2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Yaa maşallah ne güzeell fazla yiyememek ne demek görmek bile istemedim tatlı olan herşeyi uzun süre ekşi ve tuzlu şeyler yedim artık yeni yeni yiyorum çok şükür hamilelikten önce o kadar çok tatlı, çikolata seviyor ve yiyordum ki yiyemiyor olmak beni çok zorlamıştı

O zaman hiç korkma bile bence önemli bi şey olsa mutlaka belli ederdi kendini şimdiye kadar Nazlı bir kız gelicek belliki

Benim de bulandım olmadı hiç tatlı da ekşi de istemedim hamur işi ve dolma çok istedim hala da aynı tam kilo yapacak şeyler
Olsun hamilelikte herşey serbest gebeyiz biz bebikler istiyor biz değil
Bende öyleydim abur cubur çikolata vs gün içinde yerdim mutlaka her yemekten sonra tatlı arayan ben tatlıdan soğudum resmen sağlık olsun şekerimiz çıkmaz en azından

Benim gibi olan var mı bilmiyorum ama bana da insanlar kokuyor herkes yağlı kirli GB kokuyor çok kötü bişey ya

7.haftadan beri lekelenmelerim devam ediyor aranızda ben gibi olan var mı inşallah sağlıkla kucağımıza alırım miniğimi bizim kız nazlı olacak heralde
Beşinci haftada iki gün kanama oldu geçti benm bir daha hiç olmadı ama progestana devam iğneden totom sertleşti. Bizimde kız nazlı olacak diyorm bende

Beşinci haftada iki gün kanama oldu geçti benm bir daha hiç olmadı ama progestana devam iğneden totom sertleşti. Bizimde kız nazlı olacak diyorm bende
Progestanı fitil olarak mı kullanıyosun sende? Valla bana gına geldi ne zaman bitcek bu eziyet dedim doktora sen eziyet görmedin, ne eziyet çeken gebelerim var dedi söylene söylene kullanmaya devam ediyorum ya

Onu nasıl ölçüyp canım ultrasondan mı , alttan muayene mi gerekiyo

Onu nasıl ölçüyp canım ultrasondan mı , alttan muayene mi gerekiyo
Benim alttan ölçtü canım, sonra da bebişe karından bakmaya devam etti. Ama burda okuduğum bazılarının karından ölçülmüş Genellikle detaylıda ölçüyolar sanırım ama benim doktorum biraz titiz bu konuda bi sıkıntı varsa önden bilelim daha sıkı takip edip önlem alalım kafasında

Benim normal karından ölçtü K kendimiseviyorummm neye göre karından veya vajinal ölçüyorlar bilmiyorum

N Neess anladıım. Umarım benimde karından ölçer 18 de gidicem sonra 20.haftanjn sonuna doğru detaylıya giricem inşallah

Progestanı fitil olarak mı kullanıyosun sende? Valla bana gına geldi ne zaman bitcek bu eziyet dedim doktora sen eziyet görmedin, ne eziyet çeken gebelerim var dedi söylene söylene kullanmaya devam ediyorum ya
Yok cnm duphaston hap ve pruluton iğne haftada bir. bende bırakmayacakmıyız sıkıldım dedim. o da bana benzeri bişey söyledi. çok acıyor fln diyorum bebişe faydalı diyor geçiyor eziyeti çeken bilir. taş gibi oldu popom. en son iğne yaptı hemşire iğne girmedi zaten ilacın bi kısmı geri çıktı. kolonya ile masaj yap fln dedi.

Benimde önce karından baktı sonra vajinal baktı rahim ağzını falan ölçtü hem bebeği de vajinal daha detaylı inceledi. Ölçü kaç çıktı hatırlamıyorum ama normal demişti.
Size kaçıncı haftada baktı, ben 17 .haftamdayım bakılmadı, belkide karından baktı gördü benim haberm yok ben hanileliğin başnda kahverengi lekelenme olunca bi önceki doktoruma sormuştum progestan fitil oalrak kullan demişti.2 hafta kadar kullandım sonra bu doktora başladım,söyledm kullandğmı artık kullanma brakabilirsin dedi sadece

Benimde 12.haftada detaylı usg yaparken baktı canım ense kalınlığı ikili test zamanı. Belki bakıp sana söylememiştir ben de hemşiresine söylerken duydum ölçtükçe sesli tekrar etti ama aklımda kalmadı. Progestan iğne bende kullanıyordum 3 aydır geçen hafta bıraktık.

Benim tüo bebek olduğu için başından itibaren progestan ve proluton iğne kullandım yoksa görünen bi düşük riski yoktu yada kanamam hiç olmadı. Ona ramen son muaynede bir kanama alanı gördü doktor ama keseyle çok alakasız biyerde bizim için önemli değil dedi. Öyle deyince bende önemsemedim ona ramen progestanı kestik dışarı gelen bi lekelenme vs yok çok şükür.

Çok şükür kurtuldum yaa darısı sana. Aslında kanaman da yok kesmesi lazım bizim bile tüp bebek old halde 3. ayda kestik. Senin doktor ultra garantici demek

Anladım canım o zaman kesn bana da detaylı ultrason sırasında bakmıştır bişiler diyodu da hiçbirini anlamıyodm hemşire yazıyodu:) çok şükür senin de iğne bitmiş , sağlıkla kavuşalım minnoşlara

Aynen bizimki de ağrım olunca önce vajinal sonra karından bakti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…