2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Yumurta mı o alerjik bi besin sarısını 7. Ay da gün aşırı 3 gün kuralı ile beyazını 1 yaşında vereceğiz demişti benim doktor. Bizim kızda alerji çıkınca daha da erteler eminim
Ha şimdi bende yazıyordum banada yumurtayı yedinci ayda dedi kızlar vermiş bende mi versem neyse bekleyeyim bende havuçla elma nektarin karıştırdım çok lezzetli bişi oldu hep bulamaç yapıom yanlış ama

Selam kızlar, 5. Ay doktor kontrolümüz vardı. Kilo alımı güzel ki az aldı diye düşünmüştüm kısa kısa emiyordu ama çenesi kuvvetlenmiş herhal. 700gr almış, 2 cm uzamış. Ek gıdaya 6. Ayda başlayacakmışız. Dedim biz temmuzda tatile gideceğiz, doktor da organik kavanoz mamalarından verebilirsin otelde dedi. Ek gıda sürecinde onlardan kopya çekiyordum dedi. Hangi sebzeleri birlikte vermişler diye bakıyordum dedi. Blendırı sadece eti çekmek için önerdi. Meyveler cam rende, sebzeler çatalla ezilecek dedi.

Biz daha çok edirne, izmit gibi şehir dışına gidiyoruz hafta sonları. Taksim’e eşimi götürmem imkansız. Gitse de küfürlerinden zevk alamam.
Yakın mesafe isterseniz Bursa-Cumalıkızık köyüne gitmediyseniz gidebilirsiniz. O taraflara giderseniz kahvaltı ya da yemek için 21Masa’yı deneyin. Giden tüm arkadaşlarım çok memnun kaldılar, henüz kocamı Bursa’ya ikna edemedim.

Yeşil kabak 2 nokta kadar parça yuttu zar zor istese de yutamıyo çocuğum öğürüp tükürüyor bardakla su içirdim ve hoşuna gitti
Valla ben hayatımda yoğurt yapmadım başka türlü becerebileceğimi sanmıyorum sürekli de bebek için yoğurt yapılacağı için makine almayı düşünüyorum napayım

Benimki süt ürünleri tüketemediği için hiçbir fikrim yok

Blw yapan ya da düsünen var mi? Dırekt blw yle baslasak 3 gün kuralı falan olmasa benim bebek alerjiye yatkin doktor izin vermez kesin

Blw yapan ya da düsünen var mi? Dırekt blw yle baslasak 3 gün kuralı falan olmasa benim bebek alerjiye yatkin doktor izin vermez kesin
Bizimkinde alerjiye yatkın oyüzden yumurta ve fıstık ezmesi 100% şekersiz başlayın dedi alerji ihtimalini aza inidırıyormus ‘soylenenın yalancısıyım’. Bakalım bulsak başlıyacağız. Blw içinde erken doğduğu için 8 ayda başlayın dedi. Kitabı aldım inş blw ile devam edeceğim. Ama önerisi tam desteksiz oturması ve bir iki dişin olmasıymış. O arada çiğneme refleksi gelişirmiş belki fikir olur sizede.

Canım ben istiyorum ama yapabilir miyim bilmiyorum. Blw-bebek liderliğinde beslenmeyi okuyorum şimdi. Orda tadımlarda backslash ın fotolu gönderisindeki gibi serçe parmağın kalınlığında kesip buharda pişirip tattıracağın şeyi denetebilirsin. Ama bana ilk tadımları blw yapamam da 3 günü geçtikten sonra blwye dönerim gibi geliyor.

Çok kolay aslında bı dene, valla zor deıl

Ayy masallahh, sacları görünce gözyaşım pıt , benım kızımın da sacları uzasın artık, görünürde keltos ama mınık mınık sarı sacları var
Yüzüstünden sırtustune dönmek bıraz zor,, sonra fırıldak gıbı heryere gıdıyor, donmesin bosver
Benım kızım da bu hareketi yapamıyor mesela

Bizimki erkek saçlar yüzünden kız sanıyorlar8 ay kustum 26 haftada ultrasonda 7 milim esneye kadar saçı vardı düşünün gerisini kıyamıyoruz kesmeye valla.2 gündür bu hareketi öğrendik elbet yapar zamanı var herşeyin . Dönmüyor diye üzülüyordum dondu tam dondu üzülecegım dönecek duracak biliyorum ama anne heyecanı heralde o kadar uğraşınca sonuç görmek istiyor insan saclarını her banyodan önce zeytınyag ıle beslıyorum bır saat bu şekilde bekletiyorum. Baya çabuk uzuyor yada uzuyası var bılemıyorum. Sizinkide savurur saçlarını.

Masallahh masallahh, anne karnından bellıymıs uzar ınsallahh bızım de, zeytınyagını konak varken 2 3 kere sürdüm sadece.. Olmazsa düzenli yapıyım ben de

Ayni yorumu yapacaktim saclara masallah gercekten benim kız da yok diger yorumlarina da katiliyorum

Ya bu saçlar ne Allahım bu ne tatlışlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…