2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben bakıcıya kendi telefonu ile fotoğraf çekmemesini de söylerdim ( bakıcı aileden değilse)
Ben işteyken fotoğraf istiyorum annemde çekip atıyor. Banyo yaparken atmıştı bir kere çıplak fotoğraf çekmemesini söyledim çünkü telefondan geri getirilebiliyor.

Bir iki geceliğine ufak bir kaçamak yapmak bebemi çok etkiler mi sizce, mızmız bebek. Ha evde ha başka yerde ne fark eder kıvamına geldim iyice. Artk çok bunaldım iki gün değişiklik istiyorum. Ek gıdası, huzuru, düzeni nasıl etkilenir? İyi şeyler söyleyin de el birliğiyle beni iki gün bir yere gönderelim, mahvoldum iyice.
Ben Antalya'da olduğum için tesis gibi yere sabah gidip aksam geliyorum otel gibi. Cok iyi geliyor vala bize. Sıkılmaya fırsatı kalmıyor diye belki daha çok yoruluyor diye daha iyi oluyor param olsa her gün gitsem 😅

Peki gorsel var mi taneleri nasil catalla mi ezdin suyla mi pisirdin tek
Geceden suya koydum, sabah pişirdim ilk suyunu döktüm. Sonra yeni suyla yeniden pişirdim. Vallahi uzun uzun pişirdim yumuşak olsun diye. Sonra kabuklarını tek tek çıkardım, çatalla ezdim. Hem pişirdiğim sudan hem de kaynamış soğumuş sudan koydum açtım. İçine de kuzu kiymalari ekledim. En sonunda da z.yagini koyup yedirdim. Kalan haşlanmışlarin da kabuğunu soyup buzluğa attım.

Geceden suya koydum, sabah pişirdim ilk suyunu döktüm. Sonra yeni suyla yeniden pişirdim. Vallahi uzun uzun pişirdim yumuşak olsun diye. Sonra kabuklarını tek tek çıkardım, çatalla ezdim. Hem pişirdiğim sudan hem de kaynamış soğumuş sudan koydum açtım. İçine de kuzu kiymalari ekledim. En sonunda da z.yagini koyup yedirdim. Kalan haşlanmışlarin da kabuğunu soyup buzluğa attım.
Kız karnım acıktı 😂

Sütü bırakırsın saklama kabı ile. Normalde bebeğinin bi içim miktarı vardır. Benim 60 ve 90ml mesela.
90ml teklif et bebeğe dersin. Toksa dibinde kalır biraz dolaba geri koyarsınız. Açsa dolaptan birazdan daha verirsiniz. Yeme rutinini bakan kişiye anlatırsan. Kavanoz mamalardan alır fazlaca koyarsın. Pirinç unu, tarhana çorbasi.
Yani ek gidaya başladıysan hazirlayip verirsin artık. Bakan kisiye guvenmek zorundasin malesef. Bebek aç durmuyor zaten.
Sabah annem kızı alınca rutin şöyle konuşuyoruz.
7de kalktı, kakasını yaptı, banyosunu yaptı, süt içmedi, aç.
Ona göre yaklaşık bir bucuk iki saat sonra uyucagina göre anlıyor. Aç dediğim icin mama hazirlayip sunuyor. Kaka yaptığı için kaka beklemiyor. Genelde bir kaka yapar.
Sonra ben 12de alıyorum. O bana söylüyor.
90mama içti, uyudu, yumurta sarısı yedi, kavanoz mama yedi, uyudu, kaka yaptı, 11de uyandi,mamasini az yedi bu da devamı yolda acıkır diye.

Doktora giderken soru listesi hazırlıyorum anneme gösteriyorum, senin tespit ettiğini bir sey var mi diyorum. Mesela sabah gözü kayıyordur vs. Bakıcı ile entegre olunmalı sürekli.

İlk zaman süt ve mama miktarini her içtiğini bana yaziyordu. Bende kaydediyordum. Öyle başlayabilirsiniz. En basta böyle başlayacağınızı sonra değişebileceğini soylersin. Uyudu 90mama içti, uyandı. 60süt içti diye mesaj atar sana.
Bu yorum uzun oldu. Baska merak ettigin bir şey var mi?
Teşekkürler canım çok saol yeterli şimdilik

Benim bebem de öyle, uykuya direniyor asla uyumak istemiyor. Milyon tane doktora sordum, hepsi çok normal diyor. Gündüz uykularını da bu yüzden çok erken birakabilecegini söylediler hatta. Doğduğundan beri aynı rutinle gidiyoruz duş masal perde kapama vs, valla rutin mutin uykuya direnen bebekte hiçbir işe yaramıyor.
Kendi kendine oynarken uyuya kalsa keşke ama nerde sallarken bile direniyor

Ben bayağıdır salatalık rendeliyorum cam rendede, çok seviyor kızım ama bu cam rendede her şey sanki sadece su oluyor çok az peltesi oluyor meyvenin sebzenin

Ben iki çocukla gittim ama yanımda eşimin halasını götürdüm, yardımcı oldu sağolsun. Bi de villa kiraladık, o çok iyi oldu. Bebek içerde uyurken havuz keyfi yapabildik. Bi de anladım ki tam kızla rahat edecekmişiz bu sene, başa sarmışız 🤦‍♀️
Bizim yanımızda kimse olmayacak villaya gidiyorduk hep ama bu sene yemek falan ugrasamam dedim eşime otele gidicez aynen bizimde tam rahat edecegimiz zamanmıs oğlum 4yaşına girecek küçüğün büyümesini 4 gözle beklıyorum 😃

Diğer kişiler nasıl uyutuyor anlamıyorum sorun bizde mi 😢
Sakın öyle bir şey düşünme çünkü ortada bir sorun yok. Benim çevremde çocukları bebekken benim kızım gibi olan çok anne var, beni yalnızca onlar anlıyor 😂 onlarla konuşmak iyi geliyor bana🍀 nasıl ki her insanın huyu suyu karakteri yapısı bir değil bebeklerin de öyle. Robot değil ki bunlar aynı fabrikadan çıkmış gibi olsunlar. Ben mesela bebekken hiçbir sıkıntım olmamasina rağmen tıpkı kızım gibiymisim, huysuz, mızmız uyku vakti ağlaya ağlaya uyumaya direnen. Ama kardeşim kendi kendine oynarken bile uyurmus, annem bir kere ıh dediğini duymadım der kardeşim için. Düşün bak iki kardeş aynı ana babadan ama bambaşka iki huy.

Diğer kişiler nasıl uyutuyor anlamıyorum sorun bizde mi 😢
Ben de çok zorlandım ilk başlarda ama ebemiz bana dedi ki sakın bebeğini başka bir bebekle kıyaslama sakın. Ece böyle bir bebek, huyu böyle. Büyüyene kadar biraz seni yoracak hatta büyüyünce bile geçmeyecek bu durum, kabullen. Zaten asla kiyaslamadim ama kızımın huyunu suyunu daha hızlı kabullendim😍 Canım kızım, biricik kızım 💞 Sağlığı yerinde olsun varsın mızmız olsun.

Ben de çok zorlandım ilk başlarda ama ebemiz bana dedi ki sakın bebeğini başka bir bebekle kıyaslama sakın. Ece böyle bir bebek, huyu böyle. Büyüyene kadar biraz seni yoracak hatta büyüyünce bile geçmeyecek bu durum, kabullen. Zaten asla kiyaslamadim ama kızımın huyunu suyunu daha hızlı kabullendim😍 Canım kızım, biricik kızım 💞 Sağlığı yerinde olsun varsın mızmız olsun.
S sunshine__ bebeğim 2,5 aylıktı. Kuzenim bebek görmeye geldi. 6-9 arası uyutmaya uğraştım, geldiklerinde tam uyumuştu, kapı çalınca uyandı. Tepine tepine ağlamaya başladım. Eşim benim sürekli ağladığımı söyledi. Kuzenimin de 9 aylıktı bebeği o zaman. Dedi ki ‘ben hiç ağlamadım’. O gün bugün onu hiç görmek istemiyorum. Onun bebeği her zaman kendi kendine uyudu. Benimki kendi uyusa ben neden ağlıyım?

Kızlar ya bişey soracağım benim ikizlerden biri dilini çiğniyor aslında bu ek gıdada bize yardımcı oldu ama şimdi heyecanlanınca onunla konuşunca ve sinirlenince yapıyor bide diliyle oyuncaklara uzanmaya çalışıyor komşum niye dilini çiğniyor falan abuk subuk konuştu doktorumda oyun gibi onun için vs dedi önemsemedi sizde buna benzer bi durum var mı çok kafama taktım dişleride yok henüz

X