2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar bebekleriniz emeklemeye başladı bu zamanlarda mı başlayacaklar. (Tabi emekleyecek olanlar.) Bir tarafım emeklesin istiyor bir tarafım da daha da yoracak hemen yürüsün istiyor
Emeklemek icin daha erken degil mi?
Daha tam olarak donmeyi yeni halletti benimki😅
Koli burda veriyorlar canim hatta biraz var balkonda. Ben mutfak icin patpat vs mi alsam acaba bilenlerde akil verirse sevinirim
Patpat metrelik satiliyor ben en son tasinirken almistim.Onunla da ugrasmak zor:KK43: Anlastigimiz nakliye bir miktar fiyat farkiyla paketleme de yaptigini soylemisti ben güvenmemistim hic kesin kirarlar diye o hizmeti almamistik.Sonra kendim bir hafta ugrasmistim ev toplamakla paketlemekle teker teker sarmakla vs. Mutfak dolabinin en ustunu unutmusum orayi tasinma gunu nakliyeciler paketledi sok oldum kirilacaklar icin sert kutulari var 2 dk da falan topladilar hic patpat gazete vs ugrasmadan.Eger anlasitigin nakliye bu hizmeti sunuyorsa aklinda olsun gercekten aradaki paketleme ucret farki senin emegin ve harcadigin zamandan cok daha az oluyor.Ama yoksa da metrelik patpat temiz oluyor.Gazete ile biraz fazla kirleniyor bardak canak vs

Emeklemek icin daha erken degil mi?
Daha tam olarak donmeyi yeni halletti benimki😅

Patpat metrelik satiliyor ben en son tasinirken almistim.Onunla da ugrasmak zor:KK43: Anlastigimiz nakliye bir miktar fiyat farkiyla paketleme de yaptigini soylemisti ben güvenmemistim hic kesin kirarlar diye o hizmeti almamistik.Sonra kendim bir hafta ugrasmistim ev toplamakla paketlemekle teker teker sarmakla vs. Mutfak dolabinin en ustunu unutmusum orayi tasinma gunu nakliyeciler paketledi sok oldum kirilacaklar icin sert kutulari var 2 dk da falan topladilar hic patpat gazete vs ugrasmadan.Eger anlasitigin nakliye bu hizmeti sunuyorsa aklinda olsun gercekten aradaki paketleme ucret farki senin emegin ve harcadigin zamandan cok daha az oluyor.Ama yoksa da metrelik patpat temiz oluyor.Gazete ile biraz fazla kirleniyor bardak canak vs
Evet bana da erken geliyor tam ne zaman emekleniyor onu da bilmiyorum ki bizim kızın hiç isteği de yok :)

Kızım o aldığım şeylerden hiç yememişti. Çok hoşuma gidiyor oysa. Çorba karışımları, minicik makarnalar falan. Ben daha geçmedim ama kuzenim irmiği çok kullanıyor. Geçen hafta günümüz vardı 2023 mart, nisan ve haziran doğumlu üç bebeği anneleri zorla bağırta bağırta yedirdi. Yapman kuzum diyemedim 😂 böyle davranmak güvenli bağlanma için çok zararlıymış.
Ben de BLW Bebek Liderliğinde Beslenme kitabını aldım; bebekleri yemeleri için zorlamak doyma hissini engelliyormuş. Kendi elleriyle yediklerinde hem bir şeyleri başarma hissi oluyormuş hem de doyduğunu idrak edince bırakıyormuş (18. Ayda tam anlıyorlarmış) böylece obezite riski oldukça azalıyormuş.

Kızlar bebekleriniz emeklemeye başladı bu zamanlarda mı başlayacaklar. (Tabi emekleyecek olanlar.) Bir tarafım emeklesin istiyor bir tarafım da daha da yoracak hemen yürüsün istiyor
Başladı canim emeklemesi mi yoracak bebis mi yorulacak onu anlamadim.

Bebekleriniz ilk döndüğünde hergun döndü mü sonrasında Kızım 5 ay 2 günlük 3 gün önce ilk defa döndü o gün bi kac kez döndü ondan sonra bidaha hiç dönmedi 3 gündür
Benimki bazen dönüyor bazen dönemiyor dikkat ettim zemine bağlı olarak değişiyor hangi zeminde döndüyse orada izlemeye çalış.
Henüz emeklemedi daha 5 ay 12 günlük ama genel olarak kafama tırmanıyor çığlık atıyor yüzümü çiziyor ve saçlarımı yolluyor emeklese belki enerjiyi atar diye düşünüyorum 😂

Benimki bazen dönüyor bazen dönemiyor dikkat ettim zemine bağlı olarak değişiyor hangi zeminde döndüyse orada izlemeye çalış.

Henüz emeklemedi daha 5 ay 12 günlük ama genel olarak kafama tırmanıyor çığlık atıyor yüzümü çiziyor ve saçlarımı yolluyor emeklese belki enerjiyi atar diye düşünüyorum 😂
Benim bebeğim gibi. Sürekli yüzümü çiziyor ve sürekli çığlık atıyor.

Bebiş :KK66: Dönme olayı bile yoruyor. Geri dönemiyor çığlık kıyamet emeklese peşinden giderek yorulacağız gibime geliyor 🙊
Öyle oluyor maalesef saniyesinde halının parkenin üzerinde bir an gözünü ayırmaman gerekiyor,sürekli oyun halısına geri aliyorum kücük geliyor cok büyük bir oyun halısı lazım bize

Kızlar şok oldum. Dün denizde yanmış kızım. Evdeki duştan sonra yüzü kollarının altı kırmızıydı. Vücudu da genel olarak sıcaktı. Kremledim bol bol. Denizde güneşe arkası dönüktü tenteli simitte. Plaj çadırında oturduk hiç güneş gelmeyen, bir duşa giderken mayosunu çıkartmıştım. Islak ıslak rüzgar vurmasın diye . Ondan mı oldu, gölgede mi yandı bilemiyorum. Ama gece hiç uyumadı. Ağlamadı da mızırdandı bende uyandım her defa uyutmaya çalıştım keşke kalkıp otursaydım dayak yemiş gibiyim.

Kızlar şok oldum. Dün denizde yanmış kızım. Evdeki duştan sonra yüzü kollarının altı kırmızıydı. Vücudu da genel olarak sıcaktı. Kremledim bol bol. Denizde güneşe arkası dönüktü tenteli simitte. Plaj çadırında oturduk hiç güneş gelmeyen, bir duşa giderken mayosunu çıkartmıştım. Islak ıslak rüzgar vurmasın diye . Ondan mı oldu, gölgede mi yandı bilemiyorum. Ama gece hiç uyumadı. Ağlamadı da mızırdandı bende uyandım her defa uyutmaya çalıştım keşke kalkıp otursaydım dayak yemiş gibiyim.

uzun mu durdun denizde benim eşim beywz tenli mersinli denizde 2 saat bile dursa ciddi anlamda ysniyor kizimda ona çekmis bu yaz belki de yarim saat ya dururum ya durmam denizde tabi sık sık gitmem de sanmiyum ayrica hic bir sey almadik henuz deniz icin tek mayo almayi dysundum

uzun mu durdun denizde benim eşim beywz tenli mersinli denizde 2 saat bile dursa ciddi anlamda ysniyor kizimda ona çekmis bu yaz belki de yarim saat ya dururum ya durmam denizde tabi sık sık gitmem de sanmiyum ayrica hic bir sey almadik henuz deniz icin tek mayo almayi dysundum
6 saat durdum toplam ama denize her üç sefer yirmi dakika girdi. Her defa duş aldırıp uzun kollu kıyafet giydirdim. İki defa da uyudu. Çadırda güneş hiç gelmedi.
Mayonun kollari kısa bizim. Upuzun kollu almani tavsiye ederim

Kızım o aldığım şeylerden hiç yememişti. Çok hoşuma gidiyor oysa. Çorba karışımları, minicik makarnalar falan. Ben daha geçmedim ama kuzenim irmiği çok kullanıyor. Geçen hafta günümüz vardı 2023 mart, nisan ve haziran doğumlu üç bebeği anneleri zorla bağırta bağırta yedirdi. Yapman kuzum diyemedim 😂 böyle davranmak güvenli bağlanma için çok zararlıymış.
Bağırta bağırta yedirmek nedir kıız ? Ben her seyi veriyorum şu an neredeyse. Ama en ufak bir mikmiklensin istemesin yarım kalan kaşığı bile vermiyorum. Direk kesiyorum vermeyi… zorlamadığım için olduğunu düşünüyorum. Başlarda yemediği seyleri de yiyor şimdi. Hala yemedikleri oluyor. Direk kesiyorum. 2 hafta sonra tekrar deneyeceğim

Oyy. Kuzum aklında olsun, cilt yandıktan sonra kuruluktan acır. Ondan ağrı acı yapar. Bol bol bebek yağı sür butun vucuduna. Hiç acısı macısı kalmaz. 3 yaşımdan beri yuzerim. Hala daha yanayım bebek yağı kullanırım. Çok iyi gelir

Biz de dün bütün gün dışarıdaydık kızla. Üstünde sadece zıbını vardı. Zıbın+güneş gözlüğü + şapka olarak gezdirdim. Çıkmadan 1 saat önce, hippin 50 faktor yüz için olan güneş kremini bütün vücuduna sürdüm. Pamuk gibi teni, pamuk gibi de geri geldik. Kücük bir krem ama gerçekten başarılı

X