2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kışıda orda geçirdim doğru düzgün ısıtıcı açılmadı

Sende türkiyenin bir ucundan bir ucuna gelmişsin🫢

Benim bebeğim dede benzer durumlar olmaya başladı 7 buçuk aylık şuan bir haftadır titriyor dediğin gibi bişey tutunca kendini sıkıyor kıpkırmızı yapıyor ben normal diye düşünüyorum kardeşimde benzer şeyleri yapıyordu büyüdükçe artmıştı yürüdükten sonra bırakmıştı yapmayı
Ama annelik içgüdüsü ne de olsa garip bir hal görürsen mutlaka götür
Bizimki de 7 aylık olduğu günden beri bi kaç gündür yapıyor bende korkuyorum önemli bişey değildir umarım

Hiç kullanmadım ki 🤷‍♀️ organik falan çok şaapmıyorum ben. İçindekilere 150 tane şey yazmışlarsa almıyorum sadece.
İçerikte benimkinin yememesi gereken şeyler oluyor bazen ya da doktorlar yazana güvenme hiç ambalajlı tüketme dedi ama zeytin ezmesi yani, en fazla ne olabilir. Bir bakam

Kızlar herkese merhaba 4 aydır işe başladım çok yoğun bir temponun içindeyim buraya girecek zaman hiç bulamadım uzun zamandır. Umarım hem sizler hem bebişler iyidir.
Benim bi sorum var içim içimi yiyor aklıma siz geldiniz beni anlayacağınızı ve yönlendireceğinizi biliyorum.
Şöyleki benim kızım 7 aylık oldu sayılır bi 10 gündür falan kendini titretme huyu çıkardı.
Hani bir anda üşürsünüzde içiniz ürperir bi titrersiniz geçer aynen öyle. İlk başta seyrekti gittikçe çoğaldı.
Birde iki yumruğunu sıkıyor kolları aşağı doğru düz yapıyor ayaklarını da düz yapıyor yüzünü kıpkırmızı yaparak sıkıyor kendini. Ve çok fazla yapıyor öyle arada bir değil.
Tabi ki netten baktım dayanamdım epilepsi nöbetlerine benziyor sanki ay çıldırıcam.😭😭
Bu arada videosunu çektim doktoruna attım nörolojik gelişim sırasında olabilir normal dedi ama bizimkini gördükçe kahroluyorum.
Bu arada birde ağzı boşken emme hareketi yapıyor sanki ağzında bişey varmış gibi. Onu az önce konuşmuşsunuz gerçi sizinde yaşadığınız bir durum olduğunu görünce rahatladım normal demek ki bu durum.
Ama kendini kasma ve titretme konusunda rahatlatamıyorum kendimi.
Bugün mesela titremesini hiç görmedim ama devamlı kasıyor kendini.
Annemde heyecanlanınca kızınca falan yaptığını söylüyor.
Sizin bebeklerinizde de var mı böyle bi durum?
Arkadaşımın kızı idrar yolu iltihabı olmuş çiş yaparken titriyormuş o dönem. Titremenin ardından bir bezini kontrol edin çiş varsa idrar yolu iltihabını bir düşünün 🙏🏻 inşallah hiç birşey çıkmicak, titreme atağı deyip gelip geçecek

Nasıl yapıyorsunuz peki
Rendenin en ince yeriyle havuç ve kabak rendeledim. Havucu önce suda haşlayıp yumuşattım. Sonra kabak, sarimsak ve şehriyeyi ekledim. (Sarımsak rendesinden geçirdim). Güzelce piştikten sonra tabakta biraz çatalla ezilebilir, isteğe bağlı. En sonunda da z.yağı ekleyip servis ediyoruz😍 Ben bu çorbaya nane de koydum bir ara, ilerleyen zamanlarda kıyma da koyacağım. Patates de rendelenebilir mesela. İsteğe göre bir şeyler çıkarıp eklenebilir.

Kızlar bugün göz ölçümüne gittim hem kıza hem bana. Benimki bildiğimiz Usul makine ve harf okutma oldu. Kızınki çok teknolojik bir makineye bakittilar. Her şeyi ölçtü. Gözü 1 ve 1bucukmus ama normalmis 4e kadar. 2 yaşında tekrar kontrol.

Kızlar bugün göz ölçümüne gittim hem kıza hem bana. Benimki bildiğimiz Usul makine ve harf okutma oldu. Kızınki çok teknolojik bir makineye bakittilar. Her şeyi ölçtü. Gözü 1 ve 1bucukmus ama normalmis 4e kadar. 2 yaşında tekrar kontrol.
Fotoğrafını çektiler dimi bizimde öyle yapılmıştı ölçüm deyince zor sanmıştım iki saniye sürdü

Ben bu oioinin kaşığından artık hiç memnun değilim ya, normal tatlı kaşığı daha kullanışlı. Munchkinin kaşığı nasıl acaba🤔

Ben de boyle bir sey istiyorum ozele gittik guya bir sey yapmadilar damla vs damlattilar

Kızlar hazırladıklarınızı yazın günlük nolur, fikir olsun bizlere de. Ne yapacağım diye düşünmekten başıma ağrılar giriyor bazen 😄

Ben bugun
1 yemek kaşığı bebek irmiğini, yarım bardak suyla pişirdim. İçine 1 kücük armut ve 1 kayısıyı cam rendeden geçirip ekledim. En son üstüne biraz zeytinyağı kattım. Bir çay kaşığı kadar da tereyağ ekledim. Sıcakken daha kavanozlayıp çantaya attım. Dışarıda çok rahat oldu

Kızlar hazırladıklarınızı yazın günlük nolur, fikir olsun bizlere de. Ne yapacağım diye düşünmekten başıma ağrılar giriyor bazen 😄

Ben bugun
1 yemek kaşığı bebek irmiğini, yarım bardak suyla pişirdim. İçine 1 kücük armut ve 1 kayısıyı cam rendeden geçirip ekledim. En son üstüne biraz zeytinyağı kattım. Bir çay kaşığı kadar da tereyağ ekledim. Sıcakken daha kavanozlayıp çantaya attım. Dışarıda çok rahat oldu
Ben de pişirince kavanoza koyuyorum. Anneme giderken yanımda götürüyorum. Geçen parkta yedirdim, iyi oluyor gerçekten. Eline sağlık.
Bugün yeni tadıma geçicem ama ne? 🤔

X