2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kizlar siteye daldım zayıflama konusunda bir motive olasım var bi o kafada hiç değilim. Emziren anneleri ayrı tutuyorum, siz napıyosunz başladınız mi diyete spora?

Çok sevindim iyi olmanıza, sağlığı yerinde olsun yavrularımızın geri kalan her şey hallolur.
Çok teşekkür ederim kuzum. Hepimizin evlatları iyi olsun inşallah… aynen öyle. Enazından götürdüm. Tahlilleri vs her seyi yaptırdım. Kafamda acaba mı, ben mi yanlış yapıyorum , ben mi yetemiyorum gibi soru işaretleri vardı onlar kalktı. Yapısı bu, zayıf ama gene de sağlıklı diyebiliyorum enazından. Buna da şükür. Ne diyelim

Bizim doktor neye dayanarak 4 defa ver dedi ek gidayi acaba 🤔 bugun yanlislikla 180 lik mama hazirladim kustu fazlasini,midesi alisik degil.3 kere ek gida teklif ettim sadece ikisini yedi, o da yedigi ceyrek yumurta sarisi,1 kayisi ve yarim elma (kucuk yaz elmasi) püresi
Biz en başından beri dört öğün olarak gidiyoruz mesela ki ek gıdaya dört buçuk ay olmamıştı başladığımızda. Öyle bir iki kaşık falan da başlamadi doktorumuz. Bayağı büyük porsiyonlardi bebek icin. Her bebeğin ihtiyacı başka başka işte. Doktorların yöntemlerinin de keza öyle. Vardır bir bildiği.

Ne güzel ya yumurta falan yiyor sizinkiler inşallah benim yavrumun yaşında geçer alerjisi de biz de başlarız.

Kizlar siteye daldım zayıflama konusunda bir motive olasım var bi o kafada hiç değilim. Emziren anneleri ayrı tutuyorum, siz napıyosunz başladınız mi diyete spora?
Ay keşkee. Başlarsanız beni de dürtün lütfen 😄 tam başlayacak oluyorum. Etrafımdakiler ne gerek var bilmem ne sen böyle iyisin diyip , aman yeni doğum yaptın sonra verirsin diyip motivasyonumu düşürüyorlar. Beni de dürtün 😄

Zaten kucak sevdiği için kanguru vs sevmiyor. Yenidoğanken bile slingte durmadı asla hep ağladı, dünya para verdim kanguruya ergobaby aldım ağlamaktan iki dk durmamıştır. Kuzenlerimin kangurularini tek tek denedim katiyen durmadi. Zaten kucakta da asla yüzü bana dönük duramiyor, hemen önünü dönüyor. Bir kere başını omzuma koymamistir. Uyanır uyanmaz mesela alıyorum kucağıma bana dönük, gözünü bie zor açar ama hop hemen önünü cevirir. Ben de kanguruya o şekilde uzun süreli kullandirmak istemedim, yüzü dönük ara ara denedik aylarca ama sevmedi. Çok belirgin çizgileri var valla benim kızın doğduğundan beri, aşırı red flag bir bebe. Hele şimdi evin dört bir yanıni geziyor özgürce yavas yavaş ayağa da kalkmaya başladı tutunup, kanguruda o özgürlüğü asla bulamıyor. Yürür zaten en geç yaşında.

Ağlarken şarkı söylemek, sevdiği bir şeyi yapmak mı güldüm valla ya. Benim bebemle tanış isterdim. Öyle uyumlu, uysal, sakin bir karakteri yok. Sevmiyorsa, istemiyorsa çok net.

Gece yeni edindi bu kucak huyunu da ama bu aksam üç defa uyandı mesela az önce, kucakta da uyumadı ağladı. Yatakta pişpisledim öyle uydu ki normalde böyle de uyumaz. Dişten önce hemen hemen sabaha kadar deliksiz uyurdu, sık sık uyanmak onu da çok yoruyor.
Benim kızım da uysal degil canim biliyorsun agladimi feryat figan. Ama bazi seylere alistirmak hayat kolaylastiriyor.deli gibi aglarken sarkiyla müzikle susuyor benim kizim ayni sekilde uyurken de sarkiyla uyutuyorum.slingte de durmuyordu minikken cikmak icin cildiriyordu deli gibi, sadece uykusu varken kullaniyordum ben ve tepinmesine ragmen cikarmiyordum,böyle böyle alisti kanguruya da.her zaman bana dönük tutmuyorum kanguruda,uykusu gelince döndürüyorum harwketli bir bebk cunku her yere bakmak istiyor kafa durmuyor.

Biz en başından beri dört öğün olarak gidiyoruz mesela ki ek gıdaya dört buçuk ay olmamıştı başladığımızda. Öyle bir iki kaşık falan da başlamadi doktorumuz. Bayağı büyük porsiyonlardi bebek icin. Her bebeğin ihtiyacı başka başka işte. Doktorların yöntemlerinin de keza öyle. Vardır bir bildiği.

Ne güzel ya yumurta falan yiyor sizinkiler inşallah benim yavrumun yaşında geçer alerjisi de biz de başlarız.
Bugun denedim ilk kez bakalim alerjik reaksiyon olacak mi bilmiyorum denicem bir kac gun daha olmazsa artira artira devam, ins gecer sizin de alerjniz 🙏

Benim kızım da uysal degil canim biliyorsun agladimi feryat figan. Ama bazi seylere alistirmak hayat kolaylastiriyor.deli gibi aglarken sarkiyla müzikle susuyor benim kizim ayni sekilde uyurken de sarkiyla uyutuyorum.slingte de durmuyordu minikken cikmak icin cildiriyordu deli gibi, sadece uykusu varken kullaniyordum ben ve tepinmesine ragmen cikarmiyordum,böyle böyle alisti kanguruya da.her zaman bana dönük tutmuyorum kanguruda,uykusu gelince döndürüyorum harwketli bir bebk cunku her yere bakmak istiyor kafa durmuyor.
Kızım ağlarken gözü hiçbir şey görmez hiçbir şekilde sskinlesmez, istemediği şeyi yapmaya devam edersem de ağlama düzeyini arttırıp ağlama krizine girer. İstemediği şeyler için tepkisi sadece ağlama, tepinme değil, sakinlesmesi bazen saatler alan bir kriz. Kademeli olarak dahi kabul etmez, aynı tepkileri verir. O yüzden benim kızım için "alışmak" bir seçenek değil çünkü alisabilmesi için az da olsa tolore edebilmesi lazım. Yapmıyor ya da yapamıyor. Bilmiyorum.

Bildiğim tek şey tüm bunların da normal olduğu. Neden alışma evresi yok, neden krize kadar gidiyor, neden diğer bebekker gibi değil, neden pusette kanguruda durmuyor, neden kendini hemen çevirmek istiyor... Yaptığı yapmadığı her şeyi tek tek tek tek gittiğim her doktora o kadar çok sordum ki çünkü ben mi yanlış yapıyorum, anneliğim eksik mi vs o kadar üzülüyordum ki her doktor hep aynı şeyi dedi: Hepsi çok normal. Her şey kitapta yazdigi gibi değildir bazı bebekler için. Aylarca aynı şeyi yapsan da alismayabilir çünkü sevmez, istemez. Kaç ay oldu hâlâ uyku rutini aynı bir gün bile atlamadim ama yok, uyumak ciddi bir mücadele bizim için.

Bazı şeylere de alışmasın, napim varsın hayatım birkaç ay birkaç sene zor olsun ama kızım rahat olsun.

Ben hic okumuyorum bende mi tuhaflik var 😂bir atın bakayim
Ya o kadar gülüyorum ki bi de derdim yok diye şükrediyorum. Kadın dyson istemiş, kocası almamış. Eltisi dyson almış kendine, vay anam vay. İlginç bişeye denk gelirsem link atarım sana

Ksmbnmcnm Ksmbnmcnm sana da sevişmeli soruna denk gelirsem atıcam 😂

Ya o kadar gülüyorum ki bi de derdim yok diye şükrediyorum. Kadın dyson istemiş, kocası almamış. Eltisi dyson almış kendine, vay anam vay. İlginç bişeye denk gelirsem link atarım sana

Ksmbnmcnm Ksmbnmcnm sana da sevişmeli soruna denk gelirsem atıcam 😂
Sukret bence de 😂 kocamla sürekli kavga ediyoruz bu ara,herkes böyle mi bebek bize mi vurdu bir bilmiyorum. 🥴

Sukret bence de 😂 kocamla sürekli kavga ediyoruz bu ara,herkes böyle mi bebek bize mi vurdu bir bilmiyorum. 🥴
Uykusuzluktan canım. Yorgunluktan, bitkinlikten. Biz de her gün kavga ediyorduk. Şimdi eşim 3’e kadar balkonda oturuyor, kameradan bebeğe bakıyor, gerekirse o kalkıyor. Ben 3’e kadar uyuyorum, kavga etmiyoruz artık. Ama senin eşin işe gidiyorsa gece kalkamaz tabi.

Eklentiler

• IMG_3651.jpeg
    IMG_3651.jpeg
    132,1 KB · Görüntüleme: 16
Kızlar yok mu başka katılan 😅
Ben rahatsız olmaya başladım artık kilomdan daha doğrusu sırtım biraz kat olmuş 😒 videoda gördüm çok rahatsız oldum o yüzden diyet değil de şekerli paketli gıdadan ağır yemekten uzak durmaya başladım bir hafta oldu ama şu 2 3 gündür az bozdum yarından yine devam edicem. Emziriyorum ama aç kalmadığım için sorun olmaz sanırım

Canım hep aynı şeyleri yapsan nolcak, öf anne yaa yine mi bu demiycekler ya 😂
Ben dün semizotunu sebzeli yaptım, bugün kıymalı ve pirinçli, yarın yoğurtlu yumurtalı terbiyeli yapıcam. Mutfağımız çeşitlendirmeye çok uygun.
Kahvaltı için diyorsan da ben de her gün kahvaltıda aynı şeyleri yiyorum. Onlar da yesin işte ne yaptıysak 😂
Ceviz verebiliyor muyuz artık? Ben de cevize geçeyim yarından sonra. Meyveli cevizli yulaf yaparım.
Yokta farklı besinleri denesinler tek tip beslenmesinler farklı besinler farklı vitamin demek ceviz alerjik ama ben erken vermişim bilmeden çok şükür bişi olmadı ben yulaf unu irmık unu yulaf ruşeym vs muhallebi vermiyorum bebe bisküvisi falanda dahil doktorumuz karbonhidrat vermemi istemiyor semizotu vermedim hatta yeşil yapraklı hiçbirşey denemedim enginarı çok verdim bak onuda sevdiler

X