2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Bende bepanthol düşünüyorum ama bilemedim

Kuzum mustela kesin alma içerik kötü, sudocrem bende düşünüyordum. İçeriğine bakmadım açıkçası.. Burda bir arkadaş kimdi hatırlamıyorum onun içeriği de iyi değil dedi hayallerim suya düştü 🙈

İnan kalkacak durumum olmadı yemeği zor yaptım sanki tansiyonum falan düşmüş gibiydi gün boyu
Ay işte ağırlaştık kuzu ya ondan böyle inşallah çabucak geçer şu son haftalar
Ben bepanthol aldım canım

Sudocreeeemmmmmmmmmmm
Mustelayı pek önermiyolar buara bide reklam yapmışlar baya
Ay doğruya mustelayı demiştiniz tamam bende bepanthol alayım

Kıız pişik kremi şimdi sudocrem mi diyosunuz bende musteladan diye düşünmüştüm bana bi el atın şimdi hangisini alayım
bu pişik kremi meselesi de çocuktan çoçuğa değişiyor. kızımda sudocrem ve bepanthol kullanmıştım ama sudocrem daha cok etki etmişti. 1 yaşından sonra ise kantaron yağı kullanmıştım en işe yarayan o oldu 🤣. bu sefer penaten deneyeceğim bakalım o nasıl cıkacak

Kıız pişik kremi şimdi sudocrem mi diyosunuz bende musteladan diye düşünmüştüm bana bi el atın şimdi hangisini alayım
Ben sudocrem ve bübchen aldım
Zeytinyağı ve kantaron yağıda hazır
Aslında kantaron yağı kullanmayı düşünüyorum zaten
Diğerlerini laf olsun
Yok denmesin diye aldım
Kuzum mustela kesin alma içerik kötü, sudocrem bende düşünüyordum. İçeriğine bakmadım açıkçası.. Burda bir arkadaş kimdi hatırlamıyorum onun içeriği de iyi değil dedi hayallerim suya düştü 🙈
Hem mustelanın
Hemde sudocremin içeriği kötü
En iyisi kantaron yağı

Diğerlerini laf olsun
Yok denmesin diye aldım

Hem mustelanın
En iyisi kantaron yağı
1 yaş altına kantaron sıkıntı olmaz dimi canım 🙈 ben yara ve yanıklara felan kullanıyorum ama 1 yaş altına biraz tedirginim kulanmaya 🙈

bu pişik kremi meselesi de çocuktan çoçuğa değişiyor. kızımda sudocrem ve bepanthol kullanmıştım ama sudocrem daha cok etki etmişti. 1 yaşından sonra ise kantaron yağı kullanmıştım en işe yarayan o oldu 🤣. bu sefer penaten deneyeceğim bakalım o nasıl cıkacak
Penateni duymadım hiç bak kuzu
Diğerlerini laf olsun
Yok denmesin diye aldım

Hem mustelanın
En iyisi kantaron yağı
Bebeklerin vücuda her banyodan sonra zeytinyağıda sürmek çok iyimiş

Acaba şu an durumunuz nedir? Ben de pazartesi günü 2 tur dolandığını öğrendim, 24+2 idi o gün. Şimdilik hiçbir sorun yok, sadece takip edelim, doğuma kadar böyle giderse sezaryen olmak zorundasın dedi.
Düzeldi mi acaba?
Merhaba, 2 hafta sonra gittiğimde kordonu çıkarmıştı yani düzelmişti. Telaş etmeyin sizinkisi de muhtemelen düzelecektir. Zaten doktorum da endişe edilecek bir şey yok, bebekler kordonu boynuna dolar, gobegine dolar... onlar zaten nefesi dışardan almıyorlar göbek kordonu vasıtasıyla alıyorlar. O göbek kordonundaki kan akışı da çok hızlı öyle bebek ne kadar sıksa da o kan akışını öyle kolay kolay engelleyemez demisti. Ama insan ister istemez endişe ediyor tabi haklısınız. Kordon dolandıği halde o sekilde normal doğurtan ve kordon dolanmasının buna engel olmadığını söyleyen doktorlar olduğu gibi direkt sezaryana yönlendirenler de var. Belki iki değil ama 3 kez dolayan oluyormuş, o zaman kordon boyu kısa kalacağı için sezaryeni öneriyormuş çoğu doktor.

. Yok canım sondan başa gidiyorum 2 kişi anında denk geldi şansıma 🙈
Bende doğum haberi alınca gidiyorum diğer sayfalara😂
Aayyyy kızlaarr ben evham yapmışım hicbirsey yok herşey normal dedi doktorr 1750 olmuş kilosu amaa tek sorun kafası yukarda aşşagıda değilmiş sıpaa 😂 benim kızım yaramaz çıkmış :KK70: şimdilik olsa sezaryen dedi ama döner dedi zamanla ama olmasada sezaryen vallaha 🥲
Maşallah bebişine canım, gözün Aydın ayrıca sevindim bir şey çıkmamasına😊
Benden kaynaklanıyormuş söyleniyormuşum soğuyormuş benden.Tartışırken konuştuğu lafa bak diyormuşum erkeklik gururu 5 paralık oluyormuş. Eğilip kalkarken iş yaparken bırak yapma demiyor.Geçen dışarı çıkmak zorunda kaldım bi yere gidecektim aylardır beraber gideriz izin alırsın diyorum tamam diyordu o gün geldi çattı sesi çıkmadı. Kızım 12 kg kucağımda taşıdım gün boyu onun yüzünden ne yaptın bile demedi üzerine.Bunlara söylendiğim için soğuyormuş beyefendi. Ben kendinden soğudum iyice karnım burnumda olmasa çeker giderdim annemlere.
MC06, canım olaya kim haklı haksız olarak bakmıyorum bunun bi önemi de yok zaten çiftler arasında. Kesinlikle duygularını anlıyorum senin. Eşin de belki düşünememiş olabilir kafasında başka şeyler olabilir. Duygularını ona güzelce anlatmayı denesen, çünkü haklı dahi olsan ortada bir ip var gibi düşün iki tarafta çekince ipi iki ucundan, gerginlik artıyor hatta ip zedeleniyor.

Ona güzelce müsait olmadığını, iyi hissetmediğini, kanamadan dolayı endişelendiğini, onun seni anlamasını istediğini dile getirsen. Sen dili kullanarak değil de “benim buna şuan da ihtiyacım var” olarak. Sen dili her zaman altında suçlama barındırır. Karşında ki hatalı dahi olsa kimse suçlama dili ile bizi anlayamaz. Kendi ihtiyaçlarımızı, üzüntülerimizi sevgi dile ile dile getirirsek daha çok bize faydası olur.

Bunu yazıyorum çünkü kendini üzmeni istemiyorum hamile halinle, bu sadece sana eziyet olur. Kendini üzme💋🌸

MC06, canım olaya kim haklı haksız olarak bakmıyorum bunun bi önemi de yok zaten çiftler arasında. Kesinlikle duygularını anlıyorum senin. Eşin de belki düşünememiş olabilir kafasında başka şeyler olabilir. Duygularını ona güzelce anlatmayı denesen, çünkü haklı dahi olsan ortada bir ip var gibi düşün iki tarafta çekince ipi iki ucundan, gerginlik artıyor hatta ip zedeleniyor.

Ona güzelce müsait olmadığını, iyi hissetmediğini, kanamadan dolayı endişelendiğini, onun seni anlamasını istediğini dile getirsen. Sen dili kullanarak değil de “benim buna şuan da ihtiyacım var” olarak. Sen dili her zaman altında suçlama barındırır. Karşında ki hatalı dahi olsa kimse suçlama dili ile bizi anlayamaz. Kendi ihtiyaçlarımızı, üzüntülerimizi sevgi dile ile dile getirirsek daha çok bize faydası olur.

Bunu yazıyorum çünkü kendini üzmeni istemiyorum hamile halinle, bu sadece sana eziyet olur. Kendini üzme💋🌸
Sağol canim beniimm

Ben dili kullanıyorum zaten. Gece kanaması olmuş hamile eşine hala bugün gelip ctesi misafirlere şu yemeği mi yapsam diyorsa karşındaki sakin falan olamıyorsun canım.Telefonda da ailesine bişey yok çok iyi diyor. Ben ömür boyu unutcam bu muameleyi.

Bende bepanthol düşünüyorum ama bilemedim

Kızlar, bebislerinizin cildine bağlı aslında bu. Bebekler öğretiyor bize ne kullanmamiz gerektiğini. Ben de bepantol almıştım, fayda göremedim, sudocreme geçtim, kızım 4bucuk yasinda ve sudocrem hala kullanıyorum gerektiğinde. Bize çok yaradı 🌹

Ben dili kullanıyorum zaten. Gece kanaması olmuş hamile eşine hala bugün gelip ctesi misafirlere şu yemeği mi yapsam diyorsa karşındaki sakin falan olamıyorsun canım.Telefonda da ailesine bişey yok çok iyi diyor. Ben ömür boyu unutcam bu muameleyi.
Kuzu naz yaptığını mı düşünüyor acaba

• Beğen
Reactions: Jou
X