2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar yaz meyvelerinden ne denediniz Çilek deneyen var mı

Kayısı, kiraz, karpuz, seftali. En güzel meyve suzgecinde yiyor ama kabuklarini soyup küçük küçük yapıp ağzına veriyorum.

Kızlar ya bişey soracağım benim ikizlerden biri dilini çiğniyor aslında bu ek gıdada bize yardımcı oldu ama şimdi heyecanlanınca onunla konuşunca ve sinirlenince yapıyor bide diliyle oyuncaklara uzanmaya çalışıyor komşum niye dilini çiğniyor falan abuk subuk konuştu doktorumda oyun gibi onun için vs dedi önemsemedi sizde buna benzer bi durum var mı çok kafama taktım dişleride yok henüz
Komşuyu boz gitsin ya şöyle şeyler diyene doktora sordum normalmiş, cok zekiymis ondan diyin geçin, eve gelince google seaech😅 benim kızımda çok yapıyordu . Alıntıdan sonraki yorum doğru olabilir şimdi dişi çıktı yapmiyor. Parmagi ağzında.

Kızlar yüksek sesten korkuyor mu bebekleriniz. Doğalı eve süpürgeyi birlikte tutuyoruz. Kış çocuğu hep saçını fönledim. Sanki bir gecede nefret etmis onlardan sesini duyunca çok korkuyor. Sizde de var mi?

Kızlar avakado verip alerjik reaksiyon gören var mi bugün avakadonun ilk tadım günüydü malesef ki uzun zaman sonra kakada mukus oldu 🥺
Ben. Bu arada maalesef her üründe bebeğimin yüzü ve vücudu kızarıp sişiyor. Alerji doktoruna gittik. 6,7 ürün için alerji testi yaptırdık. Bakalım sonuçlar ne çıkacak
Avakado
Bezelye
Yumurta
Peynir
Ek olarak kuruyemiş susam vs de bakıldı.

Kızlar herkese merhaba 4 aydır işe başladım çok yoğun bir temponun içindeyim buraya girecek zaman hiç bulamadım uzun zamandır. Umarım hem sizler hem bebişler iyidir.
Benim bi sorum var içim içimi yiyor aklıma siz geldiniz beni anlayacağınızı ve yönlendireceğinizi biliyorum.
Şöyleki benim kızım 7 aylık oldu sayılır bi 10 gündür falan kendini titretme huyu çıkardı.
Hani bir anda üşürsünüzde içiniz ürperir bi titrersiniz geçer aynen öyle. İlk başta seyrekti gittikçe çoğaldı.
Birde iki yumruğunu sıkıyor kolları aşağı doğru düz yapıyor ayaklarını da düz yapıyor yüzünü kıpkırmızı yaparak sıkıyor kendini. Ve çok fazla yapıyor öyle arada bir değil.
Tabi ki netten baktım dayanamdım epilepsi nöbetlerine benziyor sanki ay çıldırıcam.😭😭
Bu arada videosunu çektim doktoruna attım nörolojik gelişim sırasında olabilir normal dedi ama bizimkini gördükçe kahroluyorum.
Bu arada birde ağzı boşken emme hareketi yapıyor sanki ağzında bişey varmış gibi. Onu az önce konuşmuşsunuz gerçi sizinde yaşadığınız bir durum olduğunu görünce rahatladım normal demek ki bu durum.
Ama kendini kasma ve titretme konusunda rahatlatamıyorum kendimi.
Bugün mesela titremesini hiç görmedim ama devamlı kasıyor kendini.
Annemde heyecanlanınca kızınca falan yaptığını söylüyor.
Sizin bebeklerinizde de var mı böyle bi durum?
Ürperme atağı olabilir. Zamanla geçer. Zararsız bir durum.

Merhbalar iyi geceler kızlar bebekleriniz suluk kullanıyor mu bn bir ikk verdim ellerine alisamadilari attılar yere ne yapmalıyım acaba bu arada Philips avent var bnde

Kayısı, kiraz, karpuz, seftali. En güzel meyve suzgecinde yiyor ama kabuklarini soyup küçük küçük yapıp ağzına veriyorum.

Komşuyu boz gitsin ya şöyle şeyler diyene doktora sordum normalmiş, cok zekiymis ondan diyin geçin, eve gelince google seaech😅 benim kızımda çok yapıyordu . Alıntıdan sonraki yorum doğru olabilir şimdi dişi çıktı yapmiyor. Parmagi ağzında.

Kızlar yüksek sesten korkuyor mu bebekleriniz. Doğalı eve süpürgeyi birlikte tutuyoruz. Kış çocuğu hep saçını fönledim. Sanki bir gecede nefret etmis onlardan sesini duyunca çok korkuyor. Sizde de var mi?
Çok teşekkür ederim dişi çıksa rahatlayacağız anasına benzediyse dokuzuncu ayı bekleyecez🫣 Tabikii korkuyorlar gözlerini kırpıştırıyor ama kız daha ödlek yada ben Karadenizliyim sesim normal insana göre daha yüksek bağırarak konuşurum🤭 erkek bana daha maruz kaldı alıştı kızla annem sessiz sessiz konuşur şarkı söyler o daha seslere duyarlı bebekler çok çabuk huy değiştirir sessizliğe alıştıysa bu süreçte öneden korkmuyorsada şuan korkuyor olabilir sinir sistemeleri çok gelişken çok normal sese maruziyette önemli beyaz gürültü küçükken daha çok maruz kaldıkları için seviyorlardı şimdi sevmiyor olabilir

Merhbalar iyi geceler kızlar bebekleriniz suluk kullanıyor mu bn bir ikk verdim ellerine alisamadilari attılar yere ne yapmalıyım acaba bu arada Philips avent var bnde
Benimkiler suluğu çok sevmediler pipetli değil normal suluk. Bardakla içirmeye çalışıyorum içine puu falan yapıp oynuyorlar şimdi değiştirip pipetli alıcam pipete alıştırayım diyorum biberonla içiyorlar ama biberonla vermek doğru değil diyo google amca bilmiyorum

Benimkiler suluğu çok sevmediler pipetli değil normal suluk. Bardakla içirmeye çalışıyorum içine puu falan yapıp oynuyorlar şimdi değiştirip pipetli alıcam pipete alıştırayım diyorum biberonla içiyorlar ama biberonla vermek doğru değil diyo google amca bilmiyorum
Muhtemelen biberon ile mama özdeşlesiyordur diye olabilir biberonu eğer açken görürse heyecanlanıyor kar çünkü 😂

Çok teşekkür ederim dişi çıksa rahatlayacağız anasına benzediyse dokuzuncu ayı bekleyecez🫣 Tabikii korkuyorlar gözlerini kırpıştırıyor ama kız daha ödlek yada ben Karadenizliyim sesim normal insana göre daha yüksek bağırarak konuşurum🤭 erkek bana daha maruz kaldı alıştı kızla annem sessiz sessiz konuşur şarkı söyler o daha seslere duyarlı bebekler çok çabuk huy değiştirir sessizliğe alıştıysa bu süreçte öneden korkmuyorsada şuan korkuyor olabilir sinir sistemeleri çok gelişken çok normal sese maruziyette önemli beyaz gürültü küçükken daha çok maruz kaldıkları için seviyorlardı şimdi sevmiyor olabilir
Annen karadenizli değil mi? 🤭

kızıma biberonla da verdim, sulukla da verdim, gayet normal bi çocuk 😂

Bende huysuzmuşum banaaaaa çekmiş belli bırak kendi kendine uymasını sakin uyutmaya becerebilsem keşke bu arada akşam kaç gibi uyuyor ve gece emmeye kalkıyor mu
Şu bir iki haftaya kadar güzel uyuyordu, genelde ya sabaha kadar hiç kalkmıyordu ya da bir iki defa kalkıyordu emmeye. Şimdi saat başı kurulu alarm gibi kalkıyor, geçen günlerde ağlayarak kalkıyordu şimdi ağlamıyor ama sık kalkıyor. Diş biraz dengesini bozdu. Gece de 8-9 gibi uyuyor.

Sabah kahvaltısı için akşamdan suya zeytin koymuştum, cizik atıp tuzu çıksın diye çıkmamış neredeyse hiç. Komple çekirdeğini çıkarıp ikiye mi bölmek lazım acaba? Cam rendede ezip verecektim.

Bu sabah yulaf unlu avokado -muz
Salatalık
Üzüm pekmezle minicik ekmek içleri
Tuzu çıksaydı bir de zeytin ezip koyacaktım, yarına tekrar deneyeceğim.

Sabah kahvaltısı için akşamdan suya zeytin koymuştum, cizik atıp tuzu çıksın diye çıkmamış neredeyse hiç. Komple çekirdeğini çıkarıp ikiye mi bölmek lazım acaba? Cam rendede ezip verecektim.

Salatalık
Ayyy maşallah benim kendime kahvaltı hazırlamaya enerjim yok ☹️ bütün vücudum ağrıyor sanki, gece sıcaktan uyuyamadım sabah klima karşısına geçtim ondan oldu sanırım inşallah hastalanmam. Ben de kırmızı erik vereceğim bugün 3. Gün

Salatalık
Ay yaz boyle fikir oluyor 😃 yulaf ununusuda pisirevek misin yesil kabak hasladim corbaya kattim yiyecrk mi bakalim

Ayyy maşallah benim kendime kahvaltı hazırlamaya enerjim yok ☹️ bütün vücudum ağrıyor sanki, gece sıcaktan uyuyamadım sabah klima karşısına geçtim ondan oldu sanırım inşallah hastalanmam. Ben de kırmızı erik vereceğim bugün 3. Gün
Çok geçmiş olsun😔, belki biliyorsundur memlekete taşındım evde hâlâ tadilat vs devam ediyor annemde kalıyoruz. Tek olsam ben kızımla tuvalete bile gidemiyorum, annem ilgilenirken yapıyorum. Yalnız olsam emzirmeden öteye gidemem.

Ay yaz boyle fikir oluyor 😃 yulaf ununusuda pisirevek misin yesil kabak hasladim corbaya kattim yiyecrk mi bakalim
Evet bir tatlı kaşığı kadar yulaf pişirdim soguttum. Ben bazen irmikle yulafi da karıştırıyorum. İnşallah sever minik😍

Ben dün kuzu kıymalı nohut verdim, bugün hafif olsun diye kabak-havuc yapacağım. Çoktandır yemedi kabak.

Şu bir iki haftaya kadar güzel uyuyordu, genelde ya sabaha kadar hiç kalkmıyordu ya da bir iki defa kalkıyordu emmeye. Şimdi saat başı kurulu alarm gibi kalkıyor, geçen günlerde ağlayarak kalkıyordu şimdi ağlamıyor ama sık kalkıyor. Diş biraz dengesini bozdu. Gece de 8-9 gibi uyuyor.
Bizim ki alışkanlıktan mı bilmiyorum 3 saate bir kalkıyor her zaman bu böyle

Siz de yazın, benim çok seçeneğim olmuyor bana da fikir olur. İnstam falan da yok, doktorla ilerliyorum ama değişiklik yapmaya da çalışıyorum artık.
Ben vitmadan hazir corbalar aldim arada onlardan pisiriyorum ama dun pazara gittim bir suru meyve aldim yogurtla onlari verecegim yesil kabak aldim sebze. Yesil fasulye hsftaya alir denerim

X