Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yok canım bu ay ben tertemizim iğnesiz ilaçsız sadece bi kontrole gittim o kadar.. aaaa bu ay bir de kromozom ve dna hasar testi verdik sırf meraktan yoksa doktor istemedi..
Ay bide kromozom mu cıktı ya her gün Baska bişry duyuyorum dna hasarını gecen ay bende arastırmıştım fiyatı falan da uygun geldi ama bir iki ay daha normal devam edelim diye son dakika vazgeçtik siz nerede yaptırdınız fiyat neydi İstanbulda yaşıyoruz biz canım

Hanımlar belime belime ağrı vuruyor acaba yumurtlamadan mi. Gerçi bel fıtığım var O mu yapıyor bilmiyorum. Bir de bu bel fıtığından dolayı da gebelikten çok korkuyorum aslında bazen öyle bi ağrı tutuyor ki ilaçsız asla geçmiyor benim gibi bel fıtığı olan var mi aranizda

Yumurtlama zamanımda hatta öncesinde başladı catlama olana kadar devam etti bel ağrım benimde

Kızlar ikili olan dünkü yaptıklarım tekli olan bugün yaptığım. Dün yaptığım daha koyu bugün ki daha silik. Acaba tam anlamıyla bugün mü çatlama oldu?

Eklentiler

• IMG_20220325_125615.jpg
    40,9 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2022-03-25-12-56-29-371_com.instagram.android.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 37
Ya dna hasarı daha cok varikosel geçmişi olanlara bakılıyor sanırım.. yada üstüste düşük olursa.. yani herkese gerek duymuyorlar ama benim yakın arkadaşımın sırf bu yüzden bir tüp bebeği boşa gitti.. hem de bahcecide, yani varikoseli iyileşmiş değerleri düzelmişti ama %40 hasar varmış dnada o daha geç iyileşiyormuş.. biz de garanti olsun diye baktırdık. Genetiks diye fulya da bir laboratuarda. 1250 dna hasarı 500tl de her birimize kromozom testi. Kromozomu da yine biz istedik, çünkü tüp bebek yaparsak embriyoyu teste yollayamayacağız, hemen taze transfer yapılması uygunmuş.. e o zaman biz kendimize baktıralım bari sorun varsa allah korusun bilelim istedik.. valla doktorlar istemedi bunları çok bilmek de iyi değil

Yani dün mü çatladı bugün mü degerlendirecek halim kalmadi artik
Yani saati saatine bilemezsinki.. işte dün çatlamış da olabilir, dün gece de.. boşver sen zaten önceki günler değerlendirdin.. bi bak yine de halin varsa boş geçme yoksa da zorlama yani nasılsa bekleyen milyonlarca sperm hazırdır

Merhaba bat 6 Nisan benide eklermisiniz göğüs sizlamasi sabahları miğde bulantısı arada ateş basması yaşıyorum bakalım ne olucak merakla bekliyorum

Yumurtlamadan bir gün önce yumurtlama günlerini (yumurtlama 2 gün sürdü) çatlama gününü değerlendirdim toplam 4 gün bence yeterli artık bata kadar birbirimizin etrafina ugramayiz

Bende bu ay klomen kullandım ve duphaston kullanicam ama yumurtlama şimdi 10 günde olduysa duphaston 16 gün kullanmam lazim öyle hesapladı doktor napim bilemedim daha erken mi kullanmam gerekiyor şimdi.
Bu konuda çok bilgim yok kuzum normal de sana duphaston a ne zaman başla dedi ki doktorun

Yumurtlamadan bir gün önce yumurtlama günlerini (yumurtlama 2 gün sürdü) çatlama gününü değerlendirdim toplam 4 gün bence yeterli artık bata kadar birbirimizin etrafina ugramayiz
Ayy yeter bacım eniştem daha ne yapsın bizde aynıyız ama bizim bugün de ödevimiz var valla bıktık.. doktorumuz çok şeker, güzel ve romantik bir hafta olsun diyor vedalaşırken.. biz birbirimze bakıyoruz boş boş

Kızlar ikili olan dünkü yaptıklarım tekli olan bugün yaptığım. Dün yaptığım daha koyu bugün ki daha silik. Acaba tam anlamıyla bugün mü çatlama oldu?
Kuzum silikleşmeyi gördüğün an çatlama oluyor diye biliyorum, silikliğin miktarı önemli değil yani. Dün çatlamaydı bence

Dimi adam da bezdi bence ama bana çaktırmıyor hahah ayyy ne iyi doktormuş o öyle ben denk geldiklerimin ağzından cımbızla laf alıyorum ödeve devam sizz

Benimkine bakın bi dee bugün çatlama dimi?? 15. gün bugün. Ay insan kendisinde olunca hiçbir şeyden anlamıyor emin olmak istiyorum

Eklentiler

• 97A3A706-898A-43C0-91F3-C99E0D7D7F5E.jpeg
    181,4 KB · Görüntüleme: 34
  • 9980DDD6-E78C-4D9C-AFE7-DC0BF7A730DE.jpeg
    39,7 KB · Görüntüleme: 39
Kuzum valla senin bu doktor çok merak ettim :)) Hangi hastaneye gidiyorsun sen böyle :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…