2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben vitmadan hazir corbalar aldim arada onlardan pisiriyorum ama dun pazara gittim bir suru meyve aldim yogurtla onlari verecegim yesil kabak aldim sebze. Yesil fasulye hsftaya alir denerim
Ben bezelye yapıyorum, taze fasulye yapıyorum artık bunlara kıyma da giriyorum. Haftaya yeşil mercimek deneyesim var. Şehriye çorbası yapıyorum ara ara, sebzeli sarımsaklı. Pirinç çorbası yapıyorum naneli. Kızım sebzeleri, meyveleri aylardır yiyor artık yemek turevlerine giriyorum ben.

Ben bezelye yapıyorum, taze fasulye yapıyorum artık bunlara kıyma da giriyorum. Haftaya yeşil mercimek deneyesim var. Şehriye çorbası yapıyorum ara ara, sebzeli sarımsaklı. Pirinç çorbası yapıyorum naneli. Kızım sebzeleri, meyveleri aylardır yiyor artık yemek turevlerine giriyorum ben.
Harika valla sehriyeyi catalla pistikten sonra eziyor musun

Sabah kahvaltısı için akşamdan suya zeytin koymuştum, cizik atıp tuzu çıksın diye çıkmamış neredeyse hiç. Komple çekirdeğini çıkarıp ikiye mi bölmek lazım acaba? Cam rendede ezip verecektim.

Bu sabah yulaf unlu avokado -muz
Salatalık
Üzüm pekmezle minicik ekmek içleri
Tuzu çıksaydı bir de zeytin ezip koyacaktım, yarına tekrar deneyeceğim.
Ben de hazır zeytin ezmesi mi alsam diyordum.
Cam rendeye uyuz olduğum için sabah uyku sersemi robotun iki aparatıyla armut ezmeyi denedim. Olmayınca yoğurt kattım. Daha saçma oldu. En sonunda mama da kattım. Milkshake gibi bişey oldu. Bütün robotu baştan aşağı yıkadım. Ama içmiyor, ağlıyor kaç saattir, uyumuyor.

Ayyy maşallah benim kendime kahvaltı hazırlamaya enerjim yok ☹️ bütün vücudum ağrıyor sanki, gece sıcaktan uyuyamadım sabah klima karşısına geçtim ondan oldu sanırım inşallah hastalanmam. Ben de kırmızı erik vereceğim bugün 3. Gün
Benim şeftalide 3. Günümdü ama evde şeftali yok. Bugünü pas geçsem bir şey olmaz herhalde.

Cam rendeye uyuz olduğum için sabah uyku sersemi robotun iki aparatıyla armut ezmeyi denedim. Olmayınca yoğurt kattım. Daha saçma oldu. En sonunda mama da kattım. Milkshake gibi bişey oldu. Bütün robotu baştan aşağı yıkadım. Ama içmiyor, ağlıyor kaç saattir, uyumuyor.
Kıyamam ya, neneler gibi bu ara her şeye dişten mi acaba diyorum. Huzursuzluğu, istahsizligi vs. İrmikli meyve falan yaptın mı hiç? Ya da belki sadece mama icesi vardır. Çok zorlanıyorum benim kızım da böyle olunca. Derdi ne bilmiyorsun, ne istiyor anlamıyorsun. Yani en azından ben öyle oluyorum, çok üzülüyorum hem de çok yoruluyorum.

Cam rende beni de sinir ediyor ama el mahkum devam ediyorum.

Hazir zeytin ezmesi var mı öyle gönül rahatlığıyla verebileceğimiz, çok iyi olurdu gerçekten.

Kızım emziği bıraktı tamamen, uyurken de biberondan süt içiyor. Bende bırakmışken bırakayım bari diyorum, dişten mi acaba, büyük numarasını da almıştım onu da sevmedi

Kıyamam ya, neneler gibi bu ara her şeye dişten mi acaba diyorum. Huzursuzluğu, istahsizligi vs. İrmikli meyve falan yaptın mı hiç? Ya da belki sadece mama icesi vardır. Çok zorlanıyorum benim kızım da böyle olunca. Derdi ne bilmiyorsun, ne istiyor anlamıyorsun. Yani en azından ben öyle oluyorum, çok üzülüyorum hem de çok yoruluyorum.

Cam rende beni de sinir ediyor ama el mahkum devam ediyorum.
Uykusu var diye yemiyor canım. Uykusunu alınca bayağı yiyor. İrmik daha vermedim ama pirinç unlu elmalı muhallebi yaptım, sevdi bayağı.

Yazın o sıcağa rağmen kışın da torosların kar soğuğu vuruyor. Ben şubat tatilinde de donuyorum orda ama bizimkiler ya sobayla ısınıyor ya doğalgazla ondan. Bari kışın da sıcak olsaydı. Ekim, kasım, mart, nisan, mayıs çok güzel.
Ben yine istanbul’un gözünü seveyim. 😂
Kışıda orda geçirdim doğru düzgün ısıtıcı açılmadı
Esimin isi burda yazlari kacmayi dusunuyorum ben de :/
Sende türkiyenin bir ucundan bir ucuna gelmişsin🫢
Kızlar herkese merhaba 4 aydır işe başladım çok yoğun bir temponun içindeyim buraya girecek zaman hiç bulamadım uzun zamandır. Umarım hem sizler hem bebişler iyidir.
Benim bi sorum var içim içimi yiyor aklıma siz geldiniz beni anlayacağınızı ve yönlendireceğinizi biliyorum.
Şöyleki benim kızım 7 aylık oldu sayılır bi 10 gündür falan kendini titretme huyu çıkardı.
Hani bir anda üşürsünüzde içiniz ürperir bi titrersiniz geçer aynen öyle. İlk başta seyrekti gittikçe çoğaldı.
Birde iki yumruğunu sıkıyor kolları aşağı doğru düz yapıyor ayaklarını da düz yapıyor yüzünü kıpkırmızı yaparak sıkıyor kendini. Ve çok fazla yapıyor öyle arada bir değil.
Tabi ki netten baktım dayanamdım epilepsi nöbetlerine benziyor sanki ay çıldırıcam.😭😭
Bu arada videosunu çektim doktoruna attım nörolojik gelişim sırasında olabilir normal dedi ama bizimkini gördükçe kahroluyorum.
Bu arada birde ağzı boşken emme hareketi yapıyor sanki ağzında bişey varmış gibi. Onu az önce konuşmuşsunuz gerçi sizinde yaşadığınız bir durum olduğunu görünce rahatladım normal demek ki bu durum.
Ama kendini kasma ve titretme konusunda rahatlatamıyorum kendimi.
Bugün mesela titremesini hiç görmedim ama devamlı kasıyor kendini.
Annemde heyecanlanınca kızınca falan yaptığını söylüyor.
Sizin bebeklerinizde de var mı böyle bi durum?
Benim bebeğim dede benzer durumlar olmaya başladı 7 buçuk aylık şuan bir haftadır titriyor dediğin gibi bişey tutunca kendini sıkıyor kıpkırmızı yapıyor ben normal diye düşünüyorum kardeşimde benzer şeyleri yapıyordu büyüdükçe artmıştı yürüdükten sonra bırakmıştı yapmayı
Ama annelik içgüdüsü ne de olsa garip bir hal görürsen mutlaka götür

X