2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Sabah ackarna gyno ferro
Kahvaltidan sonra balıkyağı
D3 vitamini suda eritilen
Akşam yemekten sonra magnezyum suda eritilen

Bence yeter 😂😂😂

Aynenn öyle oluyo yaa isteğinle git vallaha başımıza gelecek birşey yanii
Hee bende bir an sadece demirden 4 tane içiyorsun sandım 😅
Bende demir ve d vitamini alıyorum sadece
Haa bir de kan sulandirici iğne ve fitil kullanıyorum erken doğum riski için

• Komik
Reactions: Jou
Hahahah yok kızzz 😂
Ooyyy nelerimizde var bitanem yaa allah yardımcımız olsun
Amin canım artık elim iğnelere hiç gitmiyor ya sabır diye diye vuruyorum valla,fitili de hiç sevmiyorum da mecbur kullanıyoruz işte bebişler için ❤

• Beğen
Reactions: Jou
Yaa bu haftalardan sonra artıkk bende razıyım kuzumm benimki de canımi çok acıtıyorr ayağı aşşagıda yaa nereye vuruyor belli değil fena kramp giriyor yanii ahh diyorum resmen o kramptan 😂
Allahımm vaktiyle sağlıkla gelsin tabii de benim kızçe beni mahvediyorr 😀😀 ama nekadar içerde okadar iyi neseki sustumm razıyımm 🤭🤭
Sus sus dursunlar 😂 benim öyle acı olmuyor pek

Şu an bir sıkıntı yok canım İnternette de 2 ve 20 gü arasında belirti gösterebiliyor diyor 😓
Gidemedim valla eşim de yeni ameliyat oldu ısrar edemedim inşallah bir şey olmaz. Yarın hemsireyi aricam bakalım gel yapalım derse gidicem
Geçen nafiz körezin aciline gittim orda da güzel ilgileniyorlar haberin olsun canım

Herkese merhabalar
Daha önce de yazmıştım buraya
13. Haftada gittiğim kontrolde bebeğimin böbreklerinden birinde büyüme olduğunu söyledi doktorum ama çok önemli değil doğduğunda takibe alınır genelde kendiliğinden geçiyor zaten özellikle erkek bebeklerde daha yaygın olduğunu belirtti.
Daha sonra 22. Haftada detaylı ultrasona girdiğimde perinatolog tek arter ven olduğunu, bebeğin beslenmesinin kısıtlı olduğunu bu sebeple gelişimde gerilik olabileceğini söyledi. 31. Haftada kendi doktoruma bebeğin kol ve bacağının 3 hafta geriden geldiğini tekrar bir perinatologla görüşmem gerektiğini söyledi. Ertesi gün hemen perinatoloğa gittim aynı şeyleri söyledi ve bu 3 durumun down sendromlu bebek belirtisi olabileceğini söyledi ve amniyosentez önerdi. Bugün amniyosentez verdim. Erken sonuç 4-5 gün içinde bildirilecekmiş, dualarınızı bekliyorum, çok zor bir süreçmiş, günlerdir içimin ateşi sönmüyor…
İnşallah güzel haberlerle gelirsin. Benim de bebeğimin böbreğinde büyüme olduğu söylendi, amniyon sıvım azalmış detaylıda hiç böyle şeyler çıkmamıştı. En son radyoloji bölümünde bakıldığında erkek bebeklerde olabiliyor, muhtemelen 1 sene içinde kendiliğinden geçer dedi. Dualarım seninle 🙏

Kızlar benim tsh 3,55 çıkmış. Bir şey olur mu? Tecrübe eden var mı
Trimester'a göre değişiyor. Benim 3. trimesterde 3ün üzerinde çıktı. Devletteki doktorum önemsemedi, özeldeki doktorum düşük doz ilaç başlattı. 1 ay sonra normal değere dönmüştü ama hamilelik sonuna kadar devam edeceğiz, riske atmayalım dedi.

Ben henüz almadım
Kartı patlatmışım 🙈
Eşim İndirim bitmeden kartı öderse 5 numara alacağım 2 paket
Gerçi sırf ben almayayım diye ödemez şimdi :KK48:

Daha doğmadan 5 numarayı alanda bir ben varım sanırım ya :KK70:
Ben hamile olduğumu öğrendikten sonra düzenli altın almaya başladık eşimle. Ama elimize ne gelse aldırdım. Gram,çeyrek,ata. Şimdi alıyoruz, hesap kesim gelince maaşın yetmediği yerde altın bozdurup ödüyoruz. 6 numara alan biz varız, rahat ol. :KK70:

Geçen nafiz körezin aciline gittim orda da güzel ilgileniyorlar haberin olsun canım
Sağ ol canım ihtiyaç olursa oraya giderim. Şehir hastanesi kadın doğum acil de güzel baya çok ilgililer. Ben Ankara tıp fakültesine gidiyorum doğumu orada düşünüyorum nasip olursa

Gyno ferro kullanıyordum oreferon geçtim kabızlık şikayetim kalmadı canım. Gyno 100mg demirdi,bu 80 mg dozu azaldığı için mi bilmem iyi geldi

Rabbım sabır versin inşallah cümlemize canım zorlanıyoruz gerçekten

O bende de çok oluyordu canım korkulacak bir şey değil ter,idrar,akıntı vs olabiliyor. Amniyotik sıvı olduğunda sürekli sızar ve sizarken hissedersin mutlaka. Ben çok gittim öyle ilk gebeligimde suyum geliyor diye 😅
Tabi yine de ihmal etme takipte kal sürekli ıslaklık oluyorsa doktoruna soyle mutlaka

Bıçakları hep ters çeviririm de soyacağı cevirmezdim böyle oldu artık onu da ceviririm😓
Gitmedim canım yarın hemsireyi aricam geç kalmamışsam tetenoz asisi vurdurcam sağ ol🥰

Tetenoz asisi vurunmadim ondan tedirgin oldum canım

İnşallah canım ya tetenoz vurunmadim ya bayağıda derin girince korktum :/
Sürekli değil takip ediyorum da. Bilmediğimizden tabi ne ne değildir korkuyoruz 🤭

X