2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Bide biliyorum aşırı saçma bu haftada hissedilmez de niye karnımın içinde gıdıklanma hissediyorum sol tarafımda böyle bebeğin ilk hareketi gıdıklaması gbi yaa ne ola ki varmı böyle bişey yaşayan🙈😟
Genelde erkenden hissedince bağırsak hareketleridir diyorlar ama bilemiyorum yine de🙈😅

Genelde erkenden hissedince bağırsak hareketleridir diyorlar ama bilemiyorum yine de🙈😅

Bağırsak gbi degil pek yaa Bende bilmiyorum şaşırdım kaldım bakalım devam edecek mi ikinci hamilelikte daha erken hissedilir diyolar ama yine de bu kdr erken bilemedim 🙈

Bide free beta hcg 50 den düşük olanlar erkek, 50 den yüksek olanlar kız oluyormuş diye okumuştum burda 24 çıktı benim, bakalım doğru mu o teori:) sen de çknca beta hcg ni yaz sana da erkek demişti ya kaç çkcak merak ettim:)
Ben şimdi yakın arkadaşımın sonucuna baktım 32 free beta hcg ama kızı oldu ☺️ Bakalım bizlerde tutacak mı kiminin tutuyor kiminin tutmuyor☺️

günler geçmiyor banada. 8+0 da gördüm en son üzerinden iki hafta geçti. muayenemde 5 kasımda :işsiz: Z Zynpada sen ne yaptın bizim günler yakındı kuzum.
Benim de kontrol 2 hafta sonraya kuzum günler gerçekten geçmek bilmiyor yakın arkadaşım radyolog geçen hafta gel bakalım dedi bebişe ama ben nezle olduğum için gidemedim bu hafta da yoğunum artık mecbur bekleyeceğim 🥺

Benim de kontrol 2 hafta sonraya kuzum günler gerçekten geçmek bilmiyor yakın arkadaşım radyolog geçen hafta gel bakalım dedi bebişe ama ben nezle olduğum için gidemedim bu hafta da yoğunum artık mecbur bekleyeceğim 🥺
Ne güzel arkadaşlar edinmişsin🤪 bekleyeceğiz vallahi. Herkes görünce ben de meraktayım.

Ne güzel arkadaşlar edinmişsin🤪 bekleyeceğiz vallahi. Herkes görünce ben de meraktayım.
Aynen diğer arkadaşım da aile hekimim, yakınımda bir yere gelince kaydımı onun yanına aldım bir kadın doğumcumuz yok keşke o olsaydı 😄 valla ben de burada gördükçe bizimki ne alemde diye düşünüyorum bazen o kadar düşünüyorum ki diyorum ki inşallah kalbi atıyordur inşallah her şey yolundadır biraz evhamlı bir yapım var

Benim tam 5+5 de kusmalarım başladı ondan önce midem bi tuhaftı sadece o kadarr. Sizin kaçıncı haftada başladı? Benim şuan 11+5 yaklaşık 1 haftadır iyi olmaya başladım diyebilirim. Hala koku hassasiyeti tam gaz devam ama bulantı ara ara oluyor, kusma kesildi diyebilirim.
Şu koku hassasiyeti de bi geçse tam rahat edicem soğan sarımsak çiğ ya da pişmiş asla yiyemiyorum kokusu bile mahvediyor, geçen arabayla lahmacuncunun önünden geçtik camları falan kapattırdım kusmaya 5 kalaydı resmen😂 umarım hepimizin ennn ennnn enn kısa sürede geçer. Yaşamayan cidden anlayamaz bu durumu
Benim 10.haftada başladı 2 haftadır çektiğimi Allah bilir. Size de tez zamanda geçemesini dilerim

Oh hadi hayırlısı olsunn çok sevindim ya 🙏🏼 Aynen aynen gel dur şuracıkta 😂

doktorlar tam tersi porsiyonları azaltıp öğünleri sıklaştırın diyor ama seninki niye öyle dedi acabaa çünkü birden çok yiyince daha rahatsız edici oluyor 😣 beni de yemek olarak haşlanmış patates tutmuştu, onun dışında meyvee acayip şekilde meyve yiyodum şuan ayva çok rahat yiyebilirsin tuzlu limonlu 😍 en sevdiğim 😂
Prilamın da hiçbi zararı yok ben kötü olduğum dönemlerde gece 2 sabah 1 alıyordum şimdi sabah 1 akşam 1 alıyorum azaltmaya başlıyorum gibi gibi ama bırakabilcek miyim bilmiyorum 😂
Bende şaşırdim esimle gitmiştik doktor yağlı vs sayıyodu bende dikkat et diyecek die beklerken ye hatta 1,5 porsiyona cıkar felan diyince nasil yani die eşime bakakaldim bu aralar önemli devamlı bol bol ye dedi. Dedi de bende yiyecek mide kalmadı tavuktan bu aksam itibariyle tiksindim gormeye tahammulum yok suan, doktorumada danışacagım sizin dediginiz hapı yoksa boyle zor

Bende şaşırdim esimle gitmiştik doktor yağlı vs sayıyodu bende dikkat et diyecek die beklerken ye hatta 1,5 porsiyona cıkar felan diyince nasil yani die eşime bakakaldim bu aralar önemli devamlı bol bol ye dedi. Dedi de bende yiyecek mide kalmadı tavuktan bu aksam itibariyle tiksindim gormeye tahammulum yok suan, doktorumada danışacagım sizin dediginiz hapı yoksa boyle zor
Yemek için kendinizi zorlamayın. Sık sık ve az azda olsa birşeyler yerseniz daha iyi oluyor. Henüz çok başındasınız günler geçtikçe kendinize ne iyi gelecek bulacaksınız birde ilaca başlarsanız o zaman daha rahat edeceksiniz inşallah. Bana ilk başlarda haşlanmış patates, galeta ve yeşil elma iyi geliyordu. Sonra düşünüyordum aklıma gelen yiyeceklerden hangisi o an midemi bulandırmıyorsa onu yiyordum böyle böyle yedikleriniz çeşitleniyor. Çoğu zaman yediklerim çorba ve meyveydi😅

Kızlar sağlık ocağından kan tahlili ve tam idrar tahlili istemişlerdi 8 buçukta gittim bakalım sonuçlar nasıl çıkcak🙇🏼‍♀️ Akıntım ara ara yoğunlaşıyor doğru düzgün su içemediğim için de enfeksiyon olabileceğini düşünüyorum

Ya gerçekten nası bi paranoya içindeyiz belli değil🤣🤣 ne yapsa yaranamadı bebeler😂👯‍♀️ Yok herkes 12 de biter demiş niyw 10 da azaldı bu kusma die şimdi düşün durr. Neyse yrn kontrolüm var çok meraktayım🤲🙏
Benim de 10 da azaldı. Arada tekrar oluyordu ama azaldı. Dün çok şükür gayet iyiydi yavru. Icini ferah tut :)

7. Haftada doktorun bunu demesi biraz tuhaf geldi çünkü bebek senden besl3nmiyor hicbir şekilde. Aksine ilk 12 haftada kilo korumayı öneriyor doktorlar. Zaten şu an kandan aldığı için sen az da yesen çok da yesen hicbir şey olmayacak o gelişecek. Folikasitini düzenli al o önemli sadece

7. Haftada doktorun bunu demesi biraz tuhaf geldi çünkü bebek senden besl3nmiyor hicbir şekilde. Aksine ilk 12 haftada kilo korumayı öneriyor doktorlar. Zaten şu an kandan aldığı için sen az da yesen çok da yesen hicbir şey olmayacak o gelişecek. Folikasitini düzenli al o önemli sadece
Valla tam olarak niye oyle dedi bende anlamadim kilo vermisim ya ondan dedi yada bi bildiği var bilmiyorum, bende tam anlamadim ama zaten dogru düzgün yiyemiyorum meyvelerle ayakta duruyorum

Aa sizin az kalmışş ne güzel😌 ben hep 2 haftada bir gittim😬 ilk defa 1 ay sonra gitmiş olacağım oda cinsiyet konusuna denk geldi🙈
Bana da normalde 1 ay sonra gel diyecektim, ama iki hafta sonra gel cinsyet olaynı netleştirelim inşallah dedi . Benim cinsyet olayı baya olay yarattı da o gün, iki asistan iki hemşirenin yanında koskoca prof %99 ,9 kız diyip 2 dakika sonra bebek bacaklarnı açınca , bi dakka ya yanılttı beni erkek galiba diyince , oda da bir şaşkınlık yşandı😀😀 doktor da 1 ay daha bekleyemezdi bu benişin cinsyetni öğrenmek için😀😀

X