2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kizlar bebeğinizi dışardaki insanlar severken nasıl tepki veriyorsunuz? Mesela yanımıza gelip ay ne tatlısın sen, tokanda ne tatlı felan diyolar kizim adına teşekkür mu etmeliyim. Cok yapmacik hii fln yapıyorum. Bazen teşekkür ederiz diyorm. Sonra çekiyorum kızı. Yabanci insanlarla etkilesime mi sokmaliyim?

Sıcakliyor olabilir mi canım,benim iyi hissettiğim ısıda kız sicaklaniyor. Dişte olabilir zamanları yaklaştı

Biraz diş belirtileri gibi. Ara ara böyle yokluyor o da. Ama sıcaklarda var bilmiyorum. İnşallah bundan sonra olmaz miniş güzel güzel uyur

Kızlar ya yarın bayram için eşimin memleketine gidiyoruz 4-5 günlüğüne. Ama ben oğlumun düzeni bozulacak diye çok endişeleniyorum. Yani çok pimpirikleniyorum. Çünkü eltiminde yeni bebeği oldu bebiş ağladıkça benim oğlan zaten kıyameti koparıyor. Duvarlar incecik tüm sesler odaların içinde. Herkes aşırı ses yapıyor kimsenin hassasiyeti yok. Kaynanam sürekli bu çocuğu sese alıştırmadın diyor. Oğlum uyumayacak huzursuzlanıcak ve düzeni bozulacak diye yiyorum kendimi sizce fazla mı abartıyorum ya?

Canım bazen misafirlikte düzene uyulmuyor. Geçen bayram iki üç gün üst üste öyle oldu ama sonra kendi rutinine geri döndü. Yine misafirlikte aksamladigimda normal saatinde uyumuyor mesela yabancıliyior ama bunlarda lazım. Kafayı oraya takma bebeğinin sosyallesmeye bu gibi şeylere de ihtiyacı var. Bir sey olmaz modunu iyi tut. Önceliğin her zaman bebeğinin ihtiyaçları olsun o iyiyse bikac günden bir sey olacağını sanmıyorum

Ben sevdiriyorum. Hatta sevmeyen insanlara şaşırıyorum yani yoldan geçen değil de, Eve kiracı adayı geldi mesela, Çocuğun suratına bile bakmadı. Ya da kızımın arkadaşının babasıyla muhabbet ettik biraz, sanki orda bebek yok gibi davrandı. O insanlar bencil ve sevimsiz bence
Ama teşekkür edip çekebilirsin tabi, mıçmıç ellemelerine gerek yok.

Abartmıyorsunuz. Gitmeseniz mi?
Benim eşim de gidelim 2 ay kalalım istiyor. 20 günden fazla kalmam dedim. 4 yere gideceğiz, biri tatil, 5’er gün yeter. Hatta ben akrabada kalmak yerine otelde kalalım istiyorum.

Abartmıyorsunuz. Gitmeseniz mi?
Benim eşim de gidelim 2 ay kalalım istiyor. 20 günden fazla kalmam dedim. 4 yere gideceğiz, biri tatil, 5’er gün yeter. Hatta ben akrabada kalmak yerine otelde kalalım istiyorum.
Gitmezsem eşimle papaz olacağız maalesef bende gitmek istemiyorum çünkü zaten burda görüşüyoruz ama benim eşimde köy sevdalısı olduğundan bu bayramı böyle geçireceğiz.
Haklısın aslında zaten bende sosyalleşsin istiyorum sadece endişe ediyorum. Çünkü ben her şeyi bebeğime göre ayarlarken onların aman saatinde uyumasın aman şunu yesin ne olacak gibi tavırları olacağını bildiğimden kendimce geriliyorum sanırım sabretmeye çalışacağım

Ben bebemi ofise götürüyorum kucaktan kucağa geziyor. İnsanları bile çözdü. Ben onu pusetine koyduğumda mızırdansa da ilk etapta almayacağımı biliyor, arkadaşıma sözü geçiyor gak dese kucak guk dese dışarıyı seyrediyorlar sıkıldığında ıhhh ıhhh diye diye kendini ofiste gezdiriyor, adamına göre muamele. Sosyalleşmesi açısından iyi oluyor da ilk cümlesi arz ederim hakim hanım olmazsa sevinirim

Zaten kalabalıkta bebek büyütmek, tabi sevdiğin insanlarlaysa, öyle kolay ki…

Ben mahalleye cikariyorum ki 10 yildir otirdugum mahalle hic tanimiyormusum kizimla birlikte taniyorum. Hatta mahalleden cok tatli bir hanimla arkadas olduk . Burda klasik once noldiii diye seviyorlar sonra seviyorlar vs hadi kizim gidiyoruuz bay baay vs diyorum bazen lafa tutuyorlar boyle yani opmuyorlar ama open olmadi oyle

Regl olan var mıydı aranızda ben geçen ay oldum ama bu ay başlayamadı hafif pembe geliyor. Olan varsa hamilelik öncesi gibi düzende mi oluyorsunuz yoksa sizin de ilk reglden sonrakiler farklı oldu mu böyle

Regl olan var mıydı aranızda ben geçen ay oldum ama bu ay başlayamadı hafif pembe geliyor. Olan varsa hamilelik öncesi gibi düzende mi oluyorsunuz yoksa sizin de ilk reglden sonrakiler farklı oldu mu böyle
Ben ilk 61. günde oldum sonra eski düzenimle devam etti, regl olmamaya çok alışmıştım çok rahattı

Ben 47. Günden beri oluyorum. 29 günde bir oluyorum. Bir gün yoğun, sonra az az oluyor. 35 yaşından beri azalmıştı zaten. Ama emziriyorsanız düzensiz olur, ara kanamalar da normaldir dedi doktorum.

Ben 2 kez oldum ilkini 24 Nisan ikinci 20 Mayıs bakalım bu ne zaman olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…