2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Canım benim de yorgunluguma ver hatırlayamadım. Odanin derecesini ölçmüş müydün? Klima çalıştırıyor musun?
Telefonda gece3te dışarısı 29 gösteriyor, klimali oda 28 , çok para yazmasın diye kapatıyordum kız hemen uyaniyordu. Şimdi hic kapatmıyorum. Odayı 26 yapıyorum. O kadar güzel uyuyor ki inan. Normalden bile daha güzel uyuyor. Sıcaktan olma ihtimalini eledin mi? Telefonda 29 göstermesi de şaka gibi 28den 29a çıkınca sıcak çarpıyor halbuki
Buna ben de çok şaşırıyorum. Klimali 26 derece uyurken bana soğuk geliyor. Bir sene ekimde tatile gitmiştik, 26 derecede deniz kenarında polarla oturmuştum. Şu anda konumum 26 derece gösteriyor ve ben sapır sapır terliyorum. Evet terlerken sapır diye ses çıkıyor 🤪

Merhaba suan ben de ayni durumdayim sonrasinda duzene girdi mi
Benim ilk zamanlarda tamamini memede geciriyordu oglum.Uzamis sariligi vardi,sutum yetmiyordu,emzirebiliyor muyum emziremiyor muyum anlamiyordum,neden agliyor anlamyamiyordum cok cok cok zordu.Sonra hersey yoluna giriyor.Cok kolay oluyor diyemem ama kesinlikle kolaylasiyor,emme suresi cok cok kisaliyor aralara ek gida giriyor vs.Daha oncesinde de duzen basliyor ama 6.aydan sonra cok sey degisiyor bence💕

Buna ben de çok şaşırıyorum. Klimali 26 derece uyurken bana soğuk geliyor. Bir sene ekimde tatile gitmiştik, 26 derecede deniz kenarında polarla oturmuştum. Şu anda konumum 26 derece gösteriyor ve ben sapır sapır terliyorum. Evet terlerken sapır diye ses çıkıyor 🤪
En iyi yolu dışarıya termometre koyup ölçmek ve telefonla karşılaştırmak😅 yarın ölçüyorum😅turistler kaçmasın diye düşük soyleniyor derler hep ama bilemiyorum. Bende üşüyorum birazcık da alışıyor gibiyim

Canım benim de yorgunluguma ver hatırlayamadım. Odanin derecesini ölçmüş müydün? Klima çalıştırıyor musun?
Telefonda gece3te dışarısı 29 gösteriyor, klimali oda 28 , çok para yazmasın diye kapatıyordum kız hemen uyaniyordu. Şimdi hic kapatmıyorum. Odayı 26 yapıyorum. O kadar güzel uyuyor ki inan. Normalden bile daha güzel uyuyor. Sıcaktan olma ihtimalini eledin mi? Telefonda 29 göstermesi de şaka gibi 28den 29a çıkınca sıcak çarpıyor halbuki
23-24 bandında hep odamız. Sıcaktan değil, dişle birlikte mahvoldu uykuları. Alt iki çıktı ama devamı gelecek o kadar belli ki. Nasıl toparlayacağız gece uykularını hiç bilmiyorum. Normalde de çok mızmız bir bebek, gece katbekat artıyor her şey.

Valla canım ben eskilerin kafadan gittim çok şükür alerji olmadı o yüzden rahat davrandım dikkat edilmesi lazım tabiki yulaf ve muz ceviz keçi boynuzu özü bende yapıyorum seviyor bayağı
Aaaa onu da deneyeyim ilerde inşallah.
Benim her günüm, her gecem bir öncekini aratır vaziyette gerçekten çok yoruldum artık. Fiziksel yorgunluğum bir tarafa ruhsal olarak hayatımın hiçbir evresinde bu tükenmişliği hissetmedim. İsyan etmiyorum, Allah sağlık versin kuzuma da tüm yavrularımıza da ama olan da hissettiğim de bu.

Bitmisliğimin yanında kuzu kıymalı nohut yedi kızım bugün.
Canım ara ara hepimiz böyle oluyoruz ama senin dediğin gibi Allah sağlık sıhhat versin aşarız inşallah.
sapır değil şapırdır o sapır olsa duramazsın 🤣🤣🤣
23-24 bandında hep odamız. Sıcaktan değil, dişle birlikte mahvoldu uykuları. Alt iki çıktı ama devamı gelecek o kadar belli ki. Nasıl toparlayacağız gece uykularını hiç bilmiyorum. Normalde de çok mızmız bir bebek, gece katbekat artıyor her şey.
Bizim oda da 23-24 bandında oluyor klima ile öyle ayarlıyorum ama mızmızlanmak istediği zaman kimse tutamıyor küçük enişteyi 😞😞
Benim sıkıntıda başka alem. Bizim kızın dişi biri erken çıktı o daha uzun. Bizim ki emerken bi anda iki dişin o boy farkı arasına kıstırıp kafasını geri çekiyor olanca gücüyle. Yok böyle bi acı. Ve ağzını öyle sıkı kapıyor ki alamıyorum 😞 gözümden yaş geliyor resmen. Bütün buna bizim ki kaşlar çatık bakıyor.sanki canım acıdığı için suçlu benim ☹️ bazen Allah ve duyar kasıcı anneler affetsin kızıp bir süre meme vermiyorum anlasın diye. Ama pedagojik nasıl yaklaşmalıyım bilmiyorum 😞😞 Osman gönülal bunla ilgili bişii demiyor mu ya da ballıgebe mi neydi?

Aaaa onu da deneyeyim ilerde inşallah.

Canım ara ara hepimiz böyle oluyoruz ama senin dediğin gibi Allah sağlık sıhhat versin aşarız inşallah.

sapır değil şapırdır o sapır olsa duramazsın 🤣🤣🤣

Bizim oda da 23-24 bandında oluyor klima ile öyle ayarlıyorum ama mızmızlanmak istediği zaman kimse tutamıyor küçük enişteyi 😞😞
Benim sıkıntıda başka alem. Bizim kızın dişi biri erken çıktı o daha uzun. Bizim ki emerken bi anda iki dişin o boy farkı arasına kıstırıp kafasını geri çekiyor olanca gücüyle. Yok böyle bi acı. Ve ağzını öyle sıkı kapıyor ki alamıyorum 😞 gözümden yaş geliyor resmen. Bütün buna bizim ki kaşlar çatık bakıyor.sanki canım acıdığı için suçlu benim ☹️ bazen Allah ve duyar kasıcı anneler affetsin kızıp bir süre meme vermiyorum anlasın diye. Ama pedagojik nasıl yaklaşmalıyım bilmiyorum 😞😞 Osman gönülal bunla ilgili bişii demiyor mu ya da ballıgebe mi neydi?
Benimki de sağ mememe iki jilet attı resmen, sürekli aynı yeri ısırıyor çığlık atıyorum acidan, ağzını da açmıyor vermiyor memeyi isirdikca ısırıyor. Bırakırken de ağzını açmadan dişlerini sıyırarak bırakıyor. Sağ tarafı vermek işkence. İki derin bıçak yarası var sanki. Hiç yara olmamıştı memem, tekrar gümüş kapağa geri döndüm ama eh işte yani.

Benimki de sağ mememe iki jilet attı resmen, sürekli aynı yeri ısırıyor çığlık atıyorum acidan, ağzını da açmıyor vermiyor memeyi isirdikca ısırıyor. Bırakırken de ağzını açmadan dişlerini sıyırarak bırakıyor. Sağ tarafı vermek işkence. İki derin bıçak yarası var sanki. Hiç yara olmamıştı memem, tekrar gümüş kapağa geri döndüm ama eh işte yani.
Bilmiyorum çözüm olur mu?

Eklentiler

• IMG_0392.png
    IMG_0392.png
    206,3 KB · Görüntüleme: 43
Bilmiyorum çözüm olur mu?
Evet biliyorum ama ilk ısırmasında iki yarık attı mememe. Ben hayatımda böyle acı hissetmedim. Canımı alıyorlar sanki. Sonra hep aynı yeri isirinca yine aynı acı ve gayri ihtiyari ses çıkarıyorsun o acıyla. Birden birinin gelip vücudunun en hassas yerine bıçak atması gibi, beklenmedik.
Çenesini öyle bir kitliyor ki ne ben ne yanımda kim varsa kızım açmadan ağzını mümkün değil açamıyoruz.

Ayy benim çok çilem var vallahi ya, hangi birine yanayım. Öyle böyle gün geçiriyoruz.

Direkt yatılı krese falan vericem bu gidişle 😂

Kızlar bebeklerinin kaç aylık rk gıda konusunda bir günde öğütleri nasıl yiyolsr mı ?
Benimki 31’inde 6 ayı dolacak. İştahlı bir bebek ama çok hareket ediyor yediremiyorum. Kaşığı almak istiyor falan. Oturmak istemiyor. Bi de kaşığı bekleyemiyor bağırıyor. Biberon gibi aksın istiyor.

Bu sabah yulaf ezmesi, elma, yoğurt karışımı yaptım. 8-10 kaşık yedi.

Uyanınca biraz da zaman geçince kıymalı pirinçli patatesli soğanlı havuçlu bi yemek yapıp blenderdan geçirmiştim. Onu yedircem.

Akşama doğru belki tarhana çorbası yaparım belki yine meyve yoğurt tam bilmiyorum şu an.

Genelde 8-10 bebek kaşığı yiyor.

Kakası da insan gibi kokuyor artık 😂

Ben burdayım. Etkinlik önereyim bari. Mama sandalyesi için aldım her oyuncağı yere attığı için. Bi kısmını da banyoya taktım. Birazini oyuncak bölümüne. Hem diş kaşıyor hem çekme duyu gelişim vs😅

Eklentiler

• 20240724_182921.jpg
    20240724_182921.jpg
    112,3 KB · Görüntüleme: 34
X