2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Hah yemeklerim zeytinyağlı ekstra koyduğumda oluyor normal sebze yemekleride yiyor gayette sağlıklı beslendiriyorum yumurtada hergün yiyor oda ishali tetikler diye biliyorum şaşırdım gerçekten bugün sütümün vasfımı azalıyor ne oluyor sa ya günlük keçi sütü versek neolırki bukadar mı zararlı bişey bu süt
Yogurt jefir seviyor mu makale okudum detayli inek sutu hayatta icirmem uzun sure eşim de cok istiyor icsin buyuyunce vs diyor yogurt yer insallah hep kizim

İşçilerde böyle bir kısıtlama yok -eğer yatarak ya da seyahat yasağı yoksa raporda-. Ama memurlar için var diye hatırlıyorum, baktım :Rapor, aynı memuriyet mahallindeki kuruluşlardan alınmalıdır. İkamet ettiği ve görev yaptığı yerler farklı bölgelerde bulunan memur ise her iki bölgeden de rapor alabilir ve aldığı raporu, hastalık iznine çevirebilir.
Teşekkürler

IMG_20240730_004103.jpg
kizlar oto koltuğu olarak ben baby plus in bu modelini seçtim çok pahalı değil 5.500 e aldık

Herkese merhaba uzun süredir buraları okuyamıyordum, diş krizlerimiz yüzünden.
Ek gıda sürecinde sanırım herkes her gün veriyor. Ben bazı günler maalesef yetişemediğim için veremiyorum.
Süt meselesine gelince, ben oğluma her gece 150 ml hakiki keçi sütü veriyorum. Aynı anne sütündeki gibi 2 saat sonra uyanıyor. Gecenin kalan kısmında emziriyorum. Reaksiyon görmedim hiç. Bazı akşamlar sadece içmek istemiyor, o zamanlarda uykuda veriyorum.

Benimki 31’inde 6 ayı dolacak. İştahlı bir bebek ama çok hareket ediyor yediremiyorum. Kaşığı almak istiyor falan. Oturmak istemiyor. Bi de kaşığı bekleyemiyor bağırıyor. Biberon gibi aksın istiyor.

Bu sabah yulaf ezmesi, elma, yoğurt karışımı yaptım. 8-10 kaşık yedi.

Uyanınca biraz da zaman geçince kıymalı pirinçli patatesli soğanlı havuçlu bi yemek yapıp blenderdan geçirmiştim. Onu yedircem.

Akşama doğru belki tarhana çorbası yaparım belki yine meyve yoğurt tam bilmiyorum şu an.

Genelde 8-10 bebek kaşığı yiyor.

Kakası da insan gibi kokuyor artık 😂
Maşallah maşallah ben gün içinde nerdeyse yediremiyorum ya yoğurt yapıyorum meyveli falan 2 3 max 4 kaşık onlar da az az

Ya arkadaşlar benim kafam allak bullak olduğu için adını hatırlamıyorum😢 burada bir arkadaşımızin bebesini doktor çocuk gastroenterolojiye yönlendirmişti, kilo alımı bayağı azdı. Kimdi o? Gitti mi acaba, ne dediler, bebesi nasıl biliyor musunuz?
Ay evet şimdi hatırladım bende

Kızlar kıymalı yeşil mercimek yaptım fena değildi ek gıdada tıkandım kaldım ya bu arada kefirzadem kefiri sevdiler arada ondan veriyorum gün aşırı yumurta veriyorum loru kendşm yapıyorum onu çok sevmiyorlar labne daha yiyilebilir ceviz fındık denedim sırada badem deneyeceğim kahvaltıda zormuş bu ek gıda süreci ya

Kızlar kıymalı yeşil mercimek yaptım fena değildi ek gıdada tıkandım kaldım ya bu arada kefirzadem kefiri sevdiler arada ondan veriyorum gün aşırı yumurta veriyorum loru kendşm yapıyorum onu çok sevmiyorlar labne daha yiyilebilir ceviz fındık denedim sırada badem deneyeceğim kahvaltıda zormuş bu ek gıda süreci ya
Canım hep aynı şeyleri yapsan nolcak, öf anne yaa yine mi bu demiycekler ya 😂
Ben dün semizotunu sebzeli yaptım, bugün kıymalı ve pirinçli, yarın yoğurtlu yumurtalı terbiyeli yapıcam. Mutfağımız çeşitlendirmeye çok uygun.
Kahvaltı için diyorsan da ben de her gün kahvaltıda aynı şeyleri yiyorum. Onlar da yesin işte ne yaptıysak 😂
Ceviz verebiliyor muyuz artık? Ben de cevize geçeyim yarından sonra. Meyveli cevizli yulaf yaparım.

X