2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Siz ne ile basladınız? Yogurt tam bı kurtarıcı, havuc ve patates tek basına zor, yogurtla karıstırınca epey yıyo benım kız..
Bardakla da verın, zsten cok su ıcemıyorlar suan, agız ları ferahlasın bıraz.. İlk gun toplam100cc su ıctı ertesı gun 40 50 cc ancak. Bugun 30cc ıctı sımdılık
Havuç ve patates denedim, uyanınca bugün kabak deneyeceğim. Havuca agzını bile açmadı. Patatesi ilk gün biraz yedi 2. Ve 3. Gun yine agzını açmadı. Kabağa ne yapacak bakalım. Sıradaki denememiz yoğurt olsun o zaman, makine alıp yapacağım onu da ilk kez bakalım 😅

Evet mutlaka acmak gerekiyormuş, haslanmıs vermıyor musun? Loru kendin mı yaptın?
Kuru oluyor dediğim haşlanmış olan, reçelliklere haslanmis yumurta sarısını koyuyorum üzerine sagilmis süt döküyorum bulayıp veriyorum. Hemen kuruyor. Ona göre hepsini ıslatmaya çalışma. Yedikçe süt döke döke açıyorum. Bir de zeytinyaginda pişirip lor döküp veriyorum
Annem iki sefer sütten lor yapmayı denedi yapamadı. Ev yapimi satılan bi yerden almış

Havuç ve patates denedim, uyanınca bugün kabak deneyeceğim. Havuca agzını bile açmadı. Patatesi ilk gün biraz yedi 2. Ve 3. Gun yine agzını açmadı. Kabağa ne yapacak bakalım. Sıradaki denememiz yoğurt olsun o zaman, makine alıp yapacağım onu da ilk kez bakalım 😅
Ama bebıs haklı, tek basına hıc tatları yok. Yogurtla karıstırıp verıyorum, hatta yogurttan ıkı cay kasıgı sade ayırdım, arada verıyorum sade oldugunu farkediyorsuratı degısıyor. Ben de kabagı hıc sevmem, haslanmıs nasıl yiyecek bakalım.. Bal kabagı mı verceksin yesıl kabak mi?
Yogurt ıcın mı makıne alıcaksın, gerek var mı sence 😊

Kuru oluyor dediğim haşlanmış olan, reçelliklere haslanmis yumurta sarısını koyuyorum üzerine sagilmis süt döküyorum bulayıp veriyorum. Hemen kuruyor. Ona göre hepsini ıslatmaya çalışma. Yedikçe süt döke döke açıyorum. Bir de zeytinyaginda pişirip lor döküp veriyorum
Annem iki sefer sütten lor yapmayı denedi yapamadı. Ev yapimi satılan bi yerden almış
Şifa olsun minik prensese ❤️
Kabaktan sonra yumurtaya gecıyım ben de.. Sabah kahvaltılarını yumurtalı tarifler var, onları yaparım

Şifa olsun minik prensese ❤️
Kabaktan sonra yumurtaya gecıyım ben de.. Sabah kahvaltılarını yumurtalı tarifler var, onları yaparım
Sabah yumurtayi blw yaptırmak istedik. Tam bir facia gibiydi eliyle vurarak her yere saçtı döktü. Kabakta parmak şeklinde verdim onu da yemedi. Blwden vazgecmek üzereyim sende durumlar nasıl?

Sabah yumurtayi blw yaptırmak istedik. Tam bir facia gibiydi eliyle vurarak her yere saçtı döktü. Kabakta parmak şeklinde verdim onu da yemedi. Blwden vazgecmek üzereyim sende durumlar nasıl?
Valla blw yaptırmadım hıc ama, kasıgı tutuyor kendı agzına goturdugumde her yer perişan oluyor, ıslak mendıl ıyıkı stoklamısım 🫣hele havuc.. Evın heryerı den havuc cıkıyor elıyle yuzunı avucladı gozunu kasıdı, zeytınyaglı yogurt cilde cok faydalıdır dıyıp sesımı cıkarmadım😂
En guzel en temızi yogurtlu patates

İnsallahh sever yogurtla basladım ben, ıyıkı yogurtla baslamısım, yumurta dedı doktor ama korkuyorum ondan bıraz
Yumurta mı o alerjik bi besin sarısını 7. Ay da gün aşırı 3 gün kuralı ile beyazını 1 yaşında vereceğiz demişti benim doktor. Bizim kızda alerji çıkınca daha da erteler eminim

Kızlar benim bu oğlan mama sandalyesinde yemek istemiyor ya. 1-2 kaşık yerse yiyor sonra istemiyor ana kucağına koyuyorum o zaman devam ediyor. Diyorum acaba sırtımı ağrıyor çünkü destekle de oturmak istemiyor. Bizim kucağımızda tamam oturuyor ondan yorulmuyor ama mesela koltuğun köşesine koyuyorum yastıklarla destekliyorum kızıyor hemen istemiyor. Mama sandalyesinde de öyle. Daha önce oturmaya çok istekliydi şimdi değil 🥺

Valla blw yaptırmadım hıc ama, kasıgı tutuyor kendı agzına goturdugumde her yer perişan oluyor, ıslak mendıl ıyıkı stoklamısım 🫣hele havuc.. Evın heryerı den havuc cıkıyor elıyle yuzunı avucladı gozunu kasıdı, zeytınyaglı yogurt cilde cok faydalıdır dıyıp sesımı cıkarmadım😂
En guzel en temızi yogurtlu patates
Bu sırada süt ürünlerine alerjisi olan kızım 🤣 ben ne ile yedireceğim bayramdan sonra bakalım inşallah her şeyi sever anası gibi 🤣

Benim bebe normalde de huysuz olduğu için zorlandık biz. Çünkü asla bir yerde durmaya alışık değil, hep kucakta fikfik gezecek.

Öncelikle uyku saatine denk getirmeye çalıştık uçuşu. Benimki memede uyuyor. Bir de yastık aldım yanıma, biner binmez memeyi verdim uyudu ama ses, ışık biraz rahatsız etti, uyandı. Ağladı o ara çok, uykusunu tam alamamıştı, tekrar memeye aldım biraz daha uyur gibi yaptı ama uyanık olduğu her an gezemedigi için çok ağladı.

Sizin bebe sakinse bence rahat geçer yolculuk, uykuya denk gelirse çok daha kolay olur.
Umarım öyle olur 🥹

Yumurta mı o alerjik bi besin sarısını 7. Ay da gün aşırı 3 gün kuralı ile beyazını 1 yaşında vereceğiz demişti benim doktor. Bizim kızda alerji çıkınca daha da erteler eminim
Bıze de ılk yumurta dedı de, ben yogurttan basladım, yumurtayı nasıl verecegımı bılemedım

X