2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Çok derin bir kesik olmadığı için meşgul etmek istemedim canım ya inşallah sandığım kadar ufak bir şeydir ve sıkıntı olmaz ,sağ ol 😓
Canım hamilelikte öyle kan falan el kesilse neolurkii bende kesmistim 3 ay once
Kız öyle deme bende öyle diyordum ortanca da harbiden doğurdum. Kızlar hepimiz de agirlastik artık zorlanıyoruz bir an önce kucağımıza almak istiyoruz fakat daha erken. Bu dönemde dogarsa evet yaşama olasılığı yüksek ama solunum vs sıkıntılar olabiliyor çoğu zaman. Küvez süreci de gerçekten az da kalsa Çok yıpratıcı. 1 ay daha kimse doğurmasın oturun oturduğunuz yerde 😃
Tovbee tövvbee tövbeeee 🤭🤭🤭
Herkese merhabalar
Daha önce de yazmıştım buraya
13. Haftada gittiğim kontrolde bebeğimin böbreklerinden birinde büyüme olduğunu söyledi doktorum ama çok önemli değil doğduğunda takibe alınır genelde kendiliğinden geçiyor zaten özellikle erkek bebeklerde daha yaygın olduğunu belirtti.
Daha sonra 22. Haftada detaylı ultrasona girdiğimde perinatolog tek arter ven olduğunu, bebeğin beslenmesinin kısıtlı olduğunu bu sebeple gelişimde gerilik olabileceğini söyledi. 31. Haftada kendi doktoruma bebeğin kol ve bacağının 3 hafta geriden geldiğini tekrar bir perinatologla görüşmem gerektiğini söyledi. Ertesi gün hemen perinatoloğa gittim aynı şeyleri söyledi ve bu 3 durumun down sendromlu bebek belirtisi olabileceğini söyledi ve amniyosentez önerdi. Bugün amniyosentez verdim. Erken sonuç 4-5 gün içinde bildirilecekmiş, dualarınızı bekliyorum, çok zor bir süreçmiş, günlerdir içimin ateşi sönmüyor…
Çok geçmiş olsun bitanemm allahımm o hastaneden güzel haberlerle çıkarsın inşaallahh
Kızlar doktora gittim her şey normal ağrımın sebebi bu minik ayağın baskısıymış 😍😍
Iştee aynı bende o durumdayımm kuzu bugün baya baya kramp ve ağrı yaşadımm ama hissediyordum kızçe yaptığını benimde ayağı aşşağılardaa dönmüş ilk zamanda kafası aşsağıdaydı ve kramp giriyo bianda bi ahh diyorum resmenn aynısını yaşıyoruzz 🥲🥲🥲

Son düzenleme:
Herkese merhabalar
13. Haftada gittiğim kontrolde bebeğimin böbreklerinden birinde büyüme olduğunu söyledi doktorum ama çok önemli değil doğduğunda takibe alınır genelde kendiliğinden geçiyor zaten özellikle erkek bebeklerde daha yaygın olduğunu belirtti.
Daha sonra 22. Haftada detaylı ultrasona girdiğimde perinatolog tek arter ven olduğunu, bebeğin beslenmesinin kısıtlı olduğunu bu sebeple gelişimde gerilik olabileceğini söyledi. 31. Haftada kendi doktoruma bebeğin kol ve bacağının 3 hafta geriden geldiğini tekrar bir perinatologla görüşmem gerektiğini söyledi. Ertesi gün hemen perinatoloğa gittim aynı şeyleri söyledi ve bu 3 durumun down sendromlu bebek belirtisi olabileceğini söyledi ve amniyosentez önerdi. Bugün amniyosentez verdim. Erken sonuç 4-5 gün içinde bildirilecekmiş, dualarınızı bekliyorum, çok zor bir süreçmiş, günlerdir içimin ateşi sönmüyor…
bu mübarek gün Rabbim korktuklariniza uğratmasin Saglikli şekilde dogmasini naisp etsin

Eşim de ameliyat oldu yatıyor şu an gösterdim hiç ilgilenmedi bir şey olmaz dedi 😓🥺
Malum çocuklarda var canım gitmeyip riske aticam mecbur :/
Sabah hemsireyi arıcam yaparız derse gider orda yaptırırım artık . İlgilendiğin için sağ ol ❤
O yaradan hiç bişey olmaz korkacak hiçbir şey yok

Feramat canım ? Seninki ne
Gyno ferro kullanıyordum oreferon geçtim kabızlık şikayetim kalmadı canım. Gyno 100mg demirdi,bu 80 mg dozu azaldığı için mi bilmem iyi geldi
Ay ben de bir an önce doğursam diyorum sonra aklıma küvez meselesi geliyor dur eksik dua etme diyorum. Ama baya yorulmaya başladım. Mide rahatsızlıklarım da had safhada
Rabbım sabır versin inşallah cümlemize canım zorlanıyoruz gerçekten
İşte ilk olduğu için bilemiyorum da ya normal mi🙈 bir de iç çamaşırımın ön kısmı kaçırmış gibi ıslak oluyor hissetmiyorum bile. Akıntı değil bence. Terliyorum mu ki diye düşünüyorum. Amniyon sıvısı mı ki diye de düşünüyorum 🤭
O bende de çok oluyordu canım korkulacak bir şey değil ter,idrar,akıntı vs olabiliyor. Amniyotik sıvı olduğunda sürekli sızar ve sizarken hissedersin mutlaka. Ben çok gittim öyle ilk gebeligimde suyum geliyor diye 😅
Tabi yine de ihmal etme takipte kal sürekli ıslaklık oluyorsa doktoruna soyle mutlaka
Cano o bıçakları tersine çevirip koy allah muhafaza ben hep öyle yapıyorumm sapı dışına kalsın yanii
Çok geçmiş olsun naptın gittinmi acile
Bıçakları hep ters çeviririm de soyacağı cevirmezdim böyle oldu artık onu da ceviririm😓
Gitmedim canım yarın hemsireyi aricam geç kalmamışsam tetenoz asisi vurdurcam sağ ol🥰
Canım hamilelikte öyle kan falan el kesilse neolurkii bende kesmistim 3 ay once

Tovbee tövvbee tövbeeee 🤭🤭🤭

Çok geçmiş olsun bitanemm allahımm o hastaneden güzel haberlerle çıkarsın inşaallahh

Iştee aynı bende o durumdayımm kuzu bugün baya baya kramp ve ağrı yaşadımm ama hissediyordum kızçe yaptığını benimde ayağı aşşağılardaa dönmüş ilk zamanda kafası aşsağıdaydı ve kramp giriyo bianda bi ahh diyorum resmenn aynısını yaşıyoruzz 🥲🥲🥲
Tetenoz asisi vurunmadim ondan tedirgin oldum canım
O yaradan hiç bişey olmaz korkacak hiçbir şey yok
İnşallah canım ya tetenoz vurunmadim ya bayağıda derin girince korktum :/

@
Benim de bugün bebek toplanıyor gibi bi tuhaflık var ama anlamadım
O toplanma normal canım doğuma hazırlık yapıyorlar,yalnız dakika olarak düzenli kasılma ve toplanma oluyorsa karnında bunu önemsemeliyiz mutlaka 👍
Herkese merhabalar
İnşallah sonucunuz temiz çıkar,Rabbım içinizi ferahlatsın korktuğunuzu yaşatmasın,sağlıkla kavusursunuz inşallah bebeğinize 🤲
Kızlar doktora gittim her şey normal ağrımın sebebi bu minik ayağın baskısıymış 😍😍
Çok sevindim ay yerim o minik ayağını 🥰
İyi oldu ama gittiğin için rahatlamıştır

Kızlar ya makineye bulaşık yerleştirirken parmağımı kestim. Alt rafı çekiyordum elimi bir attım soyacağın bıçak kısmına girdi parmağım:/
İşin kötü tarafı tetenoz aşısı yaptırmamıştım. Soyacak malum tırtıklı biliyorsunuz tirtik içi paslı olabilir. Ne yapsam ki bilemedim 😕
Kuzu görünürde pas yoksa korkma ama yinede bi acile git istersen

Gyno ferro kullanıyordum oreferon geçtim kabızlık şikayetim kalmadı canım. Gyno 100mg demirdi,bu 80 mg dozu azaldığı için mi bilmem iyi geldi
Gynoyu bende kullanıyorum aylardır ve devam ediyor hiç kabızlık etmedii hepinize nasıl ediyor şaşırdımm bence yediklerinizle alakalı
Rabbım sabır versin inşallah cümlemize canım zorlanıyoruz gerçekten

O bende de çok oluyordu canım korkulacak bir şey değil ter,idrar,akıntı vs olabiliyor. Amniyotik sıvı olduğunda sürekli sızar ve sizarken hissedersin mutlaka. Ben çok gittim öyle ilk gebeligimde suyum geliyor diye 😅
Tabi yine de ihmal etme takipte kal sürekli ıslaklık oluyorsa doktoruna soyle mutlaka

Bıçakları hep ters çeviririm de soyacağı cevirmezdim böyle oldu artık onu da ceviririm😓
Gitmedim canım yarın hemsireyi aricam geç kalmamışsam tetenoz asisi vurdurcam sağ ol🥰
Geçmiş olsun bitanemm
Tetenoz asisi vurunmadim ondan tedirgin oldum canım

İnşallah canım ya tetenoz vurunmadim ya bayağıda derin girince korktum :/
Tetanozu vurulmayınca tehlikelimi oluyoki

Gynoyu bende kullanıyorum aylardır ve devam ediyor hiç kabızlık etmedii hepinize nasıl ediyor şaşırdımm bence yediklerinizle alakalı

Geçmiş olsun bitanemm

Tetanozu vurulmayınca tehlikelimi oluyoki
Hapa başlar başlamaz kabız oluyorum bırakınca geçiyor tesadüf değildir diye düşünüyorum canım 😁
Sağ ol canım benim,soyacak paslıysa diye korktum pas vs olunca tetenoz bakterisi bulaşabiliyor ya:/
Sonra baktım soyacaga tırtıklı olan değilmiş düz olanmış,pas da yok biraz içim rahatladı 🙂

Hapa başlar başlamaz kabız oluyorum bırakınca geçiyor tesadüf değildir diye düşünüyorum canım 😁
Vallahii okadar hergün 4 tane içiyorum kabız yoksa aksine hep ishalim
Sağ ol canım benim,soyacak paslıysa diye korktum pas vs olunca tetenoz bakterisi bulaşabiliyor ya:/
Sonra baktım soyacaga tırtıklı olan değilmiş düz olanmış,pas da yok biraz içim rahatladı 🙂
Ayyy iyii bari kuzumm iyice dikkat et 😘

Vallahii okadar hergün 4 tane içiyorum kabız yoksa aksine hep ishalim

Ayyy iyii bari kuzumm iyice dikkat et 😘
4 ne kız aboooov ben 1 ay çıkamam tuvalete ondan 4 tane içsem 🤦‍♀️
Bugün canım hiç bir şey yapmak istemiyordu zorla girdim mutfağa böyle oldu. Bundan sonra bu ruh halinde olduğumda yaticam sadece ders oldu valla sağ ol 🥰

Eşim de ameliyat oldu yatıyor şu an gösterdim hiç ilgilenmedi bir şey olmaz dedi 😓🥺
Malum çocuklarda var canım gitmeyip riske aticam mecbur :/
Sabah hemsireyi arıcam yaparız derse gider orda yaptırırım artık . İlgilendiğin için sağ ol ❤
Canım 2 dk nafiz köreze git gel bence erteleme.Tetanoz tehlikeli birşey.Baş dönmesi var mı?Babamın ayağına paslı çivi batmıştı.Önemsememiş akşamına fenalaştı hemen aşı yaptılar.Dr 1 saat daha geç gelsen çok kötü olurdu dedi.

4 ne kız aboooov ben 1 ay çıkamam tuvalete ondan 4 tane içsem 🤦‍♀️
Sabah ackarna gyno ferro
Kahvaltidan sonra balıkyağı
D3 vitamini suda eritilen
Akşam yemekten sonra magnezyum suda eritilen

Bence yeter 😂😂😂

Bugün canım hiç bir şey yapmak istemiyordu zorla girdim mutfağa böyle oldu. Bundan sonra bu ruh halinde olduğumda yaticam sadece ders oldu valla sağ ol 🥰
Aynenn öyle oluyo yaa isteğinle git vallaha başımıza gelecek birşey yanii

Herkese merhabalar
Çok geçmiş olsun canım.Inşallah sağlıklıdır güzel sonuç alırsın.

Canım 2 dk nafiz köreze git gel bence erteleme.Tetanoz tehlikeli birşey.Baş dönmesi var mı?Babamın ayağına paslı çivi batmıştı.Önemsememiş akşamına fenalaştı hemen aşı yaptılar.Dr 1 saat daha geç gelsen çok kötü olurdu dedi.
Şu an bir sıkıntı yok canım İnternette de 2 ve 20 gü arasında belirti gösterebiliyor diyor 😓
Gidemedim valla eşim de yeni ameliyat oldu ısrar edemedim inşallah bir şey olmaz. Yarın hemsireyi aricam bakalım gel yapalım derse gidicem

X