gündür de sütüm tamamen kesildi maalesef yani toplamda 6 ay sadece anne sütü, 8.5 ay da mama destekli anne sütü almış oldu kızım. 2 hafta önce kesildi memeden ama nasıl olduğunu ne sen sor ne ben anlatayım
Merhaba hanımlar birsey sormak istiyorum bebeklerinize ek gıdayı mama yada emzirmeden önce mi veriyorsunuz sonra mı
Mesela sabah ilk kalktığında kahvaltı sonra mama yada emzirme şeklinde mi ilerliyorsunuz acaba
Önce ek gıda sonra mama veriyorum canım. Sabah kalktıktan yarım saat kadar sonra kahvaltısını ediyor. Kahvaltıdan 1 saat kadar sonra mamasını içiyor. İlk uykusuna yatmadan yine biraz mama içiyor. Uyandığında meyvesini yediriyorum. Sonra yine mama içiyor. Bu şekilde gidiyor gün içinde beslenmesi

Ahh yavrum içim titredi bu emme konuları beni biraz üzüyo.
Bende korkuyorum bazıları sütünün tadı da bozulur bebek emmek istemez bırakır diyorlar. Sütümde azaldı mı hiç bilmiyorum zaten sadece sağ memeyi emiyor solu çoktan Bıraktı reddetti. Bende sağamadım vakit bulup epey azaldı onda süt. Ama diğeri ne alemde bilmiyorum. Sürekli emmek istiyor emiyor. Hayırlısı olsun yaa benim iki doktorda emzir demişti bu böyle konuşunca canım sıkıldı.

Bebek doğunca tekrar süt olur yine emzirirsin ikisini birden inşallah leilani

Ben çok üzüldüm gönlümce emziremedim kızımı. Çok da memeye düşkün bir bebektir hala arada aklına geliyor bu gece bile uyurken meme istedi yavrum ama yok süt kalmayınca kalmıyor işte. Ben de öyle teselli ediyorum kendimi, memeyi unutsa bile sağıp ona da veririm yine hele bir doğurayım da hayırlısıyla

Düşük riski olmadığı sürece emzirme diyen doktor da hiç duymadım ben. Vitamin desteği alırsın hepinize yeter, çok saçma geldi canım sütten kesmek

Merhaba hanımlar birsey sormak istiyorum bebeklerinize ek gıdayı mama yada emzirmeden önce mi veriyorsunuz sonra mı
Mesela sabah ilk kalktığında kahvaltı sonra mama yada emzirme şeklinde mi ilerliyorsunuz acaba
Ben meme+mama gidiyorum en başından beri. Şimdi gün içinde mamayı çok azalttım. Sabah kahvaltı veriyorum onu tam yerse iyi tutuyor ilk uyku öncesi emziriyorum. Uyuduğunda öğle yemeği hazırlıyorum uyanınca yiyor. Sonra meme ne kadar isterse veriyorum. Sonra bi fasıl maması var. Ondan 2,5 saat sonra da akşam yemeği ve kapanış Yani memede bi sınırlamam yok ama mama ile arasına 2 saat koyuyorum

beni de üzüyo vakti gelince bile nasıl bıraktırırım bazen aklıma geliyo kara kara düşünüyorum. Memeyi unutmaz bence inşallah sağlıkla ve gönlünce emzirirsin her ikisini de yeterki

beni de üzüyo vakti gelince bile nasıl bıraktırırım bazen aklıma geliyo kara kara düşünüyorum. Memeyi unutmaz bence inşallah sağlıkla ve gönlünce emzirirsin her ikisini de yeterki
Kuzularımız sağlıkla büyüsünler de memeymiş mamaymış bunların önemi yok. Sevgiyi huzuru aldıkları sürece her şey yarar onlara. Biz ama işte anne olarak takılıyoruz böyle şeylere ister istemez, yüreğimiz kaldırmıyo her şeyin en güzelini alsınlar istiyoruz bu hafta doktor randevumuz var bizim de biraz geciktik hatta 25 haftalık olduk gitmemiz lazım artık bakalım oğluş napıyo 5 hafta olcak görmeyeli

Düşük riski olmadığı sürece emzirme diyen doktor da hiç duymadım ben. Vitamin desteği alırsın hepinize yeter, çok saçma geldi canım sütten kesmek
Amiiin canım doğru söylüyorsun
Güzel haberler alırsınız inşallah
Sizde de 2.de bi rahatlık bi tık boşvermişlik var mı biz böyle hissettiğimiz içinde çok üzülüyoruz ama kıza yetişicez egliycez diye hep 2.plana atılıyo gibi. Geçen gittik kızım muayene olana kadar bile durmadı hiç bişey anlamadık video cekecektik onu da unuttuk.

İlk gittiğim doktorda öyle söyledi bazen rahim kasılır bi risk görülür vs o zaman pek istemeyiz ama şuan sorun yok emzirmeye devam edebilirsin demişti. Zaten gerçekten çok saçma durduk yere bunu beslemişsin yeter içerdekini düşün demek. Sanki onu oraya koyan işin o kısmını düşünememiş. Birde zehirler diyenler var bi bakayım dedim nette bile hamile kaldım diye direkt bırakan ne çok kişi varmış. Allahım cahillik ne kötü.

Ya sorma. Ne ara 6 aylık olduk hiç bilmiyorum. Kızımdan fırsat kalmıyor ki. Arada tekme atınca hatırlıyorum hamile olduğumu, bir de merdiven falan çıkarken o kadar hızlı geçiyor ki sana anlatamam. Bi vurdumduymazlık bi adamsendecilik

Dimi yaaa bende öyle ilkinde her şeyi ne hissetmişim ne dikkat etmişiz diyorum yok ağır kaldırma yok ev işi yapma yok kendini yorma hele bide şimdi unutuyorum çoğu zaman. Kızım oyun babında sürekli karnıma tekmeler mi atmıyo evde dışarda 7/24 kucağımda oluşunu saymıyorum bile. Ooo valla yazık içerdekilere bee

İsim var mı aklınızda, erkek için çok fazla seçenek yok bende pek düşünmemişiz de
Kıza uygun mu olsa yoksa ne alaka mı olsa bilemedim

Hepinize günaydın, biz hala uyku rutini ve uyku saatleri oluşturamadik.. 10 gibi uyuyor yine 6 da ayakta.. iki yada 3 gündüz uykusu var..

Sizin nasıl.. ? Uyandıktan kaç saat sonra geri uyuyor?
Bizimde aynı hiçbir rutinimiz yok gunduz uykularını sadece memede yapıyor bırakınca uyanıyor daha once yazmıştım bana göre en iyi tarafı biraz geç kalkmasiydi o da yok artık aylarca gece 12 -1 de yattı sabah 9-10 gibi kalkıyordu ne yaptıysam erkene çekememiştim sonra bi anda kendine erkene aldi uykularını şuan akşam 7 de uyuyor sabah 5 te ayaktayız 7de uyutmamaya çalıştım hem çok ağlıyor hemde 9-10 da bile uyusa yine 5-6da kalkıyor bende akşam bari rahat olayım diye akışa bıraktım kendimi... oğlumda aynıydı 7-8 de yatar sabah 5-6 da kalkardı...
Rutine döner mi bilmiyorum 3gundur söyle bi düzen oluşturdu 5te kalkıyoruz 8 -9 da uyuyor en fazla 1 saatlik bir uyku sonra 1 gibi ikinci uykusuna yatıyor o biraz daha uzun iki saat gibi sonra akşam 7 ye kadar ayakta 3. uykuyu uyumuyor

Aynen biz de öyleyiz valla gündüz sürekli squat modundayım bebek arabası bi elimde melisa öteki elimde merdiven falan inip çıkıyorum kocaman karnımla
İsim var mı aklınızda, erkek için çok fazla seçenek yok bende pek düşünmemişiz de
Kıza uygun mu olsa yoksa ne alaka mı olsa bilemedim
Eşimin istedikleri var ama benim içime sinen bişey yok bakıcaz bakalım erkek ismi bulmak cidden çok zor
Hepinize günaydın, biz hala uyku rutini ve uyku saatleri oluşturamadik.. 10 gibi uyuyor yine 6 da ayakta.. iki yada 3 gündüz uykusu var..

Sizin nasıl.. ? Uyandıktan kaç saat sonra geri uyuyor?
Bizimki gündüz iki uykuya geçeli üç ay falan oluyor maalesef gündüzleri pek uyumuyor uyku aralıkları 3-3.5 saat gibi. Sabah 7 gibi kalkar 10.30 gibi bi yarım saat kestirir. 2-3 gibi tekrar uyur bazen yarım saat bazen 1 saat kadar. Akşam da 7’de yatıyor. Gece uykusu iyi allahtan 12 saat uyuyor. Bazen 1 kere kalkıyor bazen hiç kalkmıyor.

Aman maşallah canım ya gece uykusu çok önemli.. biz hala gece de 4 kere de emmek için kalkıyoruz.. hava sıcak gündüz gibi saat 7 de karanlık oda da mi unutuyorsun?

Ay maşallah ne güzel yine 7 de uyuyan bir bebek.. 10 lardan 9 a çekmeye çalışıyorum ama hem sıcak hemde aydınlık hava diye uyumuyor bizimki.. ama hep 6 da kalkıyor. 7 de uyusa 6vda kalksa fit im ben

Ay maşallah ne güzel yine 7 de uyuyan bir bebek.. 10 lardan 9 a çekmeye çalışıyorum ama hem sıcak hemde aydınlık hava diye uyumuyor bizimki.. ama hep 6 da kalkıyor. 7 de uyusa 6vda kalksa fit im ben
Evet 7de yatması çok iyi ama ben sabah uykusu insaniyim gece çok geç uyusam da hatta uyumasam bile sabah bikac saat uyku bana yeter ama sabah uyuyamadım mi bütün gün sersem oluyorum toparlayamıyorum 6da 7de kalkmasına da razıyım 5te kalkıyor hatta bazen 4bucukta

4.5 5 te fazla erkenmis evet canım ya..

Aman maşallah canım ya gece uykusu çok önemli.. biz hala gece de 4 kere de emmek için kalkıyoruz.. hava sıcak gündüz gibi saat 7 de karanlık oda da mi unutuyorsun?
Perdeleri kapatıyorum loş oluyor balkon kapısını açık bırakıyorum essin biraz diye. Akşamüstü mutlaka parka götürüyorum 6 gibi yemekten sonra. Park dönüşü hemen banyosunu yaptırıp mamasını hazırlıyorum içerken uyuyor. Aman bi gece uykusu var o da olmasa halimiz harap. Gündüz ben yatırıyorum o bana bakıp gülüyor. Çok zor dalıyor gündüzleri. Bazen babam alıp yürüyüşe çıkarıyor da parkta arabasında falan uyuyor. Allahtan artık ayaklandı da gündüzleri o uyanıkken iş yapabiliyorum. Süpürgedir yemektir falan. Ayağımın dibinde oraya buraya emekliyor oyalıyor kendini. Çamaşır katlıyosam sepetin önüne oturup oynuyor çamaşırlarla falan. Hiç iş yapamıyordum gündüzleri şimdi şimdi artık ufak şeyleri yapabiliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…