2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ek gıda serüvenine hiç kabız olmadan başlamıştık şu son bir haftadır kabız bebeğim çok zor ve katı yapıyor çenesi döküntü döktü değişik hiç bişey vermedim alerjik reaksiyon mu anlayamıyorum doktor randevumuza da biraz var bazen kendimi çok yorgun hissediyorum bebeğimin ek gıdaya başlayalı hırıltısı hiç gitmiyor balgamı burun akıntısı ilk başta klimadan dedik iki kez doktora gittik ciğere inmedi düzenli burnunu Çek dedi sonra tam toparladı derken taşınma aşamasında yine başladı yine gittik doktora muayenesi normal dedi burnunu düzenli temizle. Şimdi düşünüyorum acaba bu hırıltı geniz akıntısı balgamda bi alerjik tepkime olabilir mi yoğurt ve yumurtayı açtık azdan çoka dogru arttırdı doktorumuz tepki olmayınca tamamen açtı ama bunlardan olabilir mi diyorum kafam çok karışık artık of of

Kızlar bugün Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gittim Dün ilçedeki Doktor viral enfeksiyon demişti ama bugün çocuk doktoru gördü dedi ki hem boğazda hem de kulakllta Viral enfeksiyon var Özellikle kulakta Viral enfeksiyon çok önemli Eğer ilaçlar kullanılmazsa Allah korusun işitme kaybına kadar neden olabilir. Verdiğim antibiyotiği 10 gün kullanacaksın dedi sonra kendi şehrimizdeki özel doktora aynısını yazdım o da onayladı ve ayrıca Probiyotik aldırdı .bu şekilde ben de sizi bilgilendirmek istedim. Sağlıkla inşallah.

Cok cok gecmis olsun..
Bir an once toparlar umarim minik
Bezelye yemeği tarifi var mıdır kızlar? Bir de taneleri çatalla mı eziyorsunuz nasıl yiyor sizin bebişler?
Ben eger yemek yapiyorsam kabuk soymuyorum verirken ezmiyorum da cunku sulu yemegin icinde epy pismis oluyor.Bazen etin altina ystune falan pure yapiyorum minik gurmeme o zaman buharda haslayip kabuk soyuyorum
Kızlar günlük et ve et ürünleri ne kadar veriyorsunuz? Nasıl veriyorsunuz?
Yarim kilo kiyma aliyorum onu parcaliyorum 10-12 minik parca oluyor.Onu da gunde bir sefer veriyorum genelde iste 40-50 gr civari bir kiyma oluyor.parca et veriyorum bazen onu da kibrit kutusu buyuklugunde veriyorum bir ogunde.

Benimkinin daha hiç çıkmadı beyazlık falan da görmüyorum yakın zamanda çıkmıcak sanırım. Bir hafta sonra 8 ayı doluyor.

1 hafta da baya belirginleşir tamamen uzaması zaman alıyor biraz ama huysuzluk bi kaç gün daha devam eder sonra kesilir maşallah minişe. Bizim yanındaki dişte tam 1 hafta sonra çıkmıştı bi süre huysuz geçmişti yani

Yeni başladım kuzu kıymaya dün yememişti bugün makarnasına kattım ezip. Öyle yedi. Cevizden az küçük parçalar halinde ayırmıştım. Makarnası arttı yarın yediririm. İki günde 20 gr kadar yemiş oluyor. Kıyma harici et vermiyorum

Kumsari uyku egitimini takip ediyordum bir ay sonra devam artik..
Uyku konusu beni artik cok zorluyor.Su dis agrilari ile vs iyice memede uyumaya alisti ben onceden yuruterek arabada vs farkli sekillerde uyutabiliyordum..Su an sadece memede uyuyor.Hatta bazen agzinda istiyor memeyi emzik gibi agzindan cikinca uyaniyor
Bu da beni cok ama cok zorluyor.Yazliktayiz hava asiri ama asiri sicak bi de surekli emince hic hos olmuyor..Emzik almamasi beni cok yordu.Bir daha cocugum olursa ilk haftadan verecegim emzigi alistiracagim

Bizde öyleyiz ya iki gündğr de tekrar alıştı yapışıyor bırakmıyor memeyi
Babadan yardım almak çok iyi oluyor bu konuda bende durmuyor meme için ama babada çaresiz duruyor bir süre sonra

Alt iki üst iki çıktı üsten 2 daha geliyor çok mız mız bu aralar burnumdan geliyor

Ben tetagil aldım bugün zam gelmiş her şeye zam geldikçe geliyor o sanki daha iyi geldi jelden bakalım uykularını da çok etkiledi bende doğal olarak daha çok yoruluyorum

Ben 2.gün emzik verdim hiç zorluk çekmedim çok basit bir emzikti. Ama 6.ayda diş çıktığı anda bir daha hiç istemedi. İki çeşit daha aldım 6-12 ay olanda aldım ama emzik istemiyor artık. Diş için 1yaşinda bırakacaktim zaten erken bıraktık. Vermedim diye üzülme almayınca almıyor çocuk.

Bugün tüm anneler uyuyor mu gece2de acıkan kızıma kalkıyorum bes dakika içinde o uyuyor ama ben bir daha uyuyamıyorum. Gece kalkmamak için ne yapılabilir acaba, yatmadan sağlam da yedirmistim

Gece deliksiz uyuyan bir bebek var mi gercekten? Ben gözünü acmadigi sürece mama vermiyorum artik.uyaniyor uyutuyorum.Dün aksam 8 gibi vermistim,06.30 da verdim simdi de. Ac olduguna emin misin peki,doktor bana ac degil aliskanliktan iciyotlr,gece beslenmesini kesicez demisti.Senjn kızın kolay uyuyor,ac degilse,uyuyunca yataktan kalkmadan uyutup uykuya dalabilirsin

Yok uyumadık biz ama gözümü açacak halim yoktu gece bi yanıma al bi yatağına al mahvoldum. 4te artık yanımıza koydum biraz rahat uyusun hemen müdahale ediyim diye. Şu diş geçse diğerleri başlicak bizimki şimdilik hala emzik alıyor ama 6-12 aylık olanları sevmedi büyük geliyor pıt atıyor ağzından hala 0-6 aylıkla takılıyoruz

Kuzu kıyma yemeklerine katıyorum. 1 kere de köfte yaptım ama kuru oldu
1 haftadır kalan misafirim vardı. Yeni gittii. Aksama da 12 kişilik misafirim var. Rezil olmadan umarım atlatabilirim
oyyyy çok fazla inşallah güzel geçmiştir. Ben misafirlik işini hiç sevmiyorum. Dışarda buluşsak keşke herkesle.
çok geçmiş olsun canım. Bize 5 gün dedi antibiyotik için.
Bir de antibiyotik sanırım vajinal mantar yapıyor. Beyazlıklar ve tahriş vardı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…