2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kız öyle deme bende öyle diyordum ortanca da harbiden doğurdum. Kızlar hepimiz de agirlastik artık zorlanıyoruz bir an önce kucağımıza almak istiyoruz fakat daha erken. Bu dönemde dogarsa evet yaşama olasılığı yüksek ama solunum vs sıkıntılar olabiliyor çoğu zaman. Küvez süreci de gerçekten az da kalsa Çok yıpratıcı. 1 ay daha kimse doğurmasın oturun oturduğunuz yerde 😃
Ay ben de bir an önce doğursam diyorum sonra aklıma küvez meselesi geliyor dur eksik dua etme diyorum. Ama baya yorulmaya başladım. Mide rahatsızlıklarım da had safhada

Herkese merhabalar
Daha önce de yazmıştım buraya
13. Haftada gittiğim kontrolde bebeğimin böbreklerinden birinde büyüme olduğunu söyledi doktorum ama çok önemli değil doğduğunda takibe alınır genelde kendiliğinden geçiyor zaten özellikle erkek bebeklerde daha yaygın olduğunu belirtti.
Daha sonra 22. Haftada detaylı ultrasona girdiğimde perinatolog tek arter ven olduğunu, bebeğin beslenmesinin kısıtlı olduğunu bu sebeple gelişimde gerilik olabileceğini söyledi. 31. Haftada kendi doktoruma bebeğin kol ve bacağının 3 hafta geriden geldiğini tekrar bir perinatologla görüşmem gerektiğini söyledi. Ertesi gün hemen perinatoloğa gittim aynı şeyleri söyledi ve bu 3 durumun down sendromlu bebek belirtisi olabileceğini söyledi ve amniyosentez önerdi. Bugün amniyosentez verdim. Erken sonuç 4-5 gün içinde bildirilecekmiş, dualarınızı bekliyorum, çok zor bir süreçmiş, günlerdir içimin ateşi sönmüyor…

Kız öyle deme bende öyle diyordum ortanca da harbiden doğurdum. Kızlar hepimiz de agirlastik artık zorlanıyoruz bir an önce kucağımıza almak istiyoruz fakat daha erken. Bu dönemde dogarsa evet yaşama olasılığı yüksek ama solunum vs sıkıntılar olabiliyor çoğu zaman. Küvez süreci de gerçekten az da kalsa Çok yıpratıcı. 1 ay daha kimse doğurmasın oturun oturduğunuz yerde 😃
İşte ilk olduğu için bilemiyorum da ya normal mi🙈 bir de iç çamaşırımın ön kısmı kaçırmış gibi ıslak oluyor hissetmiyorum bile. Akıntı değil bence. Terliyorum mu ki diye düşünüyorum. Amniyon sıvısı mı ki diye de düşünüyorum 🤭

Herkese merhabalar
13. Haftada gittiğim kontrolde bebeğimin böbreklerinden birinde büyüme olduğunu söyledi doktorum ama çok önemli değil doğduğunda takibe alınır genelde kendiliğinden geçiyor zaten özellikle erkek bebeklerde daha yaygın olduğunu belirtti.
Daha sonra 22. Haftada detaylı ultrasona girdiğimde perinatolog tek arter ven olduğunu, bebeğin beslenmesinin kısıtlı olduğunu bu sebeple gelişimde gerilik olabileceğini söyledi. 31. Haftada kendi doktoruma bebeğin kol ve bacağının 3 hafta geriden geldiğini tekrar bir perinatologla görüşmem gerektiğini söyledi. Ertesi gün hemen perinatoloğa gittim aynı şeyleri söyledi ve bu 3 durumun down sendromlu bebek belirtisi olabileceğini söyledi ve amniyosentez önerdi. Bugün amniyosentez verdim. Erken sonuç 4-5 gün içinde bildirilecekmiş, dualarınızı bekliyorum, çok zor bir süreçmiş, günlerdir içimin ateşi sönmüyor…
Rabbim korktuğunuza uğratmasın 🤲🏻 dua edicem sizin için

Kızlar doktora gittim her şey normal ağrımın sebebi bu minik ayağın baskısıymış 😍😍

Eklentiler

• IMG_20220418_212338.jpg
    IMG_20220418_212338.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 65
Herkese merhabalar
Sonuçlarınız temiz çıkar inşallah. Bi arkadaşımın bebeği içinde göbek çevresi iki hafta geriden geliyor vs demişti doktorlar ama bebek doğduğunda gelisimi, kilosu her şeyi normaldi. Umarım sizinkisi de öyledir.

Herkese merhabalar
Rabbim yardımcınız olsun inşallah korkulucak bişey yoktur

Kızlar ya makineye bulaşık yerleştirirken parmağımı kestim. Alt rafı çekiyordum elimi bir attım soyacağın bıçak kısmına girdi parmağım:/
İşin kötü tarafı tetenoz aşısı yaptırmamıştım. Soyacak malum tırtıklı biliyorsunuz tirtik içi paslı olabilir. Ne yapsam ki bilemedim 😕
Cano o bıçakları tersine çevirip koy allah muhafaza ben hep öyle yapıyorumm sapı dışına kalsın yanii
Çok geçmiş olsun naptın gittinmi acile

Bugün benimde bebek hareket ettikçe alttan hareketlerini hissettim durdum. Sanki baskı var gibi. Anneme doğurcam mı napcam diyorum öyle konuşma dio🤭
Yaa bu haftalardan sonra artıkk bende razıyım kuzumm benimki de canımi çok acıtıyorr ayağı aşşagıda yaa nereye vuruyor belli değil fena kramp giriyor yanii ahh diyorum resmen o kramptan 😂
Allahımm vaktiyle sağlıkla gelsin tabii de benim kızçe beni mahvediyorr 😀😀 ama nekadar içerde okadar iyi neseki sustumm razıyımm 🤭🤭

X