2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Calpolde de 6 aydan önce verilmez diyor ama mecbur kalınca 1 çay kaşığı verdik küçükken de.

Acelya A 39 yüksek ateş oluyor. Eşin gece nöbette falan mı olacak? Sen götüremesen de o götürsün. Bizi geri yollamışlardı eve ama yine de gitmekte fayda var bence.
Gece evde Muhtemelen böyle devam ederse en son götürürler ben evde kalırım
Saat başı ölçüme devam ediyorum ilk defa olunca panikledim

Dün akşam, aslında sadece dün değil uzun zamandır aynı şey oluyor örümceğe koymuştuk defalarca yanıma gelip kucak istedi kalkamadığım için alamadım uzun zamandırda ilgi alakam kalmamıştı bebeğe
Akşam üstü tekrar koyduk birkaç kere yanıma geldi gitti sonra babasını görünce gülüp zıplamaya başladı onun yanına gitti
Bu zamana kadar benden başka hiçkimseye gülmez gitmek istemez durmazdı
benden tarafa tekrar geldi bana sadece boş boş baktı ve tekrar koşarak gülerek babaya gitti
Sonra ben yatana kadar ağladım

Parol yarım saatliğine dğşürüyor gibi yapıyor hiç bir işe yaramıyor başka
Komşuların hepsini aradık calpol için kimsede yokmuş
Calpol sabah bende de aynı etkiyi yaptı. Hiç işe yaramadı sanki oysa bu zamana kadar sadece yarım ölçek kullanmıştım alışıkta değil. Antibiyotik toparladı sanırım bizim kızı

Kızlar geç görüyorum ama, ateşi inmiyorsa en çabuk ateşi düşüren şey fitildir. Özellikle ateşi yüksek olan bebeklerde/cocuklara gece rahat uyusun diye verilebilir. Benim doktorum da bu şekilde demişti. Ateş takibi yap. Önce calpol, işe yaramazsa dolven, o da düşürmezse fitil dedi. 3 günden uzun süren bir ateş olursa eğer dişten değil enfeksiyondandır o zaman getir diye söyledi. Bir de , beslenme reddi yapar, aşırı huysuzlanır, ateş hiçbir ilaçla düşmez, o zaman bekleme getir hemen dedi… inşallah gerek kalmaz hiçbirinize ama bilmekte fayda var… ateşli cocuğa ara ara küçük bir havuzu ya da bebek kuvetini doldurmakta, önce o şekilde düşürmeye çalışmakta fayda var. Bebişi ateşlenenlere geçmiş olsun. İnşallah en yakın zamanda atlatırsınız

Günaydın arkadaşlar Geçmiş olsun Acelya A arkadaşlar bebeğimin bi tanesi kesinlikle yanlız kalmak istemiyor odada yanında biri olmazsa bas bas ağlıyor kucağa alınca gülüp susuyor yanında olursan oynuyor ya artık yanlız oynamak istememesi aslında kardeşi oluyo ortamda ama büyüklerden birini istiyor bu kadar yanlızlık korkusu sizde olan varmı diğer bebeğim öyle değil

Benim kızım hep öyle canım. İlla görecek yanında olucam yoksa korkuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…