Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar öncelikle hayırlı kandiller.
Yumurtlama dönemime yaklaşmışken şöyle bir sorunum var
Acaba diyorum gerçekten çocuk yapmalı mıyım. Hayatımdaki ufak tefek pürüzler öyle etkiliyor ki beni. Ufacık şeyler dağ olup büyüyor gözümde. Maddi manevi kaldırabilecek miyim acaba bu sorumluluğu diye çok düşünüyorum. Hem çocuk isteyip he korkmak normal mi. Kafam çok karışık. Napicam bilemiyorum.

Akışına bırak kuzum. Bazen bir çocuk gelir hayatını düzene sokar evine hayatına neşe getirir. Bazen de işler daha kötüye gidebilir sorumluluk arttığı için tabi ki. Bu ufak tefek pürüzler eşinle mi alakalı çözemeyeceğin şeyler mi onu düşünmelisin önce. Ben bebeği olduktan sonra maddi manevi pek çok konuda ferahlığa ve mutluluğa kavuşan pek çok insan gördüm. İnşallah senin için de öyle olur

Ara ara böyle düşünceler hepimizde oluyo canım Allah çocuğu olana maddi ve manevi anlamda kolaylığınıda rızkınıda veriyo gönlünü ferah tutu.

Çok şükür ki eşimle alakalı değil canım. Halledilmeyecek şeyler de değil. Fazla hassas ve duygusallim bu duygusallikla nasıl bir bebeği buyutecegim diyorum. Yetemeyecek gibi hissediyorum. Bir yandan da acaba annelik denen şey beni daha güçlü yapar mı diyorum. İşte böyle kafamı kurcaliyor bir iki gündür

Bence yüzde yüz normal canım.. hiç endişe etmeden hiç korkmadan cocuk sahibi olmak istemek asıl normal değil .. benim fikrim bu.. çünkü tamamen bilinmez şekilde hayatımız değişecek.. ve ömür boyu sürecek bir sorumluluğumuz olacak.. buna eminim asla tamamen hazır hissedemiyeceğiz yaşımız 40 olsa bile mesela ben önemli olan ne olursa daha mutlu olursun

Ara ara böyle düşünceler hepimizde oluyo canım Allah çocuğu olana maddi ve manevi anlamda kolaylığınıda rızkınıda veriyo gönlünü ferah tutu.
Allah razı olsun canım. Bir iç sıkıntısı yaşıyorum birkaç gündür. Onun etkisi sanırım bu düşünceler. İnşallah bu durum geçer bir an evvel

Kimin hayatı güllük gülistanlık ki kuzum? Nelerle mücadele ettiğimi bir bilsen... Ama önemli olan eşinle olan bağın. Çünkü hep söylerim, bebek temeli sağlam bi evliliği daha da pekiştirir ama temeli çürük bir evliliği tamamen bitirir. En önemlisi de hayırlısı için dua et. Ne yaşayacağımızı, başımıza ne geleceğini, hayatımızda neler değişeceğini hiç bilmiyoruz. Ama bir anne olarak çok net bir şekilde şunu söyleyebilirim. Başına ne kadar kötü şeyler gelirse gelsin, evladın pişmanlığı olmaz ve her şeye dayanma gücün olur o senin

Allah razı olsun canım. Bir iç sıkıntısı yaşıyorum birkaç gündür. Onun etkisi sanırım bu düşünceler. İnşallah bu durum geçer bir an evvel
Kuzum biraz değişiklik yap evde oturma yanlız kalmamaya çalış kafa dağıtıcağın sevdiğin aktivitelerle ilgilen toparlarsın inşallah

Mesajın beni bı nebze de olsa rahatlattı açıkçası canım. Haklısın aslında bebek çok büyük bir değişiklik. Tümüyle hayat boyu etkileneceğimiz bir durum. İşte fazla düşünmek çok da sağlıklı olmuyor demek ki

Haklısın canım. Bir dokun bin ah işit. Herkes aynı durumda. İnşallah annelik duygusu beni çok güçlü yapar. Çünkü kendimde bir şeylerle başa çıkacak güç bulamiyorum. Son zamanlarda ne kadar görmezden gelsem de duygusal anlamda bir çöküş yaşıyor gibiyim. Eşimle çok şükür bir sorunumuz yok hep destek olur bana eminim. Ve çok iyi bir baba olacağına da eminim. Zaten beni rahatlatan şeyler de bunlar

Emin ol annelik seni çok güçlü yapacak Bi de yepyeni bir hayat geliyor asla eski rahat konforlu yaşantımıza geri dönemeyeceğiz ama eminim her yorgunluğa değiyordur Buna psikolojik olarak hazır olmayı bekleme, Allah bize bu 9 aylık gebelik süresini manen de hazırlanalım diye vermiş yavaş yavaş kendini hazır hissedeceksin. Yetemeyeceğini asla düşünmüyorum çok çok iyi bi anne olursun, baksana bu gruplarda ay ay geziyorsun bu kadar içtenlikle çabalıyorsun senden kötü anne olur mu hiç

Daha ne tatlım yaa çok şükür siz omuz omuza olduktan sonra atlatamayacağınız şey yok. Hele de bir de minnak gelsin bak hiç dert tasa kalıyor mu bir tebessüm eder sana, sallarsın gelmişini geçmişini zor tabii çok zor, ama her şeye değer, dünyalara bedel..

Ne bileyim işte bazı zamanlar içsel bı çöküş yaşıyorum ne yazık ki. Kısa sürüyor ama fazla etkiliyor. İnşallah güçlü bir anne oluruz hepimiz

Canlarım benim hepiniz ne güzel şeyler yazdınız. Duygulandım sayenizde iyi ki varsınız. Tabiki çok istiyorum bebeğim olsun. Ama korkmak buna dahildir inşallah normal olmalı bu korku

Ne bileyim işte bazı zamanlar içsel bı çöküş yaşıyorum ne yazık ki. Kısa sürüyor ama fazla etkiliyor. İnşallah güçlü bir anne oluruz hepimiz
İyi anneler duygusal insanlardan çıkar. Hiçbişeyden etkilenmiyorsan, dümdüz yaşıyorsan ve vurdumduymazsan anormal olmaz mı o zaman? Tabii ki güçlü bir anne olacaksın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…