2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    254
Dün gece bebeğim yine çığlık çığlığa uyandı avazı çıktığı kadar çığlık attı dört beş defa sonra uykuya devam etti neden böyle oluyor çocuk çok üzülüyorum üç gündür gecenin yarısı ciglikla gözyaşları ile ağlıyor uykusu da bazen titriyor hatta

nasıl dayanıyosun test alıp yapsana
Günlerdir böyle gece üç 5 gibi yatıyor gündüz uykusu sıfır hala oturuyor
Bizi hep 4. ay için korkuttular da bu 8. ay daha fenaymış. Herkes bi nanay yani..
Geçen sabah 5te uyanmış sessiz sedasız kenardaki kremleri almış oyun oynuyordu skdjfbh yav dedim mantıklı mı sence şu an 1 saat sürdü uyutmam.
Canım baktın mı diş var mı gelen? Genelde uykudan ağlayarak uyanmanın sebebi diş oluyor.

2 tane alttan dişi çıktı arkalar kaşınıyor galiba devamlı elini sokup kusturmaya çalışıyor.ani çığlık diş olabilir mi yani

2 tane alttan dişi çıktı arkalar kaşınıyor galiba devamlı elini sokup kusturmaya çalışıyor.ani çığlık diş olabilir mi yani
İdil'in de üstler gelirken böyleydi. Arkaların kaşınmasına bakma tüm damağı ağrıyodur yavrumun
Benim kızda hala emeklemedi emekleme pozisyonuna geliyor kendi sabit yerinde emekleme hareketi yapıyor ama ileri gitmiyor korkuyor
Canım yakındır açılır bir hafta on güne

Dizlerinin üzerinde duruyor yani yakındır o zaman 9. ayda emeklemesi
Duruyor yatti
İdil'in de üstler gelirken böyleydi. Arkaların kaşınmasına bakma tüm damağı ağrıyodur yavrumun

Canım yakındır açılır bir hafta on güne
Yakındır bencede her şeyi yapıyor ama yerinde yapıyor bir ileri gitse çözecek birde bir kaç defa denerken yüz üstü düştü cesareti kırıldı biraz. Ama emeklemeya başlayınca asla kucakta durmayacak diye bir yandan ne kadar geç o kadar iyi diyorum Kızlar ben tam yumurta vermeye başladım ilerde bir sakıncası olmaz umarım erken başlamamın ama doktor videosunda alerjisi yoksa tam verebilirsiniz diyordu. En sevdiği yumurta zaten onun kadar iştahla hiç bir şeyi yemiyor ikinci kaşık gelene kadar heyecan yapıyor. Kendi tavuklarımız var günlük yumurta yiyor ama annemlere gelince market yumurtasi veriyorum çocuk resmen yemiyor. Ben çok ayırt edemiyorum tadını ama damak tadı çok yeni olduğu için anlıyor tüm lezzetleri.

7 bucuk ayından beri tam veriyorum

Bende tam veriyorum bayadir. Artik saldim ona ayri bile yapmiyorum. Biz ne yersek o

Benimki sütlaç muhallebi bile yiyor :) ona öğün olarak yapmıyorum ama biz yerken bir kaç kaşık yiyor.
Bende tam veriyorum bayadir. Artik saldim ona ayri bile yapmiyorum. Biz ne yersek o
Selam kızlar 8. Ay bitti dimi sizin. Biz daha et tavuk balık yemedik. 7. Ayın ortasındayız. Zaten çokta bayıla bayıla yemiyor benimki günde en fazla bir öğünü tamamen bitiriyor diğer öğünleri yarım yamalak yiyor Toplasanız tüm gün aldığı katı gıda iki çay bardağı yoktur.

Ay 7. Ayın ortası diyorum ya 8. Ayın ortası

Canim 8 ay bitti evet. Arasta cok istahli bir bebek degil gunu gunune tutmuyor. Bugun yerse belki yarin hicbirsey yemiyor. Ama bayadir et tavuk veriyorum ben. Kuzu pirzola alip eline veriyorum seviyor. Yeni yeni 3 ogun + 1 ogunde meyve vermeye basladim ben. Simdi yesil mercimekten yogurtlu bir corba yapacagim umarim sever

Ayyy küçücük bunlar ya inşallah yemiştir. Eline sağlık canım tereyağı tambuğday unu kaburuyorum az da su(yarım çay bardağı gibi ekliyorum. Domates rendesi ekliyorum iyice haşlıyorum. Yumurtanın sarısını katıyorum menemen gibi oluyor. Yumurtayı en rahat öyle yedi. Tarhana çok seviyor bizimki. Yoğurtlu meyveleri yiyor. Hurma haşlıyorum. Kayısı tahin pekmez ekleyip lapa yapıyorum onu da seviyor.her gün tahin pekmez vermeye çalıyorum bide yoğurt yarın ceviz ekliycem menülere birde kuzu kıyma ekliyim bari (kabak-pancar-tatlı-patates-havuç sebze olarak çok haşlayıp vermeye çalışıyorum ama en fazla 2-3 kaşık daha fazla yemiyor onları yoğurtla bile yok yani belki çorba yapsam yer ama bende ya haşlanmış bütün yada haşlanmış lapa gibi püre gibi veriyorum susuz çok sıvı gıda istemesin sonra zorlanırsam diye korkuyorum.

Ya suan hava sicak aslinda corbada versen iyi olur. Doktorumuz bize oyle demisti su okey ama idrari cok koyu olursa ek gidayi daha sivi ver dengeler demisti. Ben simdi 3 ogune basladigim icin bir ogun corba yapiyorum. Lapa pure yapmiyorum artik. Bu sefer cignemek zor gelecek

Cinsiyetiniz belli oldu mu canım? Eskisi kadar bakamıyorum iki gündür cevap yazıcam bi fırsat bulamadım tatil dönüşündeydik biz de. 24 hafta bitti 25’teyiz bu hafta içi kontrolümüz var bizim de. Ufaktan üçüncü trimester etkilerini hissetmeye başladım geceleri dönerken uyanıyorum artık ya

Kızlar bebeklerinizin sosyalleşmesi için neler yapıyorsunuz? Ben evde yapılan aktiviteleri çok sevmiyorum bebeğim de sevmiyor çabuk sıkılıyor. Açık havada ve kalabalık yerlerde vakit geçirmekten çok hoşlanıyor. Her gün dışarı çıkıyoruz annemlerle falan görüşüyoruz parka gidiyoruz ama bir anneli oyun grubuna gideyim dedim. 8-12 ay grubunda emekleyen bebek yokmuş 12-15 ay grubuna kattılar bizi. Ordaki bebeklerin de aralarında hala yürümeyen az tepkili olanlar falan vardı. Bebeğim aşırı enerjik kaldı içlerinde ortamı da genel olarak sevmedim. Ama akranlarıyla bir arada olsun da istiyorum bebekler birbirlerinden çok şey öğreniyorlar. Etrafımda da akran bebeği olan çok az insan var pek görüşme şansımız da olmuyor. Siz neler yapıyorsunuz bunun için?

Biz hergun sokaktayiz canım parkta abi abla izliyoruz onlar bizi sevmeye geliyor.. zaten arabada da durmuyor kucakta gezdiriyorum. Ev aktivitesi sevmiyor artık kitaplara kartlara hiiic bakmıyor..

15 gün yeğenlerim geldi bize babildamasi vardı ama çok az olan bebek bir anda ful ağzı dolu dolu gezmeye başladı.. lamba felan diyor ilk kelimemiz lamba olacak emekleme çok azdı şimdi tutunup ayağı kalkıyor onlarla oynamak için.. vallahi çocuk çocukla gelişiyormus bunu kendi gözlerimle gördüm.. abisi ablası olan çok şanslı evde..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…