2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar yazmıyonuz yazmıyonuz, kendimi bdv’de akıl verirken buluyorum 😂
Benim kız acayip huy değiştirdi dişle, gece uyanınca memede uyurdu şimdi asla uyumuyor sadece kucakta yatar pozisyonda gezdirerek uykuya dönebiliyor ve dün diş sürecindeki en berbat gecemizdi. Sürekli uyandı, sürekli kucağımdaydı(eşimde de durmadı), sabah elim ve parmaklarım şişmiş, hareket ettiremez katılıkta olmuştu taşımaktan. Hayatıma sövmemek için yazmadım 😅

Benim kız acayip huy değiştirdi dişle, gece uyanınca memede uyurdu şimdi asla uyumuyor sadece kucakta yatar pozisyonda gezdirerek uykuya dönebiliyor ve dün diş sürecindeki en berbat gecemizdi. Sürekli uyandı, sürekli kucağımdaydı(eşimde de durmadı), sabah elim ve parmaklarım şişmiş, hareket ettiremez katılıkta olmuştu taşımaktan. Hayatıma sövmemek için yazmadım 😅
Kanguru kullan canim denedin mi hic?

Kızlar kıymalı yeşil mercimek yaptım fena değildi ek gıdada tıkandım kaldım ya bu arada kefirzadem kefiri sevdiler arada ondan veriyorum gün aşırı yumurta veriyorum loru kendşm yapıyorum onu çok sevmiyorlar labne daha yiyilebilir ceviz fındık denedim sırada badem deneyeceğim kahvaltıda zormuş bu ek gıda süreci ya
Kac aylik ona gore yazayim tikanmiyorum artik. Ev yemeklerini salca tuz iyisi su pirinc patetes semizotu direk trncereye attim hic sogsni yagda kavurmuyorum artik sagliksiz. Zeytinyag koydum kisik ateste pisti. Bugun yedi bizle. Yani yemekleri bu mantikla pisiriyorum veriyoru. Firinda kabak domates patetes pisirdim catalla ezdim yanina karpuz suyu yaptim yedirdim.

Kedili ve Bebeli Kedili ve Bebeli nasılsın, bebek nasıl canım? Çocuk gastroenteroloji ne dedi minik için?
İyiyiz ikimizde kuzum. Götürdüm. Klasik boy,kilo ve baş cevresine bakıldı. Doğum kilosuna baktılar. Zaten küçük doğmuş. Küçük de gidiyor. Anne baba da minyon zaten. Normal dediler. Başı, boyu ve kilosu uyumlu gidiyor dedi. Ek gıdayı 3 defa ver dedi. Her gün yumurtası, peyniri olsun dedi. Veriyorum dedim. Her gün sebzesi ve kıyması olsun dedi. Et suyuyla verebilirsin dedi. Dedim hocam onu da o şekilde her gün veriyorum. Bir öğün de meyvesi olsun dedi. Dedim hocam onu da veriyorum. Bizim doktorumuz da bu şekilde yönlendirmişti. Tahlil isteyecekti. Onları da yaptırıp gitmiştim. Tahlilleri de çok güzel dedi. Bu sekilde devam et dedi. Demir ve d vitaminini ihmal etme dedi. Bir de verilecek seylerin listesini verdi. Bildiğimiz gibi meyveler, sebzeler, kıyma, yoğurt vs… bu şekilde

Kangurudan nefret ediyor
Kucak seven bebegin kanguru sevmemesi degisik geliyor bana ki bütün bebeler kucak sever 🥲 bilmiyorum ki bir seyinden mi rahatsiz oluyor ya da yanlis kullanimdan mi kaynakli,şarkı söyleye söyleye ya da neyi seviyorsa onu yaparak kanguruya koymayi denesen bir de

İyiyiz ikimizde kuzum. Götürdüm. Klasik boy,kilo ve baş cevresine bakıldı. Doğum kilosuna baktılar. Zaten küçük doğmuş. Küçük de gidiyor. Anne baba da minyon zaten. Normal dediler. Başı, boyu ve kilosu uyumlu gidiyor dedi. Ek gıdayı 3 defa ver dedi. Her gün yumurtası, peyniri olsun dedi. Veriyorum dedim. Her gün sebzesi ve kıyması olsun dedi. Et suyuyla verebilirsin dedi. Dedim hocam onu da o şekilde her gün veriyorum. Bir öğün de meyvesi olsun dedi. Dedim hocam onu da veriyorum. Bizim doktorumuz da bu şekilde yönlendirmişti. Tahlil isteyecekti. Onları da yaptırıp gitmiştim. Tahlilleri de çok güzel dedi. Bu sekilde devam et dedi. Demir ve d vitaminini ihmal etme dedi. Bir de verilecek seylerin listesini verdi. Bildiğimiz gibi meyveler, sebzeler, kıyma, yoğurt vs… bu şekilde
Bizim doktor neye dayanarak 4 defa ver dedi ek gidayi acaba 🤔 bugun yanlislikla 180 lik mama hazirladim kustu fazlasini,midesi alisik degil.3 kere ek gida teklif ettim sadece ikisini yedi, o da yedigi ceyrek yumurta sarisi,1 kayisi ve yarim elma (kucuk yaz elmasi) püresi

Bizim doktor neye dayanarak 4 defa ver dedi ek gidayi acaba 🤔 bugun yanlislikla 180 lik mama hazirladim kustu fazlasini,midesi alisik degil.3 kere ek gida teklif ettim sadece ikisini yedi, o da yedigi ceyrek yumurta sarisi,1 kayisi ve yarim elma (kucuk yaz elmasi) püresi
Ay onu bilemem kuzum 😕 ben bu aralıkta kilo muhabbetinden 3 doktora götürdüm. Üçü de günde 3 defa dedi. Belki benimki daha minik diye 3 defa demiştir bilmiyorum ki… bir de istersen yumurta sarısını arttır yavaş yavaş. Ben şu an yumurta sarısını tam veriyorum. Üç doktor da onaylamıştı mesela… gene sor istersen ama azar azar arttırmanda sıkıntı olacağını sanmıyorum

Ay onu bilemem kuzum 😕 ben bu aralıkta kilo muhabbetinden 3 doktora götürdüm. Üçü de günde 3 defa dedi. Belki benimki daha minik diye 3 defa demiştir bilmiyorum ki… bir de istersen yumurta sarısını arttır yavaş yavaş. Ben şu an yumurta sarısını tam veriyorum. Üç doktor da onaylamıştı mesela… gene sor istersen ama azar azar arttırmanda sıkıntı olacağını sanmıyorum
Kac oldunuz su an?Baslarda ayni gidjyorduk sanirim ama benim kiz degisti aonradan.Biz daha bugün basladik 7 aylik olunca.biraz hazir hissederss zeytin labne falan da teklif edicem 2-3 gune

Kac oldunuz su an?Baslarda ayni gidjyorduk sanirim ama benim kiz degisti aonradan.Biz daha bugün basladik 7 aylik olunca.biraz hazir hissederss zeytin labne falan da teklif edicem 2-3 gune
6.ay kilosu 6000 gr kuzum. 15 gün sonra 7 aylık olacak. Biz hep minik… seninki kaç oldu ? Aa yeni başladıysanız verme tabi birden

Kucak seven bebegin kanguru sevmemesi degisik geliyor bana ki bütün bebeler kucak sever 🥲 bilmiyorum ki bir seyinden mi rahatsiz oluyor ya da yanlis kullanimdan mi kaynakli,şarkı söyleye söyleye ya da neyi seviyorsa onu yaparak kanguruya koymayi denesen bir de
Zaten kucak sevdiği için kanguru vs sevmiyor. Yenidoğanken bile slingte durmadı asla hep ağladı, dünya para verdim kanguruya ergobaby aldım ağlamaktan iki dk durmamıştır. Kuzenlerimin kangurularini tek tek denedim katiyen durmadi. Zaten kucakta da asla yüzü bana dönük duramiyor, hemen önünü dönüyor. Bir kere başını omzuma koymamistir. Uyanır uyanmaz mesela alıyorum kucağıma bana dönük, gözünü bie zor açar ama hop hemen önünü cevirir. Ben de kanguruya o şekilde uzun süreli kullandirmak istemedim, yüzü dönük ara ara denedik aylarca ama sevmedi. Çok belirgin çizgileri var valla benim kızın doğduğundan beri, aşırı red flag bir bebe. Hele şimdi evin dört bir yanıni geziyor özgürce yavas yavaş ayağa da kalkmaya başladı tutunup, kanguruda o özgürlüğü asla bulamıyor. Yürür zaten en geç yaşında.

Ağlarken şarkı söylemek, sevdiği bir şeyi yapmak mı güldüm valla ya. Benim bebemle tanış isterdim. Öyle uyumlu, uysal, sakin bir karakteri yok. Sevmiyorsa, istemiyorsa çok net.

Gece yeni edindi bu kucak huyunu da ama bu aksam üç defa uyandı mesela az önce, kucakta da uyumadı ağladı. Yatakta pişpisledim öyle uydu ki normalde böyle de uyumaz. Dişten önce hemen hemen sabaha kadar deliksiz uyurdu, sık sık uyanmak onu da çok yoruyor.

Çok sevindim iyi olmanıza, sağlığı yerinde olsun yavrularımızın geri kalan her şey hallolur.

6.ay kilosu 6000 gr kuzum. 15 gün sonra 7 aylık olacak. Biz hep minik… seninki kaç oldu ? Aa yeni başladıysanız verme tabi birden
7800 oldu canim fark acilmis baya evet.benim kızım minyon derken degisti birden son 3 ayda,3 ay üstüste 1 kg aldi o zaman normale döndü

X