2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Biz daha ete gecemedik bu sebzelerle denedim ama yemiyor napcam bilemiyorum artik.sadece meyveyle besleniyor bir de yumurta sarisi labne
Bi de corba formunu sevmiyor olabilir kendi elle yemek istiyor olabilir.Sebzeleri haslayip parmak gida seklinde vermeyi denesene.Boyle ornekler oldugunu okumustum.

Son düzenleme:
Şöyle keşfettim bir süredir genelde çorba yemek ne yedirirsem bir kase kadar yediriyorum versem dahasını da isteyecek biliyorum ama doktorumuz kabızlık yapabilir en azından 1 yaşına kadar böyle devam edin demişti. O sebeple vermiyorum bir yarım saat kadar sonra da emziriyorum ve bence tam doyuma o zaman ulaşmış oluyor anlıyorum. Ama bunu anlayana kadar yani uzun zaman geçti
Molfix de 4+ var ama cırtlı bez sanırım daha yeni aldım bende denemek için çünkü dediğin gibi 4 küçük gelmeye başladı ama 5te büyük

Ağzına büyük gelince tükürüyor. Ben biz sofradayken salatalık veya tam buğday ekmeğini. Kabuğunu veriyorum. Çoğunlukla dişini kaşıyor. Oyalanıyor.
Ekmek bizim kurtarıcımız ya valla bir şeyi eline alıp yemek istemiyor yani salatalık falan veriyorum da az oyalanıyor ama ekmek maşallah seviyor bu bebeler cidden ekmek seviyor bence kimde görsem seviyor

Bez bedenleri cok degisik ya.Sleepy 4 oluyor,Premium Carede 3 giyiyor benim bebegim 8 aylik5 numaraya daha cok var biraz ufak benimki

Ben bunlarin hic birine baslamadim yogurt,pirinc,bulgur,domates,sehriye vermedi doktor.ama haftaya tarhanaya baslicam
Bizimkine de pirinç, pirinç unu, buğday unu vs önermedi ama geçen muzlu yulaf unlu pancake yaptım, semizotuna az pirinç kattım gibi çeşitlendiriyorum az az. Tarhanayı bana kıymayla ver protein lif olsun boş çorba olmasın dedi.

Molfix babyturco pişik yaptı kızıma evet şu antam arada ne 4 ne 5

Aslında tarhana fermante çorba bence hiç boş değil. Ben su su yapmıyorum (yanlışlıkla olmazsa ). Bi kere kıymalı yapıyorsam diğerinde kıymasız yapıyorum.

Aslında tarhana fermante çorba bence hiç boş değil. Ben su su yapmıyorum (yanlışlıkla olmazsa ). Bi kere kıymalı yapıyorsam diğerinde kıymasız yapıyorum.
Tarhana şifadır ya. Bizim oranın tarhanası beyaz oluyor sizinkiler de öyle yapıyorlardır. Kızıma ama og naturelin bebek tarhanasını aldım.

Tarhana şifadır ya. Bizim oranın tarhanası beyaz oluyor sizinkiler de öyle yapıyorlardır. Kızıma ama og naturelin bebek tarhanasını aldım.
Yok bizimki bayağı kırmızı oluyor. Annem yapıyor, yengem yapıyor bana da veriyorlar.
Ben de ebebekten aldım oğlana.

Ne zamandır soracağım,
Ben ek gıda için bebek tarhanası aldım. Pirinç unu, yulaf ezmesi ve pekmez aldım ama onlar bebek için özel değil. İrmik vardı evde kurtlanmış, onu attım. Bebek için başka bişeyim yok. Bence şunu almalısın, çok memnun kaldım, çok kullanıyorum dediğiniz bir şey var mı?

Ben ognaturalden kuskus boncuk makarna yulaf unu keçiboynuzu pekmezi falan aldım çok memnunum kullanıyorum. Makarna ve kuskus sebzeli. Diğerlerini pirinç unu tarhana vs makarna lütfenden almıştım başından beri kullanıyoruz. Memnunuz ama buzdolabında muhafaza ediyorum ben ev aşırı sıcak kelebekleniyor

Ğ
eveeet kuskusu kızım da seviyor, aklımda bulunsun

Kızlar benim kızım hafif pütürlü yiyor ama mesela yumuşak tarhanali mücver yaptım cidden çok yumuşaktı boğuldu kustu ufak ufak ısırmasini sağladım yiyemedi sekiz aylık tariflere bakıyor bebek ekmeği bebek keki falan diyor yok yani yiyemez sizinkiler ne durumda

Yavaş yavaş alışıyor başta yiyemez sonra yemeye başlar ne kadar verirsen okadar iyi olur

Yavaş yavaş alışıyor başta yiyemez sonra yemeye başlar ne kadar verirsen okadar iyi olur
Evet çok istiyorum böyle ısırarak birşeyleri yesin eline verince de atıyor benimde hatam oldu kendim yedirmeye çok alıştırdim korkttum biraz .şimdide yok yani direk boğuluyor artık yavaş yavaş bakicam umarım alışır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…