2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Eşim zorla hastaneye göttürdü beni iki kere serum taktılar bana meğer ben çocuktan daha kötüymüşümher seferinde tövbe ediyorum şu yollara rezil olduk gene
Bebeğe serum yazdı ama hemşire damar yolu bulamadı kollarda ve ellerde
Ayaklarına taktı ikiside şişti onlara da olmadı
Senin çocuğunun damarı yok al takmıyorum dedi
Bana da serum takarken çok zorlandılar bebek iğnesi kullandılar
Şimdi gene aynı ama antibiyotikle iburafen yazmış sanırım antibiyotiği daha vermedim nane limon yaptım bir kaşık verdim sadece

Çok geçmiş olsun, ilaçlarla inşallah hemen toparlarsınız.

Sütle alakası varmı bilmiyorum ama emzirmeyi kestim dökülmemde bitti ilişkisi varmı bilmiyorum belki tesadüftür
Bence alakalı çünkü depolarından gidiyor emzirirken de. Çoğu insan diş problemi de yaşar. Hatta farkettim, benim de saçım artık öyle avuç avuç dökülmüyor, 25 gün falan oldu emzirmeyi bırakalı.

Ben dedim sana hastasın diye. Antibiyotiği vermezlik etme. Ben antibiyotik almadım, sinüzitim geçmiyor şimdi. Hatta ameliyat olcam muhtemelen. Antibiyotik öcü değil, tedavisini olsun, çok yüksekti ateşi yavrunun.

Kızlar bir haftadır belki her gün kızımın çisi çıkıyor gece bezinde. Simdi de çıkmış. Ön tarafindan göbeği ıslanmış. Yüzüstü de uyuyor, sırtüstüde ama çişini hep önüne dönüp mu yapiyor nedir önden çıkıyor. Sadece önde var orta arka bomboş. Neden olur, 3numaram bitmisti zaten 4e gececektim. Numara büyütmek mi gerekli?

Neden emzirmeyi bıraktın
Diş problemini bende yaşıyorum
çok dikkat ettm ama ne sızlamasına ne çürümesine engel olamıyorum

Son düzenleme:
Neden emzirmeyi bıraktın
Sadece gece emiyordu, onda da doymamaya başlamıştı, üstüne bi de mama hazırlıyordum. Bi türlü iyileşmeyince doktor hafif bi antibiyotik veririm ama iyileştirmez, ağır antibiyotik verirsem iyileşme imkanın olabilir dedi. Ağır antibiyotiği tercih ettim. Sağmakla da uğraşamıyorum, bitti öyle emzirmek.

Numaradan olabilir canım

Kızlar bebeğinizin doyduğunu nasıl anlıyorsunuz ek gıdaya geçtikten sonra ben emin olamıyorum. Doyunca bırakma istememe durumu olmuyor benimkinde, bazen de uyku saati karışıyor o zaman takip etmek zor oluyor uykusu olduğu için yemiyor falan.

sheilata canım sende gebelikte karpal tünel varmış geçti mi? Bende de vardı hangi elde hatırlamıyorum sağdaydı galiba, sol bileğimde uzun süredir ağrı sorunum var bu aralar arttı sen de var mı ağrı, karpal tünelle alakalı değil galiba bendeki

Kendiliginden gecti canim bosuna doktora gidip krem falan aldim kullanmadim da hic.karpal tünelden degildir o agri.ben de yok.kız cok yordugunda bileklerim agriyor tabi normal olarak

Ben uzun zamnadir 4 kullaniyorum,ayni sorun 2 gündür bizde de var,neden oldugunu çözemedik

Emziriyorsun değil mi? Emen bebekte doyunca bırakma görmedim ben. Ya da benimki hiç doymuyordu, ya sütüm yoktu. 2,5 sene öyle gitti.
Oğlum mama ile besleniyor şimdi. Doyunca kafasını çeviriyor. Ben de günlük ihtiyacı ne kadar diye düşünüyorum, ek gıdaya geçince biberon azaldı biraz. Dün güzel yedi, toplamda 840 ml içmiş.

Yaaa gece normalde bebeğim kaka yapmaz bi baktım ki sırtından çıkmış ishal olmuş acaba bugün ilk defa biz somon pişirmiştik kendimize kızımın da ağzına koyduk bi çay kaşığı var yada yok yediği zaten sevmedi bende zorlamadım balık yapmış olabilir mi birde ishalı nasıl takip etmeliyim ne zaman doktora gitmem gerekiyor

Geçmiş olsun bugün takip et, ishali devam ederse git ben öyle yapardım.

Ben 4 numara külot bez kullanıyordum ama bacaklarını kesmeye başlamıştı. 5 numara külot bez bulamadım burada, ben de cırtlı aldım. 4 küçük 5 hafif büyük gibi. Arası olsa tam olurmuş ama taşma, sızdırma olmadı çok şükür. Bir paket bitmek üzere.

4 -5 bez olursa ishal diye biliyorum. Yani bir kere cıvık gibi olması önemli değil. Bol Bol su içirin sıvı kaybı olmasın. En önemli konu sıvı kaybı. Terleme ve gözyaşı eksik olursa sıvı kaybı çok ciddi durumda olduğu düşünülebilir. Kan tahlilinde bile sıvı azlığı belli oluyor.

Geçmiş olsun bugün takip et, ishali devam ederse git ben öyle yapardım.
Saol canım Dayanmadım doktoruma mesaj attım takip et dedi ishalin yanında ateş kusma olursa gel dedi
Evet sıvı konusunda dikkat ediyorum en son gece 03:30 da yaptı daha yapmadı sabah yoğurtla muz verdim muz çünkü bizimkileri kabız yapıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…