2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
İyi akşamlar herkese..
Hamileliğimi doğumumu ve sonrasını sizlerle geçirdim iyiki bu kulüpten haberdar olmuşum diyorum bana yalnız başıma kaldığım bu mahrumiyet bölgesinde dost oldunuz
birkaç gündür bende bir gariplik vardı
Test yaptım pozitif çıktı
Sevinsemmi üzülsemmi bilmiyorum ama deli gibi ağlıyorum
İçimden geçiriyordum grupta tekrar hamile olan var mı acaba pek de okuyamıyorum diye. Hayırlı olsun canım pozitif olmaya çalış sağlıklı bir hamilelik geçirirsin inşallah

Kızlar gece uykusuna yatırırken temiz bez bağlıyorum 120ml süt eşliğinde uyuyor. Gece full dolu oluyor bezi. Bugün 4te uyandı. Çisi taşmış. Bezi cikarttigimda hic boşluk kalmamisti. Temiz bez takıp öyle 120ml verdim.

Sizinde böyle mi? Normal mi? Bez 120 mi işeme alabiliyor? Gece de mi değiştiriyorsunz? Ne yapsam hic bilemedim

Kızlar gece uykusuna yatırırken temiz bez bağlıyorum 120ml süt eşliğinde uyuyor. Gece full dolu oluyor bezi. Bugün 4te uyandı. Çisi taşmış. Bezi cikarttigimda hic boşluk kalmamisti. Temiz bez takıp öyle 120ml verdim.

Sizinde böyle mi? Normal mi? Bez 120 mi işeme alabiliyor? Gece de mi değiştiriyorsunz? Ne yapsam hic bilemedim
O hiç belli olmuyor ya. Tıka basa dolu olsa da çişi taşmamışsa değiştirmiyorum. Yoksa 2 saat uyumuyor.
Ama 120’den fazla alıyor bence, gece yatarken 180 içirdim, 1’de ve 5’te de içirdim. 90 içmiştir iki kere diye tahmin ediyorum, tam hatırlamıyorum. Sabah 8’de değişti bi daha bezi.

O hiç belli olmuyor ya. Tıka basa dolu olsa da çişi taşmamışsa değiştirmiyorum. Yoksa 2 saat uyumuyor.
Ama 120’den fazla alıyor bence, gece yatarken 180 içirdim, 1’de ve 5’te de içirdim. 90 içmiştir iki kere diye tahmin ediyorum, tam hatırlamıyorum. Sabah 8’de değişti bi daha bezi.
Bu kadar çiş neden oluyor ki . sebzeler ödem mi söküyor dicem bebeğin ödemimi olur. vücudundaki tüm su çıkıyorsa. üşütüyorsa mı çok çiş olur? beynim durmuş gibi

Benim kız o kadar terliyor ki gece defalarca uyanıp emmmesine rağmen iki gündür neredeyse bir kere ciş yapmış bez alıyorum sabah.gece boyu 3 defa zıbın değişiyorum 1 askılı zıbınla uyutuyorum tek kat küçük muslin atıyorum sadece karnına ona rağmen su oluyor .1 aydır annemdeydim serin serin gece emmesini bile nerdeyse ikiye düşürmüştü iki gündür evime döndüm çocuklar perişan sıcaktan. Suda iciremiyorum kaşıkla içiyor biraz

Birde hanı guruba atmıştım ya ayaklarda döküntüler oluyor cildiye uyuz değil diyor çocuk doktoru alerji degil diyor demiştim diyetlerden kaçak yoktu.şampuan değiştim ecowell kullanıyordum bioderma atoderm serisine geçtik döküntülerden eser kalmadı çok şükür deterjanda değiştim yani bazen beslenmeye takılıp kalıyoruz döküntülerde ama bir çok farklı sebebi olabiliyormuş meğer

Bu kadar çiş neden oluyor ki . sebzeler ödem mi söküyor dicem bebeğin ödemimi olur. vücudundaki tüm su çıkıyorsa. üşütüyorsa mı çok çiş olur? beynim durmuş gibi
Bezini değiştirince bütün içindeki çiş gitti diye düşünme. Önceden içtiklerinin yediklerinin çişi de oluyordur.

Popodaki pişiğin üzerinde minik beyaz noktalar olması mantar mı oluyor kızlar sanki burda öyle bi konuşma geçmişti ama tam hatırlayamadım

Karnaval gibi geceler geçiyoruz, birkaç geceye hunimi de takar gelirim. Siz de gelin, birlikte deliririz:halay:
Bizde iki gecedir öyleyiz ayağımda bi tane memede bi tane sabahlar olmasın bugün işyerindeki powerpointte çalıştığım bir haftalık emeğimi aradan slayt silerken silip attım kurtaramadım da ağlamak istiyorum okadar yorgunum ki halen nasıl sildim hiç bir fikrim yok

Kizlar kahvaltıda her öğün organik bi yumurta sarısı, peynir yanına değişen bir seyler. Öğlen sebze püresi içinde her zaman karnibahar, brokoli, havuç, patates oluyor kafama göre de bir seyler ekliyorum mesela bugun dereotu, nane ve semizotu da ekledim. Sonraki öğünler kafama göre karışık. Bu şekilde düzen olabilir demi?

Kizlar kahvaltıda her öğün organik bi yumurta sarısı, peynir yanına değişen bir seyler. Öğlen sebze püresi içinde her zaman karnibahar, brokoli, havuç, patates oluyor kafama göre de bir seyler ekliyorum mesela bugun dereotu, nane ve semizotu da ekledim. Sonraki öğünler kafama göre karışık. Bu şekilde düzen olabilir demi?
Bilmiyorum 🤷🏼‍♀️ ama bizde kafamıza göre ilerliyoruz

Ya maşallah sana. Akşam da yoğurt meyve irmikli puding gibi yapabilirsin. Hem karnını tok tutar. Zaten şu an iki öğün bile yemesi yeterli. Maksat yemeyi öğrensin. Ben tarhana çorbası verdim bugün. O da sağlıklı deneyebilirsin.

Ya maşallah sana. Akşam da yoğurt meyve irmikli puding gibi yapabilirsin. Hem karnını tok tutar. Zaten şu an iki öğün bile yemesi yeterli. Maksat yemeyi öğrensin. Ben tarhana çorbası verdim bugün. O da sağlıklı deneyebilirsin.
Pudingi nasıl yapıyorsun evde doğalmı

Kıvamı puding muhallebi gibi oluyor ya canım. Onun için öyle dedim. Pirinç unlu yapınca aynı puding gibi oluyor.
Ha muhallebi tarzında anladım
Şimdi bende anne sütünü azaltmaya çalışıyorum ekstra doyurmam gerekiyor bebeği mamaya bu saaten sonra başlayamam biberonda almıyor bizim gibi sofraya gelip yiyor mecbur şimdilik
Tabi gözümün içine bakıyır beni emzir diye canım çok yanıyor o halini gördükçe 😔

X