2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben kıymalı tarhana çorbası yaptım yemedi. Sabah tekrar deniycem. Yemezse kıymayı blenderda daha mı küçültsem 🤔
Ben ete alışana kadar blender yaptım giderek az tuttum yoksa çıkarıyorlardı kıymayı birde blender ben ilk başlarda kullandım pürüzlü durumunu yavaş yavaş artırdım ben tüm yiyeceklerde doktorumda öyle demişti şimdi kullanmıyorum

tarhanayı ölçü olarak nasıl yapıyorsunuz ben e bebekten bebek tarhanası almıştım bi yaptım yüzünü ekşidi tiksindi resmen bi baktım tadına çok kötüydü döktüm
Ben de ebebekten aldım. Bir su bardağına iki tatlı kaşığı yapıyorum. Biraz puding kıvamında oluyor, çok su su olmuyor. Tadı annemin tarhanası gibi ama tuzsuz sadece. Kıyma koyunca hatta bayağı lezzetli oldu. Kıyma koyunca yiyemedi ama diğer türlü seviyor.

tarhanayı ölçü olarak nasıl yapıyorsunuz ben e bebekten bebek tarhanası almıştım bi yaptım yüzünü ekşidi tiksindi resmen bi baktım tadına çok kötüydü döktüm
Makarna lütfenden aldım bende ilk yaptığımda sevmemişti ama şimdi seviyor bir tatlı kaşığından az fazla koyuyorum. Suyu genel olarak göz kararı ekliyorum ama bir çay bardağı olabilir çok koyu oluyorsa açıyorum genelde puding gibi oluyor benimde

Bize paranox s120 mg yazmış calpolden daha hızlı düşürdü

Fitil en kolayıydı, popitodan yapıyosun, sonra totosunu birleştirip 3-5 dk tutuyorsun totosunu ki çıkmasın dışarı. (Ha ilk yaptığımda kaka yaptı hemen, fitil de işe yaramadı) ağızdan ilaçta çok zorlanıyorum. Şırıngayla çıkartıyor, kaşıkla püskürtüyor, emziğin ucunu kestim içinden şırıngayla veriyorum çıkarıyor tıp çaresiz 😅. En son 0,50 ml’ler halinde şırıngaya çekip ağzına veriyorum hemen emzik veriyorum devamında öyle öyle yarım saatte 2.5 ml verdik
Oyyy zormuş gerçekten neyse fitil diye bir seçenek olması iyi olmuş. Rabbim şifa versin hemencecik. Sen şimdi nasılsın peki daha iyi misin?

Kızlar ben şimdiye kadar kıyma, yemek versiyonlarına geçmedim ya. Max bugün sizden imrenip kabak, havuç ve arpa şehriyeyi buharda haşladım onu ezip verdim. Yemek versiyonlarına geçsem iyi olacak sanırım. Bugün sabah kahvaltıda azıcık salatalık rendeledim, biraz yaban mersini ve çeyrek şeftaliyide rendeleyip verdim. Akşam için de yukarıda yazdığım çorbamısı şeyi yaptım. Öğünler 1 çay bardağının 4te 1 i kadar oldu. Sonra hep emiyor. Sizce bu az mı?

Ben de ebebekten aldım. Bir su bardağına iki tatlı kaşığı yapıyorum. Biraz puding kıvamında oluyor, çok su su olmuyor. Tadı annemin tarhanası gibi ama tuzsuz sadece. Kıyma koyunca hatta bayağı lezzetli oldu. Kıyma koyunca yiyemedi ama diğer türlü seviyor.
Bende bol bol tarhana çorbası veriyorum en sevdiği çorba biz tarhanayı evde yapıyoruz hatta memleketimin tarhanası meşhur
Çok faydalı çok lezzetli tam da bebek ürünü bence
Yoğurt dövme tuz katıklısı ekşitip kurutuyoruz

Kızlar ben şimdiye kadar kıyma, yemek versiyonlarına geçmedim ya. Max bugün sizden imrenip kabak, havuç ve arpa şehriyeyi buharda haşladım onu ezip verdim. Yemek versiyonlarına geçsem iyi olacak sanırım. Bugün sabah kahvaltıda azıcık salatalık rendeledim, biraz yaban mersini ve çeyrek şeftaliyide rendeleyip verdim. Akşam için de yukarıda yazdığım çorbamısı şeyi yaptım. Öğünler 1 çay bardağının 4te 1 i kadar oldu. Sonra hep emiyor. Sizce bu az mı?
Az değil ya, daha 7 aylık bunlar, bazıları değil bile.
Benimki bugün sadece yoğurtla açılmış yumurta sarısı ve yarıma yakın şeftali yedi. Tarhanayı iki kere denedim istemedi. Bazı günler bir kavanoz patates püresi yiyor, belli olmuyor sağı solu.

Nasıl oldunuz? Ateş düşürücü ne kullanıyorsun? Sadece calpolse direnç olabiliyor. Bize ibufen iyi geldi ama dönüşümlü verdik. Hatta içmiyor kızım diye calpol yerine fitil verdik o hızlı düşürdü. Doktora sorup fitile geçsene daha hızlı olur. Çok geçmiş olsun 🙏🏻

Kızlar selam umarım herkes iyidir, az delirmiştir. Yetişmeye çalıştım yazdıklarınıza. Bizim başımıza gelenler 🥲Geçen Cumartesi tatil için yola çıktık. Bebem on numara 5 yıldızdı hiç üzmedi 12 saatlik yolda. Sonraki günlerde eşim rahatsızlandı ateşi vs çıktı, araba klimasındandır dedik. Bir kaç gün sonra bebemin ateş 38 oldu calpol vardı yanımızda sabah içirdik ama düşmüyor. Atladık arabaya, hastane 50 dakika 😢 yolda ateş 39 oldu ben sürekli soğuk bez kompresi yaptım. Hastaneye vardık, hemen dr gördü covid dedi. Yok artık dedik. Fitil yaptılar, damar yolu, kan alma vs helak oldu bebem ama ateş düştü çok şükür. Veee sonuç çıktı covid. 3 gün sürdü dirençli ateş. Calpol ve ibufeni dönüşümlü kullan 4saatte bir dedi. Calpol yerine fitili kullandık çünkü hiç bir şekilde ağızdan içmedi sürekli tükürdü, çıkardı vs. 3.Gün 4 saatte bire bile gerek kalmadı.38.4-38.5i görünce ateş düşürücü verdim geçti çok şükür. Böyle bir tatil anımdır 😅
Cok cok gecmis olsun
Kızlar oğlum el ayak ağız hastalığı oldu ateşler içinde yanıyo baygın gibi yatıyo dua edin olur mu hiçkimseye de cocugunuzu elletmeyin asla bende tavsiye çok hassaslar cok zor atlatıyorlar 😞
Cok cok gecmis olsun
Ben organik pekmez veriyorum dut verdim birkere birkere keçi boynuzu bir kaç kezde üzüm pekmezi denedim keçiboynuzunu herdaim vermiyorum ergenliği tetikliyor
Ben keciboynuzu ozu verdim bu iki hafta.Biraz canim sikildi erken ergenlik mevzusunu bilmiyordum acikcasi :KK43: Pekmez henuz hic vermedim
1 yemek kasigi yapiyorum ben og naturalin tarhanasini kullaniyorum

Benim bazen hic yemiyor bazen de baya yiyor.Mesela soyle tarifleyeyim uc bolmeli mama kaplari var ya onun buyuk olanini dolduracak kadar yogurtlu sebzeli karabugdayi bitirdi mesela bu aksam.Ben hic emin olamiyorum az yiyince doyuyor mu diyorum cok yiyince bu cocuk niye bu kadar cok yiyor diyorum boyle geciyor gunler

Az değil ya, daha 7 aylık bunlar, bazıları değil bile.
Benimki bugün sadece yoğurtla açılmış yumurta sarısı ve yarıma yakın şeftali yedi. Tarhanayı iki kere denedim istemedi. Bazı günler bir kavanoz patates püresi yiyor, belli olmuyor sağı solu.
Ayyy ne bilim instagramda da denk geliyorum 7. Ay örnek menü diyor bakıyorum benim liste yok orda onlar çok fazla ara öğün bile var.
Benim bazen hic yemiyor bazen de baya yiyor.Mesela soyle tarifleyeyim uc bolmeli mama kaplari var ya onun buyuk olanini dolduracak kadar yogurtlu sebzeli karabugdayi bitirdi mesela bu aksam.Ben hic emin olamiyorum az yiyince doyuyor mu diyorum cok yiyince bu cocuk niye bu kadar cok yiyor diyorum boyle geciyor gunler
Bana bizim doktor 6-7 ayda yarım çay bardağını geçmesin öğün demişti sadece ona göre bakıyorum. Benimki de öyle yiyor sayılmaz.
İyiyim çok şükür. Hala burun akıntım var ama boğazım geçtiği için çok takılmıyorum ona 😁
ay iyi çok şükür gitsin gelmesin

Bende bol bol tarhana çorbası veriyorum en sevdiği çorba biz tarhanayı evde yapıyoruz hatta memleketimin tarhanası meşhur
Çok faydalı çok lezzetli tam da bebek ürünü bence
Yoğurt dövme tuz katıklısı ekşitip kurutuyoruz
Tuz ilk 1 sene yok demişlerdi bana annemin tarhana da tuzlu ben ondan veremem ilk 1 yıl diyordum

Kızlar normalde park yatağın içinde sevi bebenin reflü yatağında yatıyordu kızım. Yanlar kabarık olduğu için dönemiyordu. 1 Hazirandan beri kendi dönüp elleri üzerinde duruyordu. Tatilde direk park yatağa yatırmaya başladık. Orda önce yan dönüp uyumaya başladı. Eve gelince de reflü yatağını kaldırdım, park yatağa yatırıyorum ama dönüyor. Yatağın ortasına yatırdıysam tam dönüyor yüzüstü uyuyor. Yatağın kenarına yatırıyorum genelde soluna döndüğü için o tarafa dönünce yatağın kenarlarından tam dönemeyip yan yatırıyor. Korkmam lazım mı bilemedim, sizin bebeler yüzüstü uyuyor mu?

Cok cok gecmis olsun

Cok cok gecmis olsun

Ben keciboynuzu ozu verdim bu iki hafta.Biraz canim sikildi erken ergenlik mevzusunu bilmiyordum acikcasi :KK43: Pekmez henuz hic vermedim

1 yemek kasigi yapiyorum ben og naturalin tarhanasini kullaniyorum
Korkulacak bişi yok iki hafta hergün versen bile hiçbişi olmaz ben haftada veya on günde bir kahvaltısına katmayı düşünüyorum

Kızlar normalde park yatağın içinde sevi bebenin reflü yatağında yatıyordu kızım. Yanlar kabarık olduğu için dönemiyordu. 1 Hazirandan beri kendi dönüp elleri üzerinde duruyordu. Tatilde direk park yatağa yatırmaya başladık. Orda önce yan dönüp uyumaya başladı. Eve gelince de reflü yatağını kaldırdım, park yatağa yatırıyorum ama dönüyor. Yatağın ortasına yatırdıysam tam dönüyor yüzüstü uyuyor. Yatağın kenarına yatırıyorum genelde soluna döndüğü için o tarafa dönünce yatağın kenarlarından tam dönemeyip yan yatırıyor. Korkmam lazım mı bilemedim, sizin bebeler yüzüstü uyuyor mu?
Benim kızda öyle ben gece yüzüstü gördüğümde hep düzeltiyorum yine yüzüstü oluyo yan yatıyo ama çoçuk sırt üstü yatmayı sevmiyor çok uğraşıyorum hatta güvenli yatış sırtüstü die oda annem küçükken bi sağ bi sol yatırdı çocuk alışkın bende erkeği sağ sol çok yapmadım oda sırt üstü yatıyo yana koyuyorum arada hemen sırt üstü dönüyor

Bir bucuk aydır böyle çılgınlar gibi uyuyor benimki de. Bir yan yatıyor, bir yüz üstü, bir sırt üstü. Keyfi nasıl isterse. Gün içinde de öyle. Biz şu an yer yatağında yatıyoruz hatta çok sık emmeye uyandığı için, yayla gibi yeri geniş döne döne yatıyor.

X