2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
İnanılır gibi değil benim kızdaki inat. Hâlâ uyuma şeklinde cebelleşiyoruz. Bazen memede, bazen ayakta sallayarak, bazen battaniyede sallayarak, bazen de kayık hamakta uyuyor evdeyse. Eşime dedim battaniyede sallamayalim, belki unutur. Meme, ayak, hamak hepsini tek tek deniyorum yok Allah yok. Kıyametler kopuyor, ağlama krizine giriyor. En sonunda battaniyeye mecbur kaldık, koyduk hop gitti. Uykudan ölse bile istemediği şekilde asssla uyumuyor, asla. Kaç saat uyanık kalıyor. Çok yoruluyorum.
Aynı bizimki çarşafa alıştı onu arıyor uyumak için tek olunca çok zorlanıyorum ama bıraktırma moduna girdim zorlanıyoruz ama yapacak bişey yok

Aynı bizimki çarşafa alıştı onu arıyor uyumak için tek olunca çok zorlanıyorum ama bıraktırma moduna girdim zorlanıyoruz ama yapacak bişey yok
😔😔Bir müddet ben de tek olacağım için battaniyeyi unutsun istiyorum,o da ısrarla yalnızca onda uyuyor. Ne yapacağımı şaşırdım, aşırı da ağlıyor. İnşallah biraktirabiliriz.

Bu arada kontrole haftaya salı gideceğiz, alsında yarın 5 aylık oluyor, menıngokokşarı 26 martta yaptırmısız, doktor 2 ay olması gerek dedı, haftaya kaldı artık kontrol.. Su olayını sorucam demıstım bı arkadasa, haftaya sorarım 🙏🏻🌸

canım aynı bende gece donuyormuşum sanıyorum 3 decere düşmüş 26 olmuş halbuki.
gecede üst gövdesine müslin örtü örtebilirsin 3 4 kat üst üste getirip belinin üstü, kollarının altından geçirip. karnı, göğüs kafesi örtülü oluyor, üstünden de düşmüyor
Ya üzerine örtüyü toplayıp ağzına yüzüne getiriyor kol altlarından sıkıştırıyorum yine çekiyor

Hic alistirmamak gerekiyor sanirim canim ama tabi aglayinca napicamizi bilmeyip her yolu deneyebiliyoruz. Benim kizi kanguruda uyutuyorum gündüz ( benimki de buna alisti) aksamda yürüyerek kucagimda sallayip ninniyle uyutuyorum.baska yöntem denemedim hic.annem ayaginda salladin mi diyor bir de ona alismasin dedim denemedim hic
Alerjisinin pik yaptığı dönemlerde sancidan ağrıdan ağlamaktan hiç uyuyamazdi. Biz her yolu denerdik saatlerce. Kivranirdi acıdan yavrum. Asla ayağımda sallamam dedim, mecbur kaldım. Asla memede uyutmam dedim, mecbur kaldım. Yeter ki uyusun nasıl uyursa uyusun dedik mecburen. Üç aya kadar kucakta uyuyordu, sonra asla istemedi. Gün içinde ana kucağında uyuyordu üç aya kadar, şimdi bir dk bile oturmuyor. Doğduğundan beri sling, kanguru mümkün değil durmuyor. Çok uğraştık alışsın diye, alışmadı. Hiçbir yerde durmayıp uyumayinca asla yapmam dediğim her şeyi yaptım. Battaniyede yine sallarim sorun değil ama şimdiye kadar eşim hep uyku vakitlerinde yanımdaydı, birkaç hafta olamayacak o yüzden unutturmak istiyorum. Bakalım yapabilecek miyim?

Kızlar herkesin bebeği dönüyor mu 29 Aralık doğumlu kızım ve hala dönmüyor hiç dönmeye gayreti de yok
Ay benim doğum tarihiim 🥹🥹
29 aralıklılar genel olarak böyle galiba. Hareket etmeyi, yorulmayı oldum olası sevmem. Anne karnında bile hiç tepişmemişim. Bir kere hareketini hissetmeden doğurdum seni der annem 😄😄 ama merak etme 9 aylıkken yürümüşüm 😄😄 korkutmuş olmayayım yok yere yani. Bu bilgiyi de vereyim 😄😄

Kızlar herkesin bebeği dönüyor mu 29 Aralık doğumlu kızım ve hala dönmüyor hiç dönmeye gayreti de yok
Benimkilerde 10 Aralık doğumlu tummy time da dönüyorlar ama tam tersine dönme yok ama c şeklinde yana yatıyorlar dönecekler popuyu az oynatsalar da az tontonlar doktora sürekli soruyorum bunlar beş hafta erken doğdular ne bekliyorsun çoçuklarından deyip kızdı

Canım, dün senin gibi yoğurt mayaladım gayet güzel oldu, teşekkür ederim fikir için 🙏🏽🌹
Nasıl mayaladın canım?
Kızlar şimdi Dr Osman gonlual paylaşmış, ek gıdaya başlayınca bebeğin dişleri fırçalanmalı diye… fircalayaniniz var mı? Hangi diş fırçasını aldınız? Ona göre alırım ben de 🙏🏽
fırçalama için erken olmaz mı ya? Hassas değil midir?
4 ten 7 ye kadar balkona ciktik etrafi izledik evin icinde yuruduk 7 de zorla uyuttum artik 8.30 a kadar
benimkini şimdi köprü trafiğine soktum intikam alıyorum Burda da uyumasında göreyim 🤣🤣

Kızlar benim bebişe yurtdışından mama kapları beğendim atim çok mu gereksiz sizce bi fikir verin?
IMG_9605.png
IMG_9603.jpeg
IMG_9602.jpeg
IMG_9600.jpeg

Benimkilerde 10 Aralık doğumlu tummy time da dönüyorlar ama tam tersine dönme yok ama c şeklinde yana yatıyorlar dönecekler popuyu az oynatsalar da az tontonlar doktora sürekli soruyorum bunlar beş hafta erken doğdular ne bekliyorsun çoçuklarından deyip kızdı
Tummy time hiç sevmiyor hiç biraz uzun dursa basıyor ağlamayı ödüm kopuyor bu nasıl ağlamak hemen çeviriyorum 😂

Kızlar sadece 1 yemek kaşığı laktozsuz yoğurt yedirdim kızıma baya alttan gazı oldu. Normal mi sizde de oluyor mu?

X