2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Heyet gıbı, 6 aylık refekat
Arkadasım aldı,bebegı dogar dogmaz kalp ameliyatı oldu, refakat ıznı aldı. Dogum ıznı bıter bitmez baslattı.

Alerjik bebek annelerıne verıldıgınınılk kez duydum
Kızımın bildiğim bir alerjisi yok, olmasından inşallah ama bu yarım gün çalışmam süt iznim bitince bir süre rapor almak çok isterim, 10ay kreş için cok erken geliyor.

Bugün az kuru naneli şehriye çorbası yedirdim kızıma, sebzeler kadar çok yemedi ama fena değildi yine de miktarı. Çatalla ezmedim de, üzerine zeytinyağı koydum karıştırdım piştikten sonra yedi. Bir dahaki sefere sarımsak da ekleyeceğim. Sonra kabak, havuç rendelerim güzel olur diye düşünüyorum.

Bugün az kuru naneli şehriye çorbası yedirdim kızıma, sebzeler kadar çok yemedi ama fena değildi yine de miktarı. Çatalla ezmedim de, üzerine zeytinyağı koydum karıştırdım piştikten sonra yedi. Bir dahaki sefere sarımsak da ekleyeceğim. Sonra kabak, havuç rendelerim güzel olur diye düşünüyorum.
Salca domates kullanma durumu nasıl. Şehriye su nane mi

Kızımın bildiğim bir alerjisi yok, olmasından inşallah ama bu yarım gün çalışmam süt iznim bitince bir süre rapor almak çok isterim, 10ay kreş için cok erken geliyor.
Ben bakıcı ıle anlastım 8 aylık olcak verıdgımde. Bızde az ders alıp yarım gun calısma durumu oluyor.. 8bucuk 12bucuk arası bakıcak 4 gun.

Trosyd evet mantar ilacı, bence 2-3 gün bir dene çünkü faydasını görüp göremediğini anca anlarsın, eğer duzelme olmazsa tekrar dr a git… En önemlisi popoyu aç altına havlu üstüne alt açma bezi koy öylece kalsın gün içinde sık sık 🌹
Yok onu yapıyorum sık sık havalandırıyorum ama kremlerden sonra böyle her yeri kabarınca endişelendim bende hani dokundu herhalde çocuğa diye 🥲
Liana3 Liana3 bactrobanı biz batık tırnağı için kullanıyoruz aylardır. Tabi her çocukta aynı etkiyi vermeyebilir. Hatta benimkinin pişiğine süreyim dedim şimdi. Arko krem büyük ölçüde azalttı.
Bebişin tırnağına mı canım. Antibiyotikmiş onun yan etkilerinde yazıyor yaygın şekilde döküntü yapabilir diye ama hangisi yaptı bilemiyorum trosyd sürdüm yine bakalım devam edecek mi döküntü bactroban sürmedim bakalım.
Canım cok geçmiş olsun, ben gün içinde epey açık bırakıyorum. Çiş kaçırdığı bu sebeple çok oluyor ama önemsemiyorum bitane pike var onu serip bırakıyorum üstüne. Yaz günü cok zor bebeklere.
Mantarın neden olduğunu söyledi mi doktor, pişiğin bir tık ustu mantar mı oluyor?
yazın bezden kaynaklı sık sık olacağını bi de ateşlendi 39 u gördü nerdeyse onunda etkili olabileceğini söyledi. Ya sanırım bi tık üstü normalde pişik kızarıklık ya geçmezse sivilce sivilce gibi oluyor üstü o mantarmış işte. Oyyy çocuğum daha yeni yeni ateşi atıyor bir de bu çıktı şimdi neyse sağlıklı olsunlar da

Domates kızıma alerji yapıyor. Salça koymadım. Suda şehriyeyi pişirdim sadece, inme yakını da nane koydum. Tabağında da zeytinyağı ekledim.
B biber salçası veriliyor ama tuzsuz nerden bulacaksınız. Bu arada veriliyor dedim ama 1 yaşından önce, kaçıncı ay tam hatırlamıyorum, bakmak lazım.

B biber salçası veriliyor ama tuzsuz nerden bulacaksınız. Bu arada veriliyor dedim ama 1 yaşından önce, kaçıncı ay tam hatırlamıyorum, bakmak lazım.
Ben de her şeyi biber salcasiyla yapıyorum aylardır alerji yüzünden. Yaz sonu annem az biraz yapar o zaman kızım için, bir bakarim hem de alerji dr'una sorarım

Kızım.bugun yedi.alisiyor tatlara yavas yavas,öğürme gitti.en cok bezelye sevdi sanirim.ama yerken ve yedikten sonra agliyor,mızmızlik var.tam mama saatine denk geldigi icin olabilir,arkasindan hemen mama verip susturuyordum,bugun oyle yapmadim,evin icinde dolastik,yerde oynadik kanguruya aldim uyuyor simdi kucagimda,mamasini vermedim daha.sabah 8.30 ta vermistim hala icmedi.siz nasil yapiyorsunuz mama olayini

Kızım.bugun yedi.alisiyor tatlara yavas yavas,öğürme gitti.en cok bezelye sevdi sanirim.ama yerken ve yedikten sonra agliyor,mızmızlik var.tam mama saatine denk geldigi icin olabilir,arkasindan hemen mama verip susturuyordum,bugun oyle yapmadim,evin icinde dolastik,yerde oynadik kanguruya aldim uyuyor simdi kucagimda,mamasini vermedim daha.sabah 8.30 ta vermistim hala icmedi.siz nasil yapiyorsunuz mama olayini
7.30’dan beri bir kere 120, iki kere 90 içti, iki kere uyudu. Bir kaşık elma yedi.

Bi doktorda dinlemiştim ek gıdanın hemen peşinden yarım saat içinde emzirmek sindirimin daha kolay olmasına ve ek gıda sürecinde kabızlık problemi ile karşılaşmamaya yardımcı oluyormuş ben öyle yapıyorum ama mamada da öylemidir bilemiyorum

Bi doktorda dinlemiştim ek gıdanın hemen peşinden yarım saat içinde emzirmek sindirimin daha kolay olmasına ve ek gıda sürecinde kabızlık problemi ile karşılaşmamaya yardımcı oluyormuş ben öyle yapıyorum ama mamada da öylemidir bilemiyorum
Doktor bana mamayi isterse ver ek gidadan sonra demisti,icim rahat etmedi simdi hazirliyim ben

Yok onu yapıyorum sık sık havalandırıyorum ama kremlerden sonra böyle her yeri kabarınca endişelendim bende hani dokundu herhalde çocuğa diye 🥲

Bebişin tırnağına mı canım. Antibiyotikmiş onun yan etkilerinde yazıyor yaygın şekilde döküntü yapabilir diye ama hangisi yaptı bilemiyorum trosyd sürdüm yine bakalım devam edecek mi döküntü bactroban sürmedim bakalım.

yazın bezden kaynaklı sık sık olacağını bi de ateşlendi 39 u gördü nerdeyse onunda etkili olabileceğini söyledi. Ya sanırım bi tık üstü normalde pişik kızarıklık ya geçmezse sivilce sivilce gibi oluyor üstü o mantarmış işte. Oyyy çocuğum daha yeni yeni ateşi atıyor bir de bu çıktı şimdi neyse sağlıklı olsunlar da
Daha neler yaşayacağız… öyle düşününce en azından sevgi dolu anneleri var 🌹

Kızlar mayo bezi kac beden aldiniz?
Sleepy mayo bez, 4-5 beden 7-18 kg
İyi oldu. Bebeği hastane 7800 ölçtü, biz evde 8400 ölçmüştük. Bilmiyorum şu an kaç kilo. Mayo bez iyi oldu ama.

Eklentiler

• 14c57372-1d6b-4863-a8de-ee5e99f733f1.jpeg
    14c57372-1d6b-4863-a8de-ee5e99f733f1.jpeg
    120,1 KB · Görüntüleme: 38
Ben de ek gıdadan hemen önce azıcık emzir sonra ek gıda sonra az biraz oyala süt sonra ağız temizliği için su şeklinde gidiyorum.

X