2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Aynen canım ya. Gerçekten böyle kontrolsüz kullanacağım diyenlere sakın derdim. Doktorsuz olmaz derdim. Belki şimdi beni de kınayacak hanım arkadaşlarım vardır. Ama gerçekten bu çaresizlik insanı yapmayacağı şeyleri yapar hale getiriyor ya. Gerçi öncesinde tecrübeli olduğumdan nasıl kullanılacağını da üç aşağı beş yukarı biliyorum... Hakkımızda hayırlısı. Umarım sana hiç ihtiyaç olmadan hamile kaldığını öğreniriz canım. Benim bat yarın. Şimdi test yaptım gene negatif. Yok yani artık kesin.
Ben de iki sefer kendi kafama göre femara kullandım bişey olmadı. Daha öncesinde 2 sefer daha kullanmıştım Dr kontrolünde hangi günler büyüdüğünü falan az çok biliyordum kist falan olmadı inşallah sende güzel sonuçlanır canim femara pek kist yapmıyor zaten duyduğum kadarıyla

Yavru kuşlarım size birşey söyleyeceğim. daha önce böyle yazanları kınardım başıma geldi. Bu ay doktor kontrolsüz femara kullanacağım. Artık çaresizlik mi, tükenmişlik mi ne diyeceğim bilmiyorum. Yanına bir de promotil ve ımpryl eklemeyi düşünüyorum. Bir gün biri bir gün biri olacak şekilde. FSH değerim 11.8. doktorum yumurtlayıp çatladığım için sıkıntı olmadığını söylese de ben artık yumurtamın kalitesiz olduğunu düşünmeye başladım. Biraz onlara destek çıkacağım... Daha önce klomen tecrübem de olduğu için kistten korkum da yok. @imagination forever melisaa93 melisaa93 A Afratafrac @fnd_50 O ozgeeeee1 @tweeetyyy @yenibirhayal @beyons
Kuzum doktorun yumurtlayıp çatladığını söylüyorsa femaraya gerek var mıdır ki? Femara sonuçta kendiliğinden büyüyemeyen yumurtaları belli bi olgunluğa getirmek için kullanılıyor yine sen daha iyi bilirsin tabi

Ben her klomen kullandığımda kistim oldu hatta birisinde 2 kistim oldu 4 mm 8 mm şeklinde doktor değiştirdim yeni gittiğim doktor kistler geçmezse tedaviye başlayamam demişti allahtan o ay klomende sonra duphaston kullanmıştım da geçmişti kistler
Ben de ilk kkomenimde kist oldum canım. Bir ay bekledim, ikinci adetten sonra kistim geçince devam etti doktorum.. femara kist yapmadı mı peki kuzum? .... bir de genel bilgi klomen kisti, kan kisti gibi bir şeymiş arkadaşlar, bu kist oluştuğunda kan sulandırıcı, coraspirin falan kesinlikle içmemek gerekiyor, kisti daha da büyütüyormuş bilginiz olsun.

Eneym torun tombalağa bile karışmışsın kuzum sen. Maşallah yaaa. Kuşlar yeni doğunca et parçası gibi oluyorlar evet 🤣🤣 biraz büyüsünler ama büyüdükçe de vermeye kıyamazsın.. Benim de kedilerim var 😍🤣
Zaten kaos oluyor büyüdüklerinde verirken. O kadar ince eleyip sık dokuyorum ki. Resmen sözxleşme imzalatacam verdiğim kişiye kuşaiyi bakacağına dair. Napim evlatlarım gibi seviyorum onları. Ama iyi bakacğaını bildiğim biriys pek üzülmüyorum. Biliyorum çünkü eşek sıpalarımın keyifleri yerlerinde olacak diye.

Bunlarda İrem ve Beyazıt 🥰 tüm çocukların anne ve babaları. Toplam 20 yi geçmiştir yavruları oldu hep dağıttım.

1691421114944.png

Ahhahah bilemiyorum nereli tek bildiğim 2000 fazla hastası olması normal gebelik süreci takip etmemesi ve aşırı pahalı bir yer olması izmirden aydına gelin geldim ben aydın küçük bir yer olmasına rağmen izmirdeki çoğu özel muayeneden daha fazla mesela ücreti
Buradaki arkadaşlar bilir İzmir’deki iyi doktorları ☺️ Sana güzel bir doktor bulalım artık takibini onunla yaparsın

Adetle de çok alakalı değil aslında yumurtlama dönemin bitti demek istiyo vücut akışkan olan zaman yumurtlama olduğu için o zaman da yumurtlamayı hatırlattığı gibi ne kadar kaldı adetine benim 4 kaldı bende de yine krem gibi gibi geliyo ara ara
Benim adet geçti 1 hafta kesin bugün yarın geleceğinin belirtisidir o

Zaten kaos oluyor büyüdüklerinde verirken. O kadar ince eleyip sık dokuyorum ki. Resmen sözxleşme imzalatacam verdiğim kişiye kuşaiyi bakacağına dair. Napim evlatlarım gibi seviyorum onları. Ama iyi bakacğaını bildiğim biriys pek üzülmüyorum. Biliyorum çünkü eşek sıpalarımın keyifleri yerlerinde olacak diye.

Bunlarda İrem ve Beyazıt 🥰 tüm çocukların anne ve babaları. Toplam 20 yi geçmiştir yavruları oldu hep dağıttım.

Eki Görüntüle 3283579
Ayyy yerim ya aşk kuşları 🥰💋

Kızlar bu arada ne kadar inanırsınız bilmiyorum ama bir şey söylemek istiyorum hamile kalırsam paylaşacağım demişti bu sene hac döneminde ablam hacca gitmişti tam vakfenin olduğu zamanda dualar edildiği an ablamla görüntülü konuşuyorduk işte ben ablama dua et cocuğum olsun hayırlısıyla sağlıkla diyordum o sırada bayanlardan biri bağırdı çocuğu olmayan var mı diye bir teyze varmış elmaya dua okuyormuş ablamında tevafuk ya çantasında elma vardı o an verdi elmayı okundu milyonlarca duanın edildiği yerde anda yani neyse getirdi bana bıçakla kestim birazını eşim birazını ben yedim buzluğa sarıp attım hamile olduğumu öğrenince direkt dedim kim istiyorsa hayır için ona da bu elmadan vericem diye aydında yaşıyorum sık sık kuşadasına gidiyorum elden alabilcek olan varsa ya da yıllardır çocuk hasreti çeken varsa tamamen bana ait olacak şekilde kargolayabilirim A Afratafrac

Ben de ilk kkomenimde kist oldum canım. Bir ay bekledim, ikinci adetten sonra kistim geçince devam etti doktorum.. femara kist yapmadı mı peki kuzum? .... bir de genel bilgi klomen kisti, kan kisti gibi bir şeymiş arkadaşlar, bu kist oluştuğunda kan sulandırıcı, coraspirin falan kesinlikle içmemek gerekiyor, kisti daha da büyütüyormuş bilginiz olsun.
Femarayla ilk denememde gebe kaldım canım bu arada tedavi sürecinde doktor sigara kullandığım için ecopirin vermişti bana

Kuzum doktorun yumurtlayıp çatladığını söylüyorsa femaraya gerek var mıdır ki? Femara sonuçta kendiliğinden büyüyemeyen yumurtaları belli bi olgunluğa getirmek için kullanılıyor yine sen daha iyi bilirsin tabi
Daha önce de klomen kullanmıştım canım. Doktorlar yaş sebepli ve uzun süre olmayınca süreyi kısaltmak için verebiliyorlar. Doktorum bana "destek gibi düşün" demişti. Klomenle femara aynı şeyler gibi. Femara yeni nesil klomen gibi birşey araştırdığım kadarıyla. Nasip bakalım canım.

Kızlar bu arada ne kadar inanırsınız bilmiyorum ama bir şey söylemek istiyorum hamile kalırsam paylaşacağım demişti bu sene hac döneminde ablam hacca gitmişti tam vakfenin olduğu zamanda dualar edildiği an ablamla görüntülü konuşuyorduk işte ben ablama dua et cocuğum olsun hayırlısıyla sağlıkla diyordum o sırada bayanlardan biri bağırdı çocuğu olmayan var mı diye bir teyze varmış elmaya dua okuyormuş ablamında tevafuk ya çantasında elma vardı o an verdi elmayı okundu milyonlarca duanın edildiği yerde anda yani neyse getirdi bana bıçakla kestim birazını eşim birazını ben yedim buzluğa sarıp attım hamile olduğumu öğrenince direkt dedim kim istiyorsa hayır için ona da bu elmadan vericem diye aydında yaşıyorum sık sık kuşadasına gidiyorum elden alabilcek olan varsa ya da yıllardır çocuk hasreti çeken varsa tamamen bana ait olacak şekilde kargolayabilirim A Afratafrac
Aaa bak sen bunu diyince hatırladım bana da birisi bir tane hurma vermişti.gebelik düşündüğünde bunu ye demişti.buzdolabında duruyordu eşimle akşam yiyelim bizde ☺️

X