2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ya bu saçlar ne Allahım bu ne tatlışlık 🧿
Tüm talış yorumlara ve maşallahlara teşekkürler 😊😊😊 benden çok bakım görüyor saçları umarım ilerde annesinin kıymetini bilir en azından saç konusunda 😅 bir zeytinyağı kullanıyoruz onada sürüp bir Saat bekliyor haftada ıkı kere dus oncesi sonrası tarıyoruz. Doğduğu gün ıle bugünkü aslan saç farkı olsun. 😅 hoş saç çekme yolma gibi sorunları olsada ne biliyim ben seviyorum saçlarını 😍

Eklentiler

• IMG_9051.jpeg
    IMG_9051.jpeg
    319,4 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_9032.jpeg
    IMG_9032.jpeg
    152 KB · Görüntüleme: 62
Tüm talış yorumlara ve maşallahlara teşekkürler 😊😊😊 benden çok bakım görüyor saçları umarım ilerde annesinin kıymetini bilir en azından saç konusunda 😅 bir zeytinyağı kullanıyoruz onada sürüp bir Saat bekliyor haftada ıkı kere dus oncesi sonrası tarıyoruz. Doğduğu gün ıle bugünkü aslan saç farkı olsun. 😅 hoş saç çekme yolma gibi sorunları olsada ne biliyim ben seviyorum saçlarını 😍
Maşallah yakışıklıya, benim kızımda saçlı doğdu 5 aydirda çok uzadı saçları.
Canım ben saçlarıma zeytinyağı sürüyordum bi ara kuaförüm sürülmez saçın PHını bozar demişti. Diplerdeki kuruluk için belki ama saç telleri ölü aslında sadece dipler canlı.
Düzenli sürüyorum dediğin için söyleyim istedim.

Maşallah yakışıklıya, benim kızımda saçlı doğdu 5 aydirda çok uzadı saçları.
Canım ben saçlarıma zeytinyağı sürüyordum bi ara kuaförüm sürülmez saçın PHını bozar demişti. Diplerdeki kuruluk için belki ama saç telleri ölü aslında sadece dipler canlı.
Düzenli sürüyorum dediğin için söyleyim istedim.
Doktora söyledim aslinda sorun olur mu diye soğuk sıkım kullanabilirsin dedi. Ama yine bir danışayım. içime kurt düştü . Cevabını yazarım sizede .

Yeşil kabak 😅 2 nokta kadar parça yuttu zar zor istese de yutamıyo çocuğum öğürüp tükürüyor 🤣🤣 bardakla su içirdim ve hoşuna gitti 🙂
Valla ben hayatımda yoğurt yapmadım başka türlü becerebileceğimi sanmıyorum sürekli de bebek için yoğurt yapılacağı için makine almayı düşünüyorum napayım
Ben de hiç yapmadım. Ne güzel büyüklerden geçiniyordum. Şimdi günlük taze olunca iş başa düştü. Minik kavanozlar aldım. Önce deneyeceğim tutmazsa ben de düşünüyorum almayı

Çok tatlısınız. Benim kızımın 2 tel saçı çıktı diye havalara giriyorum bu aralar:KK66: Zeytinyağını düşünebilirim ben de👌🏻

Blw yapan ya da düsünen var mi? Dırekt blw yle baslasak 3 gün kuralı falan olmasa 😑 benim bebek alerjiye yatkin doktor izin vermez kesin 🥴😔
Uc gun kurali ile bebegin birseye alerjisi olup olmadigini anliyorsun.Blw ise yiyecegin formu ve verilme sekli aslinda.Dolayisiyla blw ile baslasan da yine uc gun- bunu iki gun yapanlar var- kurali ile ilerlemek daha saglikli hem bebegin bagirsak florasi gelissin hem de reaksiyon gostercek mi onu anlamak icin
Ben su an hem blw formunda hem de catal/cam rende ile ezerek karisik veriyorum.
Karisik ilerlemek bana daha mantikli geliyor ama anne ve bebege gore degiskenlik gosterebilecek bi tercih bu💕Bu arada ne blw %100 dogru ve herkese gore bi yontem ne de klasik yontem..asiri fanatikligi dogru bulmuyorum ben kendimce..

Selam kızlar, 5. Ay doktor kontrolümüz vardı. Kilo alımı güzel ki az aldı diye düşünmüştüm kısa kısa emiyordu ama çenesi kuvvetlenmiş herhal. 700gr almış, 2 cm uzamış. Ek gıdaya 6. Ayda başlayacakmışız. Dedim biz temmuzda tatile gideceğiz, doktor da organik kavanoz mamalarından verebilirsin otelde dedi. Ek gıda sürecinde onlardan kopya çekiyordum dedi. Hangi sebzeleri birlikte vermişler diye bakıyordum dedi. Blendırı sadece eti çekmek için önerdi. Meyveler cam rende, sebzeler çatalla ezilecek dedi.
Benim doktorum 5.ay 3 gun kuralina gore basla demisti korkmustum baslayamamis 1 hafta sonra baslamistim iyi ki baslamisim tadim uzun suruyor ozel bi sebep yoksa baslayabilirsin muz avokado cam rendede olmuyor catalla eziyorum once sebze tadimi olacagi icin simdiden bulabildigin sebzeleri 3 gun kurali 1 cay 1 tatli 1 yemek kasigi dene anca biter

Oyyy maşallah bin kere.

Kızlar bu gün acı bir gerçekle yüzleştim “kızım kesin babacı”. ☹️ ilk defa telsizi babasına verip uyanırsa bak diye verdim ve duşta uzun süre kaldım aklımda “kesin uyanmıştır kesin” diye diye saçlarıma, ayaklarıma her yerime bakım yaptım bi çıktım kız mışıl mışıl uyuyor. (Aylardır bu saatlere kadar uyuduğu olmadı ☹️) bari saçımı kurutup kahvaltı yapayım dedim tabiki hemen uyandı.

Kızlar bu gün acı bir gerçekle yüzleştim “kızım kesin babacı”. ☹️ ilk defa telsizi babasına verip uyanırsa bak diye verdim ve duşta uzun süre kaldım aklımda “kesin uyanmıştır kesin” diye diye saçlarıma, ayaklarıma her yerime bakım yaptım bi çıktım kız mışıl mışıl uyuyor. (Aylardır bu saatlere kadar uyuduğu olmadı ☹️) bari saçımı kurutup kahvaltı yapayım dedim tabiki hemen uyandı.
😂😂 ben de dün kızımla kuaföre gittim. Ona kesim, bana boya oldu. Biz gittikten sonra uyumuş, geldiğimde hala uyuyordu. 😳

Kızlar bugün hazırladığınız ek gıdaları paylaşsananız biraz foti olarak 😂

Yoğurt yedi kakası sulu demiştim ya, dün yoğurt yemedi, kakası normaldi bu sabah. Bir kaç gün yoğurt vermesem mi? Zaten doktor sadece tadım yapacağınız şeyi yedirin demişti. 5 aylık 9 günlük beybi.

Ben de bayramda. Hazır eşim yanımdayken beraber başlayalım dedik. Tek başıma korkuyorum bişey olursa diye
Ayy ayni seyleri yasadim esimsiz veremedim 1 hafta. Artik alistim gecen iste patetesi uogurtla vermeme ragmen oğurdu yedi yedi baktim yine bogazina durmus gibi ogurdu ben izledim sadece ve cikarti yediklerini. Daha iyice sulu olmadan vermem

X