2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Benim adetim lekelenmeyle başlıyor yarım gün falan sonra tam adet geliyor. Ben bu ay adetin 2.3.günü doktora gidicem. Lekelenmeyi saymıyoruz bir de mesela 2 günün tam dolması gerekiyor değil mi? Bu salıya randevu aldım ama en geç pazar sabahtan mı başlaması gerekiyor adetimin o zaman? Bilen var mı?
Evet canım pazar başlarsa adetin pazartesi yada salı gitsen olur hatta benim doktorum 4. Gün çağırırdı özellikle o zaman bakmak isterdi yoğunluğun azaldığı dönemde

CAnm benim senelerdir boyle duzensiz pco falanda demediler ama bilmiyorm
İlaç etki eder inşallAh en kısa zamanda canım benim🙏 her zaman aynı etkiyi göstermeyebilir ama olacaktır bikaç gün içinde.

Mesela, aşağıdaki tablo gibi. Kadının ateşi düşük seyrediyor ve birden artış gösteriyor. O birden artış artık çatladı anlamına geliyor. Ben ovulasyon testi ve ateş ölçümünü aynı anda yaptığımda pik olduğu gün ateşim düşük çıktı baya, çatlama günü birden yükselmişti. Tabi ben o zamanlar çatlama günü değerlendirmek gerektiğini bilmediğim için son ilişkiyi pikte bırakıyodum 😂 meğer çok yanlış yapıyormuşum. Bu arada kiminin belki de o ateş düştüğünde yumurtlama oluyordur. Hala ateşle ilgili kafamı kurcalayan şeyler var benimde. Ama düştüğündeki ve çıktığındaki günü değerlendirmek çok önemli onu biliyorum.

Eki Görüntüle 3271578
Tablonun çizgiyi çektiği yer yumurtlamanın olduğu günü belirtir. Yumurtlamadan 4 gün önce ve yumurtlamadan 2 gün sonra verimli günlerdir. Sperm 72 saat yaşayabilirken içeride yumurtanın ömrü daha kısadır. Bu noktada bedensel belirtileri de takip etmek önemli bence. Vajinal akıntının kıvamına göre doğurgan günler daha öngörülebilir olur.

Ben kendi yumurtalama paternimi henüz netleştirmedim yaklaşık 5 aydır ateş ölçtüğüm halde. Adetin 15 16 17 günleri çatlamalar oldu bende. Bu düzensizlik öncesinde dkh kullandığım için de olabilir gerçi.

Ateş takibi yapanlarla burdan paslaşabilirsek güzel olur ama☺️

Evet canım pazar başlarsa adetin pazartesi yada salı gitsen olur hatta benim doktorum 4. Gün çağırırdı özellikle o zaman bakmak isterdi yoğunluğun azaldığı dönemde
Tamam canım.
Doktor biraz deneyin olmadı hormon testi yaparız demişti. 6 ay dolmadı ama gidicem. Yapılabilecek bütün testleri istiycem. Bir de mesela pek bilgim yok ama genetik testler varya onlar isteğe bağlı oluyor mu yoksa şunun olması lazım diye şartları var mı? Ne var ne yok bakılsın bi seferde diye istiyorum aslında.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 50
Tablonun çizgiyi çektiği yer yumurtlamanın olduğu günü belirtir. Yumurtlamadan 4 gün önce ve yumurtlamadan 2 gün sonra verimli günlerdir. Sperm 72 saat yaşayabilirken içeride yumurtanın ömrü daha kısadır. Bu noktada bedensel belirtileri de takip etmek önemli bence. Vajinal akıntının kıvamına göre doğurgan günler daha öngörülebilir olur.

Ben kendi yumurtalama paternimi henüz netleştirmedim yaklaşık 5 aydır ateş ölçtüğüm halde. Adetin 15 16 17 günleri çatlamalar oldu bende. Bu düzensizlik öncesinde dkh kullandığım için de olabilir gerçi.

Ateş takibi yapanlarla burdan paslaşabilirsek güzel olur ama☺️
Bende 3 4 ay ateş takibi yaptım aynı dediğin gibi her ay farklı günde olabiliyordu. Dkh hiç kullanmadım ben ona rağmen değişiyor. Bende o ay ki yumurtalık ve yumurta kalitesine bağladım durumu

canım benim 10 ay oldu deneyeli hiç hamile kalamadım kimyasal bile olmadı bende dr gittiğimde 1 yıl oluyor dedim 😅 yaşım da 36 artık beklemek istemiyorum dedim dr da tahlillerime baktı onlarda sıkıntı olmadıgı için hsg uygun gördü gün verdi hemen gidip çektim ve hafif tınanıktı ilaçla tamamen acıldı dedi 3 ay öyle deneyecez bakalım inş vesile olur hsg tutar 🙏🥰
Aaaa anladım canım iyi yapmışsın o zaman genelde hsg sonrası çok çabuk hamile kalınıyor sanki, bence sen de eylüle kadar nazar boncuklular kervanına katılacaksın 🥰 inşallah 🙏

Tamam canım.
Doktor biraz deneyin olmadı hormon testi yaparız demişti. 6 ay dolmadı ama gidicem. Yapılabilecek bütün testleri istiycem. Bir de mesela pek bilgim yok ama genetik testler varya onlar isteğe bağlı oluyor mu yoksa şunun olması lazım diye şartları var mı? Ne var ne yok bakılsın bi seferde diye istiyorum aslında.
Kayıp yaşayanlara bakıyorlar diye biliyorum canım bende yaptırcam ama bir türlü gidemedik eşimle. Üniversite hastanelerinde yapıyorlarmış

X