2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bebeklerinizin bacak boğumları eşit mi? Benimki şu an eşit görünmüyor sonradan kalça çıkığı olma ihtimali var mı korktum biraz

Kızlar yogurdu günlük mü yapıcaz bebegimiz ıcin? Ben köyden dönüste koyun yogurdu yaptiriyorum kendimize o yogurttan yiyebilir mi ki? Yoksa her gun yenisini mi yapicam? Bebeginize kendi yediginizden ayrı mı yapıyorsunuz?

B
Katı gıda konusunda bir ay dikkat ederek az az baharatsız tuzsuz devam ettik
Ama bir süre sonra bebeğimin iştahı azaldı bu ay kilo alımıda durdu
Ben artık kucağıma alıp sofrada ne varsa tadına baktırıyorum
Kuralı felan bıraktım
Annem biz ilk aydan böyle yapardık diyor
Çocuk 7. Ayında daha fazla bu şekilde gitme dedi hak verdim valla
Amaan uğraşıyorum bişeyler hazırlıyorum bir lokma yiyip ağzını kapatıyor emeklerim boşa
Arkadaşların bebekleride isteksiz yemek yemeye onları görüncede gözüm korkmadı değil
En iyisi böyle oldu bizim için
Zaten hafif basit sebze yemekleri yiyoruz
Sabah yumurta akşam yoğurt mutlaka bir iki kaşık veriyorum onun haricinde biz ne zaman sofraya oturuyorsak ne yiyorsak onu yiyecek püre felanda yok ne versem nene gibi çiğneyip yutuyor gören şaşırıyor 😂
Ben semiz otu yemeği yapmıştım bise robotta az çekip kızımada verdim çok sevdi kiymali pirinç çorbası yapmıştım bize yine onuda severek içti 😂ver gitsin ya bu çürük nesil kurallardan kaynaklandı bence

Bebeklerinizin bacak boğumları eşit mi? Benimki şu an eşit görünmüyor sonradan kalça çıkığı olma ihtimali var mı korktum biraz
Hiç korkma yeğenimde bir bacağında 1 boğum diğerinde 2 boğum vardı ve emeklemiyordu. Bu direk bizlerin tutuşundan kaynaklanıyormuş. Herkes yeğenimi sol taraflarında tutmuş. Doktora gittiler röntgen çekildi, 2 bacağı da eşit uzunlukta sıkıntı yok denildi, eve geldiler emekledi 😂 sen doktoruna bir danış için rahatlasın

Kızlar yogurdu günlük mü yapıcaz bebegimiz ıcin? Ben köyden dönüste koyun yogurdu yaptiriyorum kendimize o yogurttan yiyebilir mi ki? Yoksa her gun yenisini mi yapicam? Bebeginize kendi yediginizden ayrı mı yapıyorsunuz?
Ben pastörize süt alıyorum aktivya ile mayalıyorum kavanozlara onları yediriyorum Kavanozdaki Maya küflenirse onu atıyoruz

B

Ben semiz otu yemeği yapmıştım bise robotta az çekip kızımada verdim çok sevdi kiymali pirinç çorbası yapmıştım bize yine onuda severek içti 😂ver gitsin ya bu çürük nesil kurallardan kaynaklandı bence
Robottan mı çekiyorsun iyice püre mi oluyor çatalla ezmekten daha mı Sıvı kıvamda

Hiç korkma yeğenimde bir bacağında 1 boğum diğerinde 2 boğum vardı ve emeklemiyordu. Bu direk bizlerin tutuşundan kaynaklanıyormuş. Herkes yeğenimi sol taraflarında tutmuş. Doktora gittiler röntgen çekildi, 2 bacağı da eşit uzunlukta sıkıntı yok denildi, eve geldiler emekledi 😂 sen doktoruna bir danış için rahatlasın
Ben de gosterdim bugun apar topar 😅 ölçüldü gayet normal çıktı açıları neyse ki. Ben de hep solda tutuyorum kızımı ve kucakta da çok durduğu için oyle oldu bence ya neyse artık açılar normal çıktığı için rahatladım ☺️☺️

Ben hergun yapmıyorum, 3 4 gune bır yapıyorum, kucuk kavanoza yaptıgım ıcın eksıme olmadı

Blv nedir kizlar ilk kez duyuyorum 🫣
Bebegin kendi yemegini kendisinin yemesi, mıncaklayarak başlıyor. Sonra büyüdükçe kendi rahatlıkla yiyor. Ama öğrenene kadar cok zor. Bir lokma ağzına girse hadi neyse sadece dağıtıp atıyor. Biraz ara verip 8.ayda yeniden denicem

Bence verebilirsin eksıme yoksa.. Yogurt kesilince eksıme baslar, o yuzden kavanozlara yap onunkini, Taze kalır haftalık yaparsın 2 gune bır yenı kavanoza gecersın
Yogurt makinesj aldim onda yapicam ama köyden dönuste yogurt yaptirmis olucaz ya onunla baslayabilirx belki 1 hafta yiyebilir o zman ondan

Olabilirde olmayabilirde zaten adıda gelişimsel kalça çıkıklığı çünkü ben boğum eşitsizliği yüzünden doktora gittim usg çektirdim üçüncü ayda bizde çıkıklık yoktu boğum eşitsizliği her zaman kalça çıkıklığını göstermez kilolu bebeklerde bazen oluyor

X