2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar bugun ılk kez yogurt tadımı yaptı, saat 11 civarında bır cay kasıgı kadar.. Az once agız dolusu kustu.. Tadından sonra 3 kere mama yedı, sındırememıs olma ihtimali var mıdır? Epey zamandır kusmuyordu hıc? Tadımdan12saat sonra kusmus oldu
Bence de yogurttan degildir canim.
Hemen ya da pesine kusardi diye dusunuyorum.Su andaki döngülerinin en fazla 4 saat oldugunu sayarsak yogurt coktan bagirsaklarda yoldadir kustugunda😊

Benim bebeğim oturmaya hic hevesli degil ya sifir bu arada oturma hevesi gercekten tam olarak sifir😅 Sadece donmek istiyor.Mama sandalyesinden de nefret ediyor en fazla tadim suresince oturabiliyor.Sandalyede de donmek istiyor donemedigi icin sevmiyor😅
Bu arada bu ay bebeginizin kilo alimlari nasil gidiyor?
+450 almisiz biz simdiye kadar ki en dusuk alim oldu

Bence de yogurttan degildir canim.
Hemen ya da pesine kusardi diye dusunuyorum.Su andaki döngülerinin en fazla 4 saat oldugunu sayarsak yogurt coktan bagirsaklarda yoldadir kustugunda😊
İnsallahh ya, yogurt da cok guzel olmus tatlıydı, severek de yedı 😊baya da ılımasını bekledım, bı arkadasım soguk muydu dıye sormustu, mideyi mı üsttü acaba diye

Benim bebeğim oturmaya hic hevesli degil ya sifir bu arada oturma hevesi gercekten tam olarak sifir😅 Sadece donmek istiyor.Mama sandalyesinden de nefret ediyor en fazla tadim suresince oturabiliyor.Sandalyede de donmek istiyor donemedigi icin sevmiyor😅
Bu ay 500 gr aldı, ama bu yeni doktor gayet guzel dedı, cok hareketlendi, donem ıcın bırsuru kalori harcıyor, yere koyduğum anda baslıyor hareket.. Bence de cok normal artık az alması.. İlk 3 4 ay yıyıp ıcıp yatıyordu.. Enerjı harcıyacak yerı yoktu

Ayın ilk iki haftası 600 gr aldı, nerdeyse 3 hafta olacak gram almadı.
Mama sandalyesine kahvaltıda oturtoyoruz. Önüne oyuncak koyuyoruz, onları yalıyor. Oyuncağa sinirlenip bağırıyor, en sonunda ağlıyor alıyoruz…

Mağazadan aldım da ya 0-3 ya 0-6 aydı. Daha büyükleri gözlerini örttü. Şimdi taşınıyorum. Eşyalar toplandı. Şapkayı bulursam bakarım.
Oyy kolay gelsin inşallah kolayca taşınırsın
Bizimki dün döndü, dönene kadar oturmaya hevesliydi ama dönmeyi öğrenince oturmak istemiyor sürekli dönmek istiyor.

Benimki de oturma taraftarı değil henüz, ne zaman isterse o zaman otursun zorlamıyorum. Yüzüstü dönüyor, sırtüstü geri donemeyince basıyor çığlığı, ağlamayı beni alın diye. Bizimki de 500 almıştı bu ay, daha düşük aldığı ay olmuştu alerji kusması yüzünden, bizim için çok iyi 500.

Oncesınde yatakta bıraz bogustuk, hırpalayarak seviyorum ben 😊 acaba o yuzden mı oldu dedım, en son mamadan 2 saat sonra kustu
Ben de öyle seviyorum bizim kızı, çok hoşuna gidiyor. Azıcık abartınca da kusuyor bazen, bence hoyrat sevmelerden dolayı başka bir şeyden değil ☺️

Benimki de her mama sandalyesine oturduğunda yanındaki sandalyeye de kedi otursun istiyor onu bekliyor gelsin diye. O gelmeden ağzını açmıyor 😄 işin ilginç yanı kedi de her seferinde gelip yanına oturuyor garibim 😄😄
Yaa yerim 🥰artık kediyi görünce gülüyor elını uzatıyor dokunmak ıcın, kedi de cok ılgınc artık kacmıyor, ızın verıyo dokunmasına 🥰

Mağazadan aldım da ya 0-3 ya 0-6 aydı. Daha büyükleri gözlerini örttü. Şimdi taşınıyorum. Eşyalar toplandı. Şapkayı bulursam bakarım.
Ya hazırlanırken nasıl hazırlanıyorsun mutfağa nasıl topluyorsun tabakları vesaire kıyafetleri biraz anlatır mısın benim de tayinim çıkarsa taşınacağız

200 gram eksik almışız 7200 olduk

Ya hazırlanırken nasıl hazırlanıyorsun mutfağa nasıl topluyorsun tabakları vesaire kıyafetleri biraz anlatır mısın benim de tayinim çıkarsa taşınacağız
Bir sürü koli lazım. Ben kıyafetleri hep hurçlara ve bavullara koydum. Nasılsa üst kat diye sığmayanları poşetlere koydum ve bir çok şeyi atılacak diye ayırdım.
Mutfağı gazete kağıtlarına sarıp sarıp kolilemek gerekiyor. Daha oraya girmedik ama aşağıdan yukarı taşınıcaz diye de çok koli almadım. Doldur boşalt yapıcam. Sen koli al. Artık marketler falan vermiyor.

Geçen ay 200 bu ay 300 gr almışız bana aşırı düşük geliyor doktor 200 i az bulmuştu ama 1 ay daha bekleyelim dedi 300 almış bu ay iyi dedi. Ekstra bir takviyeye gerek yok diyor bilmiyorum bakıyorum sizlerinkiler baya iyi almış maşallah 🧿

X