2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ya ben çok severim sıcak süt içine ekmek, ruhum fakir sanırsamki. Bizim orda popara derler küçükken yerdik
Biz de de sütle pirincı sütlü çorba yaparlar, ıcınde yufka ekmek, kıtırlıgı gitmeden hemen kasıklarız, bıttıkce tekrar ekleriz.. Harika olur, ben de yedirmek istiyorum cocuguma, bır de közün üzerine mayalı hamur pişirip yedırcem.,köz de yumurta.. Unutulmasın bunlar

Kızlar ayrılık kaygısı yaşamaya başladı mi bebekleriniz? 6 ayda başlanıyor kızım 5bucuk aylık bizde çok yoğun başladı. Beni göremediği anda ağlıyor. Uyumuyor bile sürekli kontrol ediyor yanında mıyım diye. O yüzden kucağımda doğru düzgün uyuyor bi. İşe gittiğim için acaba daha mi yoğun yaşıyoruz?

Kız taksime bizim bebe bile 5 kere gitti 5 ayda bazen zorlayıp çıkmak gerekiyor yaa ben İstanbul’da evde dayanamıyordum durmaya.
aaaa ben de. Ben de öyle yapayım güzel bi düşünce böylece her ikisini de karşılamış olur.
Ooo ben spin off ları bıle bitirdim
Cocuksuz hayatımda 3 4 gune bır dızı bitirirdim cunku
Ben hamile kalmadan önce netflixte workıng moms ı izlemiştim keşke hepsini bitirmeseydim şimdi saçma sapan kızılçıkşerbeti izliyorum. (Çok eleştiriyordum hem son bölümü izliyorum hem geriden geldiğim için 32. Bölümü izliyorum lohusalık nasıl çarptıysa )

Bız de geceriz bı 10 gune kadar herhalde malzemeler de gelsın bakalım
Peki ana ogunlere gecınce mama mıktarını azalttın mı, her bır kavanoz ıcın bır bıberon dusurun yazıyo mama kutusunda
Azaldi sayilir, zaten Benim bebegim az mama iciyordu, hala az iciyo ama artik dert etmiyorum…

Evet illa yanimda olacak ve bana ayagiyla ya da eliyle temas edecek… o zaman oynuyo kendi basina… diger türlü cok agliyo

Evet illa yanimda olacak ve bana ayagiyla ya da eliyle temas edecek… o zaman oynuyo kendi basina… diger türlü cok agliyo
Evet aynı şekilde. Uyurken de temas edemediği an ağlıyor cok korkmuş gibi. Gelişim basamagiymis ama iki uc yaşına kadar devam eder diyor. Cok zor olur bu şekilde

Evet benim bebeğimde de başladı. Yanından ayrıldığım gibi ağlamaya başlıyor. İşe gittiğin için değildir. Ben tüm gün onunlayım yine de ağlıyor. Bu arada güneş yanıkları ne durumda?

Bizimkinde 2 ay önce başladı doktorda şaşırdı bu 6. Ayda beklediğimiz bir durum falan dedi. Şimdi normal normal mama sandalyesinde oynayan çocuk sesimi duyunca başlıyor mızırdanmaya. Eşime verince sessizlik oyunu oynuyoruz

offffff kızlar benim bebe uyuyor gibi ama uyumuyorda gibi sürekli yüz üstü dönmeye çalışıyor, yan yatıyor, öbür tarafa dönüyor, arada konuşup arada tükürükle baloncuk yapıyor. Emzirdim geri yatırdım yine aynı. Yanına yattım iyice sokuldu bana elini yüzüme koydu konuşuyor iyice gömülünce göğüsler arasında nefessiz kalıyor. Ay deliricem uyuyamıyorum bu yüzden. Bugün eşimin akrabasının yanına gittik (iş yerine) gelenler oldu o gösterdi falan çocuk hiç olmadığı kadar değişik. Ondan mı , gelişim zımbırtısı mı, kaka yapmadı o mu anlamadım. Ama sanırım bana uyku yok. Var mı uyumayan

Ay gülüm Allah korusun şuan anladığım gibi bir güneş yanığımız yok. Güneşe cikmasa bile hararetlenince olan vücudu cok ısınmış bunalmış şeklinde bir kızarma oluyor. Evden asansörden inip arabaya binene kadar yandık sıcaktan diyoruz ya o şekilde bir yanmak.

Aynısını sanki benim bebeğimi anlatmissin. Bide yüzüstü dönüp dikilip bakıyor. Kafasını geri yere koymaya çalışıyorum uyusun diye. Bide dönüşlerde sağa sola kayarak gittiği için bazen kafamın üstüne doğru oluyor bazen ayağıma yakın tarafta oluyor.

Ohhh iyi bari. O kızarmalar bizde de oluyor.
Bebişlerin sıcakla imtihanı peki

Aynen ya sabahı sabah ettim yüz üstü yatınca bide etrafında dönüyor karın üstü bıraksam Allah bilir sabah nerede uyanacak. Yay burçları gezmeyi sever dediler ama uyurken gezmese iyiydi

Ben de uçakla ilk yolculuğumuzu merak ediyorum arada strese giriyorum. Neler yaptın nasıl toparladın.
Benim bebe normalde de huysuz olduğu için zorlandık biz. Çünkü asla bir yerde durmaya alışık değil, hep kucakta fikfik gezecek.

Öncelikle uyku saatine denk getirmeye çalıştık uçuşu. Benimki memede uyuyor. Bir de yastık aldım yanıma, biner binmez memeyi verdim uyudu ama ses, ışık biraz rahatsız etti, uyandı. Ağladı o ara çok, uykusunu tam alamamıştı, tekrar memeye aldım biraz daha uyur gibi yaptı ama uyanık olduğu her an gezemedigi için çok ağladı.

Sizin bebe sakinse bence rahat geçer yolculuk, uykuya denk gelirse çok daha kolay olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…